Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Всичко за Opel Calibra

iceboxer снимка iceboxer 21 юли 2011 - 08:53

Мда, хубава си я направил Калибрата. Супер е. Много ме блазни и мен 150 коня двигател, но на пурво място ще гледам да е читава. А твоята има фабричен климатик така ли> Мислех, че повечето модели Калибра до към 93 нямат климатик...странно


Абе маниаци вижте какво видях току що - http://nfs.mobile.bg...0356&f1=details

че и е в София.

какво ще кажете на пръв поглед?

А ето че видях и една на някакъв мой градски от Бургас:

http://www.cars.bg/u416336

Тази май има по-добра стойка от синята....

 Globe, на 20 юли 2011 - 04:51, каза:



martoKZ е написал, че е икономичен двигател?

Като казваш по-скъпа подръжка, какво имаш предвид? Може ли малко да разясниш в цифри или не ти е възможно?

Защо хората Не харесват ЕКО ТЕК двигателя ?

Мерси

С.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 21 юли 2011 - 14:29
Причина за редактиране:: Спри да пишеш нови и нови мнения едно след друго, слях ти вече 4. Ако желаеш да добавиш нещо има бутон 'редакция'. Повечето мнения не носят медал, нито постонянното ЪП'ване!
Отговори

Globe снимка Globe 21 юли 2011 - 17:52

2-рата изглежда по-готина ,но и двете си заслужават да се проверят на живо ! ако решиш да ги гледаш мога да ти съдействам да не се колебаеш
Отговори

iceboxer снимка iceboxer 21 юли 2011 - 18:02

 Globe, на 21 юли 2011 - 17:52, каза:

2-рата изглежда по-готина ,но и двете си заслужават да се проверят на живо ! ако решиш да ги гледаш мога да ти съдействам да не се колебаеш


Здрасти и мерси за отзивчивостта - тази която е в София в най-скоро време може да ходя да я гледам. Може да се уговорим нещо когато ти е удобно да имам човек с мен така за първи оглед. Иначе Бургаската говорих с един приатял - като си ходя в Бургас след около 2 седмици ще я видя там и ако ми хареса може да я капарирам.

:)
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 юли 2011 - 18:14

3500 за тая Калибра е много пара да знаеш...
Отговори

iceboxer снимка iceboxer 21 юли 2011 - 18:15

 fanatic, на 21 юли 2011 - 18:14, каза:

3500 за тая Калибра е много пара да знаеш...

Е ти кво си мислиш,че няма да свалям ли? :)

Globe - като си взема Калибрата ще ме светнеш откъде мога да си направя такъв ключ като твоя или някакъв пдобен - много е як. Освен това може би ще искам да сложа кожен салон и нов волан, както и нова облицовка на скоростите.
Отговори

iceboxer снимка iceboxer 24 август 2011 - 20:53

Здравейте на всички,

Отдавна не съм писал. Това не значи че търся все още Калибрата. По-скоро събирам парите за колата. Искам да ги имам всичките и тогава да се задълбочавам. Искам вашето мнение относно това какви са Калибрите вкарвани от Холандия? Някой имал ли е кола внесена от там? Разбира се въпросът е много общ, но питам като цяло. Казаха ми че климатът там не е твърд (правейки аналог с Италия и фактът, че ръждата не е почти проблем в Италия) и времето е меко, та реших да попитам. Смятам да се поразровя и евентуално да си купя кола, която не е карана в България. Но все пак искам и мнението на феновете маниаци на конкретния модел.

Благодаря ви много предварително


Поздрави

С.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 27 август 2011 - 07:42

Читавите коли в Холандия са бая скъпички. За справки ето тук
Отговори

GSi R снимка GSi R 13 септември 2011 - 19:20

Отдавна съм се спрял на калибра но вече прекалено много ми се набива на очи това че от всички чувам отрицателни мнения.Защо всеки ми вика да не си взимам калибра, че били курници че возели като каруци че това не било кола че имала грозна форма и др.Има ли някаква истина в това или просто хората имат предрасъдъци относно модела както и марката и дори никога даже не са се качвали камо ли да са карали калибра?Вече сериозно се замислих дали няма да сгреша ако си взема калибра...
Отговори

FLexX снимка FLexX 13 септември 2011 - 19:26

Щом се чудиш, просто не си взимай.
Ти колата за себе си ли я купуваш или за другите, които говорят ?
Мисля, че много е писано за двигателите на опелите и здравината на ходовата част, та и това отпада като тема за размисъл ...

ПС: единствено бих ти казал да не си купуваш калибра ако си по-висок от 185см, защото е малко неудобно, заради ниския таван.
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 13 септември 2011 - 19:37

Първо трябва сам да решиш за какво ти трябва колата. Ако ще е за всеки ден Вектра А е по-разумният избор - те са на една платформа. Тези псевдо разбирачи не ги слушай, повечето едва ли някога за се качвали в тази кола. Калибра е много добър автомобил за времето си, а прозвището "циганско порше/ферари и др." получава, защото е достъпно, спортно купе с голям мотор. Със същия успех, обаче защо и БМВ 320 да не получи това име, ако в него се вози някакъв дебилен младеж от ромски произход. Има модели с премощни мотори, независимо задно окачване, 4х4 и доволно екстри в интериора. За съжаление, обаче да намериш запазен такъв екземпляр ще е трудно и вероятно неоправдано скъпо начинане. Рядко някой си взима калибра да я кара, за да си вземе пенсията :) Успех!
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 13 септември 2011 - 19:51

Kалибрата е кола с мнооооого як дизайн и доста добри мотори.Болшинството от хората, които твърдят, че е циганско Ферари карат Голф 3/4 с макс. 1.6 двигател и си мислят, че това е най-яката,здрава и вървежна кола на света.Вози като каруца...еми това е кола със спортен дух, като искаш мека возия вземи си S класа.
Колегата преди мен ти го каза, колкото калибрата е циганска кола, толкова са цигански и БМВ-тата 320 и 520 (е34).
Наскоро ги гледах в мобилето, има доста прилични екземпляри дори и с климатици и са на съвсем поносими цени.
Тази кола ти ще я караш, не твойте приятели.Обикаляш, гледаш, караш и взимаш. :flag:
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 13 септември 2011 - 19:56
Отговори

oci снимка oci 13 септември 2011 - 19:54

Червена! Чувал съм че има и сиви, но не вярвам :naughtynono:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 13 септември 2011 - 19:56

Колега, щом си имал желание да караш Калибра защо да се отказваш от него? Аз подкарах такъв 18-годишен екземпляр и за секунда не съжалявам. Отрицателните мнениея са формирани на база занемарени бройки с разбити окачвания, изгнили, изпочупени и какво ли още не. Като цяло има доста мощни и с много екстри Калибри, на които много от по-новите модели биха завидели. За возията конкретно мога да ти кажа, че е доста по-добра от Астра Ф например. Формата вече е въпрос на лично виждане, но едва ли може да се определи като "грозна" дори и 20 години след появяването и на пазара...Просто търси читава бройка дори с цената на малко повече отделени средства, тя ще ти се отблагодари с много усмивки и приятни мигове. Успех!
Отговори

spaines снимка spaines 13 септември 2011 - 21:25

Горд собственик съм на такава вече 2 години! В момента съм на 19 (да уточня)!

Първият път когато разбрах че има такава кола и почнах да се оглеждам по тях беше когато бях на 15 :icon_wink2:

От тогава разбрах че това е колата за мен, въпреки че всички ми казваха "момче това е кола беда", и всякакви от сорта на циганско ферари, трошка, и т.н.

Почнах да събирам пари още от тогава, и дойде момента когато ги събрах и си купих защото МИ ХАРЕСВА!

Купих си и просто не мога без нея, голям фен съм на модела!

И да ти кажа не съжалявам въобще,...

И сега другата тема, за ежедневна кола е малко трудно, (аз за ежедневка си взех Вектра Б), не казвам че е невъзможно, но не е удобна кола за ходене до магазина, примерно! Трудно се паркира (свиква се), гълта си сума бензин в града!

Моята грешка при покупката беше че много беше изгнила! Цяла зима с телоподаващото я кърпих, вежди, прагове, пода, гредите от долу, и до тук с проблема.

По окачването и по двигател нищо не съм пипал (освен консумативите разбира се ролки, ремъци, водна помпа, кабели, масла, и въобще всичко както си му е реда).

Мога да твърдя че е много здрава на окачване, дори и за нашите пътища! Супер евтина и елементарна за поддръжка!


Мога да говоря по темата много, но в края на краищата зависи какво искаш и за какво ще я ползваш!


Ако те интересува нещо по конкретно питай!

Поздрави!
Отговори

yasmania снимка yasmania 13 септември 2011 - 21:33

Не си купувай калибра !

П.С. Аз съм влюбен в модела и немога без моята :)
Отговори

GSi R снимка GSi R 13 септември 2011 - 21:41

Опредлено не ми трябва за ежедневка.Искам кола която да ми прави кеф като я карам, не просто да се придвижвам с нея като пенсионер.Преди няколко години карах калибрата на един приятел и тогава се запалих(иначе от преди ги харесвах но чак пък толкова).Можеби съм позабравил какво е калибра ама си мисля че ако покарам някоя, пак ще пощурея.
Отговори

mantzel снимка mantzel 13 септември 2011 - 22:08

Не знам за тебе,но за мене Калибра е единствената кола,която съжалявам,че не си купих навремето,когато имаше по запазени екземпляри.За първи път я видях наживо 95-96г. и беше любов от пръв поглед :love_opel: Така се стекоха обстоятелствата,че не си купих-да не направиш моята грешка,че след някоя и друга година според мен ще се броят на пръсти по българските улици :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 13 септември 2011 - 22:29

Здравей колега. Карам моята Калибра от 4 години почти. Искам да ти кажа, че не съм сменял кой знае какво, нито съм правил кой-знае какви ремонти, само редовно обслужване. Бих казал, че BMW 320 спада към циганските ферарита, то всеки 2 от 3 коли се управляват от черни "мутри". Нито за миг не съм съжалявал за парите, които съм дал за нея, нито за тези, които съм вложил. Напоследък ме въртеше мисълта да я продам, защото чакаме бебе и не знаех как ще се справям със столчета, седалки и подобни, но един колега каза, че не било проблем, което ме зарадва.

Ще се опитам да опровергая минусите, които им слагат всички, които не са имали или карали такава кола.

Твърда возия - Честно казано, окачването хич не е толкова твърдо, ако е оригиналното. Един приятел има Нисан Примера и честно казано, вози много по-твърдо, направо като каруца. Другото, което е, стегнатото окачване, теглото и дългото ниско купе позволяват голяма стабилност в завоите, което например го няма при Вектра, да не говорим за Астра. Купето било грозно...... Да питам аз "разбирачите" кое му е грозното, та да твърдят това? Отличната аеродинамика ли? Или липсата на ръбести детайли, оприличаващи колата на кутийка VW 3 например? Или пък може би, железните мотори с ,едва ли не, вечни скоростни кутии? Малките издължени фарове отделно допринасят за "злобата" на автомобила. Още нещо друго - Евтини части, било то в магазин, в морга или пък от частно лице. Плюс това, Частите по окачване, ходова част, двигател и почти всичко става и от Вектра, Астра и т.н. За някои било проблем, че колата била от вида - Стани да седна...... Е все пак е спортен модел... а голямата врата без рамка на стъклото допълнително придава още красота.

Едно обобщение - Ще си карам Калибрата, докато мога :opel_forever: .
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 13 септември 2011 - 22:39

 GSi R, на 13 септември 2011 - 19:20, каза:

Защо всеки ми вика да не си взимам калибра...


Когато "Всеки" започне да ти дава пари за кола и поддръжката и,то тогава може да си купиш нещо,което се харесва на "Всеки". Но понеже нито някой ще ти даде пари за кола,също така колата е нещо,което не може да се хареса на всеки,то спокойно "Вие" може да си заделите парите за кола и да си купите каквото искате.
Нито ще возиш някой насила,нито някой ще я поддържа вместо теб! Така,че взимай каквото ти е на сърцето и въобще не слушай "хорските мнения". :)

Поздрави от мен и пожелания да си намериш ТВОЯТА кола! :))
Отговори

GT 51 снимка GT 51 13 септември 2011 - 22:46

...абе вземи си нещо ретро и не се занимавай с глупости.... :smile3560: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :drinkin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg