Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Zafira A - налях над 60 литра бензин при вместимост на резервоара 58 л. ?

rashev снимка rashev 19 май 2016 - 08:46

Здравейте,
Карам Опел Зафира А 1.8 бензин с двигател X18XE1
Вчера лампата за бензина светна- светеше постоянно, а не премигаше. Предполагам имаше още 6-7 литра в резервоара. Карах 3-4 километра и заредих на бензнонастция Еко в Младост в София. Исках да напълня целия резервоар и казах на момчето "до горе". На 50.2 литра пистолета изключи автоматично, помолих момчето да сложи още - да я напълни догоре, той каза че сигурно още 3-4 литра и започна да наилива малко по малко. Така още 10 литра и аз го спрях, можеше и още. В капачката на мембраната не се виждаше бензин или да прилива. Така заредих общо 60,2 литра при положение че имах и още няколко литра в резервоара. Може би в този момент в резервоара по мои изчисления е имало 66-67 литра. Навсякъде по паспорт и технически данни дават обем на резервоара 58 литра. Възможно ли е аз да съм заредил това което показваше на колонката 60,2 литра ? Възможно ли е тази кола да събира 66-67 литра гориво ?

Предварително благодаря за отговорите.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 май 2016 - 09:04

Това го обсъждахме някъде. Дават ти 60 литра до момента в който пистолета изключи. Нагоре е бонус. Аз съм зареждал 75 литра на 62 литров по каталог резервоар, но се показа нафта до капачката, а колата беше много натръпнала да загасне. Общо взето изчисляват пяната като някакъв процент и я махат от реалния обем.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 19 май 2016 - 17:43

Абсурд...да събере толкова!
И Вектора и Астора пистолета изключи ли,значи съм точно на МАХ.
Ако продължа ще събере максимум 1-1,5л до капачката,даже на литър и полувина съм умазал бронята брутално с нафта.
По прости изчисления,наведи се и виж резервоара си и пътищата до капачката.
Мислиш ли,че може да събере близо 10литра ? Аз не !
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 19 май 2016 - 17:50

Затова ВИНАГИ си наливам сам гориво. :drive:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 май 2016 - 19:58

 Y22DTR, на 19 май 2016 - 17:43, каза:

Абсурд...да събере толкова!
И Вектора и Астора пистолета изключи ли,значи съм точно на МАХ.
Ако продължа ще събере максимум 1-1,5л до капачката,даже на литър и полувина съм умазал бронята брутално с нафта.
По прости изчисления,наведи се и виж резервоара си и пътищата до капачката.
Мислиш ли,че може да събере близо 10литра ? Аз не !


няколко пъти съм събирал над 67 литра. Рекорда беше75, но колата загасна за нафта, налях и 5 литра, обезвъздуших я и отидох на 500 метра да заредя. Цялата работа беше с експериментална цел. след като налях 5-те литра сипах малко повече от 69 литра. Мойта астра е с поне 20 литра по-малък резервоар.
Отговори

hudson снимка hudson 19 май 2016 - 20:05

 Y22DTR, на 19 май 2016 - 17:43, каза:

Абсурд...да събере толкова!

Не е абсурдно, а напълно реално.

 bobi7474, на 19 май 2016 - 17:50, каза:

Затова ВИНАГИ си наливам сам гориво. :drive:

Аз също така правя и затова съм сигурен че резервоара на зафирата събира 70-72 литра.
Никога не съм я чакал да изгасне, но на премигваща лампа си събира 70 литра като стой та гледай.
Вярно че си е мъка да я напълниш "до ръба" (особено с нафта), защото когато пистолета изключи на 53-55 литра, до 70 се пълни много бавно.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 май 2016 - 21:10

При вектрата ми от някъде почва да мирише на нафта като я налея до горе и по тая причина спрях да го правя. Като изключи пистолета и толкоз. Иначе наистина после трябва 5/6 минути поне да я налееш до капачката.

Иначе и аз така се пенявих, че ме удряд в грамажа, но някой колега някъде каза, че стандарта 62 литра дето го дават е от празно до първо изключване на пистолета.

Някой знае ли как се казваше тая тема? Там имае и картинки.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 май 2016 - 21:14
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 20 май 2016 - 07:30

Незнам как ги пълните толкова?!?! На избърсал резервоар на астра ф налях 53л от 10литрови туби ;) и преля, по каталог мисля че е 50 или 52, не съм сигурен. Сега карам астра г и при мигаща лампа на резервата (беше експеримент) налях 48.5л нафта до капачката. Води се 50 лв резервоара. Какви 70 ви гонят незнам :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 20 май 2016 - 11:59
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 май 2016 - 08:07

Голямо значени има от колко пълен резервоар пълните. От празен резервоар пълнейки към пълен горивото се разпенва и пистолета изключва. Доливате макс 1-2л. Пробвайте обаче след като изключи пистолета да почакате 10мин и тогава долейте...
Отговори

Kalinskia снимка Kalinskia 20 май 2016 - 08:30

Голямо значени има и пистолета, който държите в ръката си, на кой собственик е!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 май 2016 - 08:51

Голямо значение има и колата на която я пълните. Казах на вектрата съм наливал почти 75. На астрата също казах 20 литра по-малък е. Колегата в началото е писал за зафира мисля, каквато нямам, но там по каталог резервоара май е същия.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 май 2016 - 08:52
Отговори

hudson снимка hudson 20 май 2016 - 13:02

 Kalinskia, на 20 май 2016 - 08:30, каза:

Голямо значени има и пистолета, който държите в ръката си, на кой собственик е!

При който искаш собственик ще идем и ти гарантирам, че от мигаща лампа до ръба на гърловината ще събера 68-70 литра на зафирата.

 Ne6to Smisleno, на 20 май 2016 - 08:51, каза:

Голямо значение има и колата на която я пълните. Казах на вектрата съм наливал почти 75. На астрата също казах 20 литра по-малък е. Колегата в началото е писал за зафира мисля, каквато нямам, но там по каталог резервоара май е същия.

Зафира А е с малко по-голям резервоар от астра Г. Съседа е с астра комби и повече от 65 не е успявал да събере.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 20 май 2016 - 18:11

Е това ми хареса “Голямо значени има и пистолета, който държите в ръката си, на кой собственик е! “
Добре бе пред последния път като щях да ходя до София,заредих на Ромпетрол Ахелой.
Пистолета изключи на 48лт,а аз по стрелка бях малко над последната бяла.
След като и казах да зареди до гърловината,събра още 1,25лт и преля та чак ми усра маратонките....
Или си прегледаите тия чуда на техниката или си помислете за бензиностанцията.
Само 1 път ми се е случвало да заредя с около литър отгоре,но на това ОМВ в бургас няма да стъпя повече.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 май 2016 - 21:27

малко над последната бяла черта при мен са 20-тина литра до нея. Нищо противоречащо не видях тук. Не каза на коя кола си го направил. На вектрата или на астрата? Нямам идея има ли разлика, но мойта вектра е комби. Определено наливам към 5 литра след първото изключване.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 21 май 2016 - 22:50

Моя грешка Вектрата беше.
Е с Астрата до София няма издържа... :D
Между другото топла топла информация от днес.
Днес приключвам работната седмица и фулирам служебния бус (Рено Мастер 2016) на Шел бургас побра 80литра.
Когато го вземах от софия на 9 км на Шел на цариградско пак събра 80литра,но този път в резервоара съм сигурен че имаше поне 10 литра не като първия 2-3.
Предния ден бях вкарал за 20-30 литра колкото да има до днес,и стрелката не беше на 0-ла като преди а преди още червеното което са му 10-тина литра и малко отгоре.
Коментирам със бащата и тои вика мен преди години така ме бяха метнали на една бензиностанция на 1тон и 200 резервоари и налични 200литра да ви вкара тон и 400...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg