Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

5-та скорост ми изкача ?

slavidog снимка slavidog 11 май 2007 - 00:03

когато вкарам на 5та и моментално щом подам газ и лоста се изплюва, карам само като го придържам с ръка.
Ходих при един маистор и ми каза да си сменя скоростната кутия. Някой да ме посъветва нещо? Това става само на 5-та скорост :icon_biggrin:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 11 май 2007 - 05:40

Ако не се оправи чрез настройка от щангите,значи синхронизатора ти на 5та се е прее......цакал :icon_biggrin:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 11 май 2007 - 08:46

имах същия проблем със едно рено19 . в началото беше точно така после взеха да изключват и другите ,слагах добавки ,само се набутах. нема оправия сменяй скорости. а на едно sirocco направо ми изчезна 5 и така си карах може би 10 000 км. и така го продадох
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 11 май 2007 - 09:00

според теб колко ще струва ремонта и колко една кутия втора ръка. и съм сигурен че една кутия като се отвори вече няма нищо общо с това което е било. успех на колегата :icon_biggrin:
Отговори

slavidog снимка slavidog 11 май 2007 - 09:40

Ами маи ще трябва да я сменя, другите ми скорости са си ок но.... :icon_biggrin: А на старо ми искат кам 250 лв за скоростна кутия пак и не знам каква е гаранцията че е ок. Как мислите ?
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 11 май 2007 - 18:29

ми тя и на ново може да е 250лв :) поразтършувай се по майстори и познати все ще има някой по-запознат.
Отговори

Swing снимка Swing 11 май 2007 - 20:39

realprofesora, на May 11 2007, 06:40 AM, каза:

Ако не се оправи чрез настройка от щангите,значи синхронизатора ти на 5та се е прее......цакал :icon_biggrin:
 

Няма да се оправи с настройка на щангите, а синхронизатора пък няма никакво отношение към изключването на скоростите. Това, което ги предпазва от самоизключване се нарича фиксатор и износването му води точно до такъв проблем, какъвто има авторът на темата.
Ремонтът е възможен и без да се сменя цялата скоростна кутия, но намирането на частите може да се окаже проблем. Обикновено ги има само при дилърите и цените не са приятни. Получава се така, че частите + труда излизат над цената на кутия втора употреба.

Между другото, някои морги дават гаранция на кутиите си. Преди време бях питал на едно място и ми казаха, че като я купуваш бележат болтовете с боя, за да няма съмнения че си я пипал, монтираш я, караш и ако нещо не е наред я връщаш. Не съм купувал кутия по тази схема, но ти казвам това което ми казаха.
Отговори

Любчо снимка Любчо 12 май 2007 - 10:19

Намери си от някои морга само 5тата предавка около 50кинта и се сменя за 1 час ! :icon_biggrin:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 12 май 2007 - 20:02

Любчо, на May 12 2007, 10:19 AM, каза:

Намери си от някои морга само 5тата предавка около 50кинта и се сменя за 1 час !  :thu:
 

кой ще си разглоби кутията за да ти даде за "5тата предавка около 50кинта " :icon_biggrin:
Отговори

Vilio снимка Vilio 13 май 2007 - 12:37

Моя съвет е 1-о си виж дали има масло в кутията.На познат(с Пежо) му правеше така,ама му и свиреха някой от предавките.Не знам, друго не мога да се сетя. :icon_biggrin:
Отговори

slavidog снимка slavidog 13 май 2007 - 14:58

Мерси колеги, ще се ровя из моргите, но първо ще видя този фиксатор колко пари е.........
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 13 май 2007 - 15:09

Аз го имам същия проблем.Първо имах проблем на 3-та (фиксатор) и след една гонка на Бояна замина и 4-та...
Търсил съм фиксатори като отделни части но така и не намерих ( за сега) Ако намеря колега някакви фиксаторчета на сносни цени ще ти пиша.......
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 май 2007 - 19:45

колега,ако не се лъжа,ти трябва да си със скоростна кутия F10 или F13,а те имат доста често срещан проблем със вторичния вал-изкопава се мястото където лагерува.мисълта ми е че части за такива кутии има бол.предполагам че ти е за смяна муфата на 5-а скорост.аз бих потърсил муфа по сервизите,се ще имат някоя ск кутия за части.в сервиза където бачках имаше 2.муфата се сменява БЕЗ да се свалят скоростите от колата
Отговори

Любчо снимка Любчо 15 май 2007 - 18:15

Аз до тука съм си купувал 3 кутии без 5тите зъбчатки !!! Купувах ги заради 3 и 4 предавка !!! Така, на някои морга за опел не може да няма счупени кутии да си купиш само зъбчатките !!!
Отговори

gerxard снимка gerxard 03 ноември 2009 - 00:37

ниско ниво на маслото
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg