Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

отказа централното на вектра б

ina_vectra снимка ina_vectra 23 ноември 2010 - 19:26

Здравеите колеги,отказа ми централното на колата(вектра б 1998г 1.8 16в).Преди се случваше когато отключвам с копчетата на ключа да не се отлключи някои път но повечето пъте се отключвашв,но вчера отказа тотално нито от копчетата на ключа се отклучва нито от ключалката,само вратата на шофиора се отключва с ключалката а с дистанционото на ключа нищо не бака.пробвах и двата ключа но неще и с двата.каде може да е проблема?пъхам ключа в ключалката и се отключва само софиорската врата,другите врати,багажника и капачката за бензина стоят заключени.когато дръпна пиновете да отклуча отвътре се отключва но по никав друг начин.каде се намира блока за оправлението на зентралното.моля помагаите много е кофти така. :icon_razz2:  
Отговори

+359 снимка +359 23 ноември 2010 - 20:45

управлението на централното се намира под тоя капак
http://pics.data.bg/shareview/1/%D0%BE%D0%...81958389334302o
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 24 ноември 2010 - 16:13

колега днес разглобих и махнах жапката о отдоло излезе един компютар но мисля че е за управлението на скоростната кутия(моята кола е автоматик) защото на блока пишеше производителя на автоматичната кутия,огледах го разглобих го но нямаше нищо нередно според мен а и беше здраво хванат за колата за да е хлабаво нещо по кабелите ето снимка на блока: Публикувано изображение

а това е буксата която се закача кум него: Публикувано изображение

а наи отзаде е това(аз мисля че това е компютара на колата но ме поправете ако греше): Публикувано изображение

Публикувано изображение

Незнам някое от тези неща ли е този блок за управлението на централното или не е нито едно от тези,някои ако може да покаже какво представлява ще съм му много благодарен. :icon_razz2:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 ноември 2010 - 17:00

Колега аз мисля, че това не е за централното.Объркал си се. не е трябвало да сваляш жабката, защото управлението но централното не е зад жабката, а под пластмасата която е в края на десния праг.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 24 ноември 2010 - 17:03
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 24 ноември 2010 - 17:17

ами аз свалих жапката защото колегата от по горния пост показа на снимката че е под жапката и те затова я свалях но това което открих е компа на скоростната кутия според мен 6тото моита е автоматик.колега каде по точно се намира каза под преден десен праг така ли?
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 ноември 2010 - 17:35

Пластмасата след десния праг (до тонколоната) .предполагам, че и колегата е имал предвид нея.Отбелязал съм на снимката с червено
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 24 ноември 2010 - 17:42
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 24 ноември 2010 - 17:52

 Vectra Rulzz, на 24 Nov 2010, 17:35, каза:

Пластмасата след десния праг (до тонколоната) .предполагам, че и колегата е имал предвид нея.Отбелязал съм на снимката с червено
Публикувано изображение

мерси много колега утре ако ми остане време ще я сваля да видя как е положението с управлението на централното защото отказа на цялата кола изведнъж,което ме навежда на мисалта че проблема е в управлението му.благодаря ти отново
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 ноември 2010 - 18:02

Няма проблем колега :icon_razz2: Преди да разглобиш виж си за всеки случай бушон 11 30А е. Той е за централнотo.
поздрави и успех!
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 24 ноември 2010 - 18:06
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 24 ноември 2010 - 18:34

Послушаи колегата и първо си провери бушона.Преди време и аз го имах тоя проблем и разглабях,гледах точно като теб и накрая мсених бушончето и тръгна.А относно отклцючването с дистанцията,като ти прави проблем трябва да дадеш на контакт и да натиснеш копчето за заключване и след това за отключване,а ако ти го прави редовно тоя номер,просто провери дистанцията,при мен имаше една студена спойка и колегата CH_M го препой и вече си бачка както трябва.Поздрави и успех !
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 24 ноември 2010 - 18:34

гледах го колега,първо него гледах ама си е здрав.утре ще разглобявам и ще стане ясно надявам се
Мнението беше редактирано от ina_vectra: 24 ноември 2010 - 18:36
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 24 ноември 2010 - 20:27

колеги преди малко го проверих и излезна от бушона смених го и всияко си доиде на мястото.само че старият небеше изгорял ама се оправи централното.благодаря ви много :icon_razz2: :db:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 25 декември 2010 - 15:14

Колеги и при мен се появи проблем с централното. онзи ден отключвам колата, качвам се и гледам пасажерската врата заключена. пробвах няколко пъти с дистанционното да отключа и заключа, но пак не се отключи. раздвижих малко пинчето на вратата и тръгна централното. вчера пак реших да го пробвам. заключвам, отключвам няколко пъти и освен, че пак се базикаше пасажерската врата отказа и цялото централно. нито от ключа нито от дистанционното. смених бушона, въпреки че беше здрав и централното тръгна, но пасажерската врата пак работи, когато си иска. дали това са признаци на заминаваща си машинка или е някъде другаде проблема.
Отговори

CH_M снимка CH_M 25 декември 2010 - 20:35

 Vectra Rulzz, на 25 Dec 2010, 15:14, каза:

Колеги и при мен се появи проблем с централното. онзи ден отключвам колата, качвам се и гледам пасажерската врата заключена. пробвах няколко пъти с дистанционното да отключа и заключа, но пак не се отключи. раздвижих малко пинчето на вратата и тръгна централното. вчера пак реших да го пробвам. заключвам, отключвам няколко пъти и освен, че пак се базикаше пасажерската врата отказа и цялото централно. нито от ключа нито от дистанционното. смених бушона, въпреки че беше здрав и централното тръгна, но пасажерската врата пак работи, когато си иска. дали това са признаци на заминаваща си машинка или е някъде другаде проблема.


Ще се наложи да разглабяш машинката и проблема е това толкова дъвкано до втръсване микроключе .....
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 25 декември 2010 - 20:54

Мерси колега! това исках да чуя, че проблема е в машинката, защото аз се самнявах, че е нещо друго, защото работи понякога.
Отговори

CH_M снимка CH_M 25 декември 2010 - 21:02

Ето от тази тема ,вярно че е за задна лява врата ,но поне ще ти е някаква насока при разглобяването да не строшиш нещо .....
http://www.opelclub-...showtopic=48583
Успех с ремонта !
П.П. Така започват проблемите като "лекясат" контактите на микроключето .... и първия признак е да откаже да заключи или отключи , шашка и целия модул и може и накрая да спре да работи тотално .
Мнението беше редактирано от CH_M: 25 декември 2010 - 21:06
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 25 декември 2010 - 21:10

Аз вече разглабях задната врата, та горе долу имам някаква представа. Все пак мерси колега :ranting: Утре се захващам с проблема
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 25 декември 2010 - 21:13
Отговори

Гостblaze_* 11 декември 2011 - 13:11

Ще Ъп-на тази стааара тема, с моя проблем с централното при Вектра Б '97г.
Останаха да работят само шофьорската и багажника, като другите врати отказаха едновременно. Не е имало интервенций, по системата и е сигурно, че проблема се появи от самосебе си.
Каквото разбрах от темата, направо да захващам разглобяване на вратите и да търся онова микро ключе, което явно е много обичано от всички :)
Ако имате други съвети- давайте колеги :)
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg