Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Горивен регулатор

GSi R снимка GSi R 04 ноември 2011 - 16:41

Вчера като сменях горивния филтър, забелязах че до помпата(външна) имам едно тяло като регулатор отгоре с болт та ми стана интересно дали мога да си го връткам за да си променя нагягането на бензина?
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 04 ноември 2011 - 16:58
Причина за редактиране:: Колега, впиши код на двг. в профила си което е задължително... от 5г си тука...
Отговори

meth3288 снимка meth3288 06 ноември 2011 - 01:28

80 прегледа на темата и няма кой да напише 2 реда ..
колега .. не съм запознат с твоя двигател .. мога да споделя как е при мен - х16хе / тигра / потопена помпа
на горивната рейка при дюзите има каде да се закачи ..манометър.. и да се провери какво е налягането на съответната горивна рейка .. виж погледни ако и при теб е така .. лесно ще можеш сам да провериш какво се случва .. пък ако нямаш .. можеш да рискуваш на твоя глава и да пробваш на сляпо :)
Мнението беше редактирано от meth3288: 06 ноември 2011 - 01:32
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 06 ноември 2011 - 14:46

Aз съм пробвал но нямаше разлика.Или е развален или просто няма голяма полза от пипането му.Мисля да го махна и да сложа тръбичка на негово място,пък да видим как ще е.
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 06 ноември 2011 - 16:44

Това с болтчето е утаител, и да го връткаш няма да се отрази на нищо.Регулатора ти е на горивната рейка.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 06 ноември 2011 - 17:51

до тук никой не позна какво е това животно с две думи ще обясня това е успокоител на горивото понеже помпата по дава горивото на импулси на вътрешните помпи е вградено на външните е от вън
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 06 ноември 2011 - 19:09

А не е ли нещо като обратен клапан който не позволява налягането да спада когато помпата не работи?
Отговори

GSi R снимка GSi R 06 ноември 2011 - 20:26

Е тогава болта ква роля играе?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg