Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Купих си Корса Е и имам няколко питания

ostavime снимка ostavime 08 януари 2022 - 10:06

Здравейте. Повече от 15 години не съм карал Опел, но сега, по стечение на обстоятелствата и нужда от втори автомобил в семейството взех една Корса Е. Тя е 1.4 бензин, но тъй като ще се кара основно градско искам да слож газ. Колата е 2018 година и е автоматик. Може ли да препоръчате вариант за сервиз. Искам хубава газова, за да нямам евентуално проблеми. Също така искам да си купя гумени стелки за зимата и да тонирам допълнително задните стъкла, защото сега има леко затъмнение, но не ми е достатъчно, защото воза децата отзад и не искам да им блести, пече и т.н.
Ще съм благодарен на споделено мнение.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 януари 2022 - 10:12

Добре де, стар член си...... Нито подходящ раздел си уцелил, нито си писал от кой град си. Как да те насочим? Честита придобивка!
Отговори

benzy снимка benzy 08 януари 2022 - 14:03

Колега, то трябвало да питаш преди да вземеш колата :)
Тия "автоматици" са роботизиран ръчни и са гадна работа - пожелавам ти да не разбираш колко
С презумпцията, че си в София
За газ, потърси с търсачката Мишо Ризов
За тониране пробвай със sharkyfolio с много добри отзиви са
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 януари 2022 - 15:25

Ако е същия модератор дето е писал в тази тема
https://www.kaldata..../?_fromLogout=1
е в Амстердам.
И ако е тъй да слага Prins.
Отговори

ostavime снимка ostavime 08 януари 2022 - 16:58

 benzy, на 08 януари 2022 - 14:03, каза:

Колега, то трябвало да питаш преди да вземеш колата :)
Тия "автоматици" са роботизиран ръчни и са гадна работа - пожелавам ти да не разбираш колко
С презумпцията, че си в София
За газ, потърси с търсачката Мишо Ризов
За тониране пробвай със sharkyfolio с много добри отзиви са


Тя е гаранционна още 2 години. После ще го мислим. Кола, каквото има да става ще стане. Нямам никаква представа какво значи роботизирана ръчна. А и ако трябва да съм честен не ми е много важно. :)
Да, за София става дума.
Благодаря, ще потърся.
Отговори

benzy снимка benzy 08 януари 2022 - 17:22

Ами... роботизираната ръчна е техническа отврат :) обикновено ресурса е много малък.
Въпреки, че проблемите по-често са с електрониката им, съвета ми е поне да и сменяш маслото редовно и да не разчиташ на приказките на дилъра за lifelong и други простотии, че не се правело и не се налагало да се прави. На 30 000 км плати си, смени маслото, поне частично удължи живота на трансмисията (това важи и за моторното, не чакайте техните 20-30 хил при първите смени). Така ще се радваш на колата по-дълго.
И колкото ида не те интересува, прочети за AMT - Automated Manual Transmissions, така ще знаеш как да я ползваш по най-щадящия начин.
Отговори

ostavime снимка ostavime 08 януари 2022 - 17:49

 benzy, на 08 януари 2022 - 17:22, каза:

Ами... роботизираната ръчна е техническа отврат :) обикновено ресурса е много малък.
Въпреки, че проблемите по-често са с електрониката им, съвета ми е поне да и сменяш маслото редовно и да не разчиташ на приказките на дилъра за lifelong и други простотии, че не се правело и не се налагало да се прави. На 30 000 км плати си, смени маслото, поне частично удължи живота на трансмисията (това важи и за моторното, не чакайте техните 20-30 хил при първите смени). Така ще се радваш на колата по-дълго.
И колкото ида не те интересува, прочети за AMT - Automated Manual Transmissions, така ще знаеш как да я ползваш по най-щадящия начин.


Жена ми ще я кара. Няма как да обясня подробно какво и как. Кара бавно и внимателно. Не е агресивен шофьор. А и е с гаранция още 2 години. В момвнта е на 20 000 хил. км.
Добре де. Колкото и да е проблемна, все да са помислили тия от Опел какво слагат. Дано излезе читава. Прочетох това онова. Не е толкова зле. Като за всяко нещо, има положителни и отрижателни мнения.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 януари 2022 - 10:30

Здравей и честито! Хубави гумени стелки за модела можеш да вземеш от Тук имат магазин и в София. Моите са от там, не миришат и си пасват идеално.
Интересно ми е колко гори тази Корса, че си решел и газ да и слагаш?

пп. Скоростната кутия на колегата май е автоматична 6 степенна на GM 6T30, а не роботизирана easytronic :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 09 януари 2022 - 11:44
Отговори

ostavime снимка ostavime 09 януари 2022 - 23:35

 Rosen Popov, на 09 януари 2022 - 10:30, каза:

Здравей и честито! Хубави гумени стелки за модела можеш да вземеш от Тук имат магазин и в София. Моите са от там, не миришат и си пасват идеално.
Интересно ми е колко гори тази Корса, че си решел и газ да и слагаш?

пп. Скоростната кутия на колегата май е автоматична 6 степенна на GM 6T30, а не роботизирана easytronic :icon_wink2:


Благодаря за линка. При първа възможност ще купя стелките.
Колкото до скоростите, нямам никаква идея какви са, нито знам от къде да разбера, а ако трябва да съм честен не ме и вълнува особено, защото нищо не разбирам. Иначе да, 6 скорости са. :) Отгоре на лоста имам + и - и от там мога да сменям. Абе ще я снимам. :)
А колко гори не знам точно, но на газ ще е по-икономично. Сигурно 10 ще гори. Не мобе да е по-малко. Хубава инсталация, ако се сложи, мисля, че ще е добре. За това и питах и съм благодарен на човека, който писа горе.
Мнението беше редактирано от ostavime: 09 януари 2022 - 23:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg