Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ПОМОЩ ПРИ СМЯНАТА НА СЕДИНИТЕЛ НА ВЕКТРА Б

aleksandur84 снимка aleksandur84 20 август 2018 - 20:13

Здравеите колеги.Реших сам да си сменя сединителя на вектра б X18XE е моторът.Имам общи познания за подобна смяна знам че се налага сваляне на магарето и изваждане на цялата кутия но се надявам някои колега извършвал вече тази маниполация да ми помогне малко с някои тънкости и описание на последователноста на цялата тая операци.До тук аз съм махнал гумите разкачил биалетките и накраиниците на реиката.Извадих шарнирните болтове от главината и издърпах полуоските от главината а след това и от кутиятя изтече малко масло но това не е проблем.Слет това разкачих гърнето и го пуснах да виси на доло.Та сега въпроса е някаква тънкост от къде и как се разкача пеперудата за да мога да сваля магарето след като разкача реиката от него налага ли се сваляне на стартера или тои си остава към мотора.Утре мисля да продължа и ще съм много благодарен за малко помощ.
Отговори

k opel e снимка k opel e 20 август 2018 - 22:57

Има 30 теми за този съединител. Само аз съм писал сигурно в пет теми. Има търсачка.
Зададе ли си въпроса кой ще държи мотора като махнеш магарето и кутията?
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 21 август 2018 - 20:23

Колега не зная във какви теми за този сединител си участвал но в търсачката излизат само теми в които се коментира че не е нужно свалянето на кутията а това е просто не възможно. Може и аз да бъркам нещо но не намерих тема където някои е описал как е сменял този сединител и самото разцепване на кутията.А що се отнася до това какво ще държи мотора сматам да го потпра отдоло на три точки.
Отговори

ufer снимка ufer 22 август 2018 - 07:42

Възможно е да се сменя съединител, без да се сваля кутията при много модели на Опел - за съжаление, не при всички. Някой по-компетентен може да ти каже за твоя модел. А колегата е прав, разрови се малко по-сериозно по темите. Пък и сега е отпускарско време... Може да изскочи нещо...
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 22 август 2018 - 20:26

Благодаря колега но вече е свален, утре мисля да почна да го събирам.Но наистина е невъзможно да се свали без да се извади кутията.Когато приключа с смяната ще кача снимки и подробно ще обясня как съм го направил в домашни условия ,без подемници ,телфер или лебетка с които да държа мотора,защото наистина не успях да намеря тема за този сединител.
Мнението беше редактирано от aleksandur84: 22 август 2018 - 20:37
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 август 2018 - 07:09

Сменя се с греда. Имам такава за Опел и мога да ти услужа.
Публикувано изображение

Тук гредата е закачена за повдигане на мотора. За съединител се закачва на другото ухо, това до вакум помпата и мотора се спуска надолу 10-12 см.
Другия вариант е с шпилки или болтове с дълга резба М12x1,5 и дължина около 150 мм. Вадят се болтовете на магарето един по един, слагат се дългите или шпилки и се провисва, като не се демонтира.
Имам и такива болтове, но съм ги дал на приятел на заем.
Мнението беше редактирано от k opel e: 23 август 2018 - 11:22
Отговори

aleksandur84 снимка aleksandur84 23 август 2018 - 19:48

Много благодаря колега за гредата но няма нужда вече.Аз малко импровизирах и за сега се получава ,сложих два варела от масло от двете страни на колата и поставих върху тях една търба и с един колан с тресчотка завързах мотора за нея.Днес мислих да започна да зглобявам но просто не ми остана време,но все пак благодаря за предложената помощ.
Мнението беше редактирано от aleksandur84: 23 август 2018 - 19:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg