Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Монтаж на Автопилот + Снимки

borro снимка borro 16 януари 2014 - 09:02

Не се афектирай, ако няма интерес към проблема ти. В една друга тема един колега се изказа горе долу така: "никой не е задължен да споделя каквото и да е - всичко е на добра воля и ако някой иска да помогне, то това е негово решение".
Абсолютно е прав!
И за да не е тотален спам мнението ми ... нямаше ли вариант преди да поръчаш, да вземеш някое за проба, или пък съпорт от колега, който го е правил. Аз лично бих рискувал некви кинти за диагностика някъде.
Отговори

C driver снимка C driver 22 януари 2014 - 16:38

 borro, на 16 януари 2014 - 09:02, каза:

Не се афектирай, ако няма интерес към проблема ти. В една друга тема един колега се изказа горе долу така: "никой не е задължен да споделя каквото и да е - всичко е на добра воля и ако някой иска да помогне, то това е негово решение".
Абсолютно е прав!
И за да не е тотален спам мнението ми ... нямаше ли вариант преди да поръчаш, да вземеш някое за проба, или пък съпорт от колега, който го е правил. Аз лично бих рискувал некви кинти за диагностика някъде.


Нямам идея защо ти е прозвучало така колега, но както и да е! Проблема се оправи с разглобяване и хубаво почистване на ЦИМ модула! :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 януари 2014 - 22:25

Дам, ето я и темата Моята връзка
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 22 януари 2014 - 23:10

А при Вектра Б, дали има някакъв вариант за активиране на темпомата с OP-COM или само в оторизирани представителства?
Мнението беше редактирано от cecko_pleven: 22 януари 2014 - 23:11
Отговори

avtscho снимка avtscho 29 януари 2014 - 15:18

Колеги от къде да си намеря лостче с бутоните за темпомата, гледах в ebay, но не успях да открия. Попитах в оторизирания сервиз дали ще могат да ми сложат и естествено ще успеят, но срещу 270лв. което ми се струва много при положение, че ще е само лоста и активацията която мога да си я направя и сам. Ако можете помогнете.
Отговори

stei снимка stei 29 януари 2014 - 15:47

Не си гледал както трябва.
http://www.ebay.co.u...=item416662ad33
Отговори

avtscho снимка avtscho 29 януари 2014 - 16:47

 stei, на 29 януари 2014 - 15:47, каза:

Не си гледал както трябва.
http://www.ebay.co.u...=item416662ad33


Благодаря колега!
Отговори

DAN4 снимка DAN4 19 юли 2014 - 14:37

Благодаря на Petio. Действах по описания начин, като следвах стъпките и всичко се получи.
Отговори

Miroslav Lefterov снимка Miroslav Lefterov 20 август 2014 - 08:59

Здравейте колеги.

И аз се реших да си сложа темпомата, но имам няколко въпроса. Ако някой може да ми отговори ще съм много благодарен :)

Някой знае ли дали има някакви настройки за спирачката, като я натиснеш да разпознава, че трябва да изключи темпомата, за да не гръмне мотора при вдигане на уборотите ? Или компютъра си разпознава това автоматично?

Някой може ли да ми обясни как точно ще действа темпомата ?

Благодаря предварително и хубав ден на всички :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 август 2014 - 10:43

Здравей,
да използва контакта за стоповете. Както пише обаче трябва да сложиш (ако няма) контакт/ключ и на съединителя! За да не стане да ти "гръмне мотора", при смяна на скорости...

Темпомата действа по много елементарен начин. "Заключваш" го на дадена скорост и той я следи, ако може! Казвам ако може защото ако вдигне 250 и дойде байр, няма да я следи :)
Също така има вариант, ако си го нагласил на 140, да подадеш газ и колата ще започне да ускорява (ако може) и след отнемане на газта, тя леко полека, пак ще слезе на 140, без да се изключва темпомата. Ако исключиш тенпомата. Това става, чрез съединител, спирачка или принудително от лоста и не си загасил колата, може лесно да се върнеш на последната запаметена скорост, в примера по-горе беше 140...
Отговори

Petio снимка Petio 12 септември 2014 - 11:02

Здравейте
Радвам се че темата е полезна и е свършила работа на доста от колегите тука във форума.Що се отнася до действоето на автопилот от последните мнения който не е запознат има книжки - Ръководство за управление и експлоатация на опел ..... - там си пише абсолютно всичко за автомобила.
До колегата с проблеми в индикацията на таблото ако види поста ми... много рядко съм виждал астри или зафири с липсващ диод за автопилота но факт явно ги има процедурата вече сам я е разгадал че е не много елементарна, но винаги има вариант да се подмени цялото табло с друго втора ръка но цената вече става дебела

Успех на всички с начинанието
Отговори

gataca1230 снимка gataca1230 07 февруари 2015 - 00:46

Здравейте, колеги и аз да питам нещо само не се сърдедте че питам щото въпроса може и да ми е глуповатичък. Притежавам Vectra B 1.6 16V X16XEL двигател на моята пущина може ли да се сложи темпомат и ако е така каво трябва да има колата и какво още ми е необходими. Извинете ме предварително, но изчетох цялата тема и не видях никъде някой да е слагал на тоз двигател темпомат и така и не разбрах какво трябва да има колата ако може и снимков материал ще бъде супер. Благодаря на всички предварително.
Отговори

axell снимка axell 30 март 2015 - 16:31

Колеги някой разполага ли с оп-ком от Русе за да ми активира темпомата?
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 05 май 2015 - 22:33

Колеги,имам питане към някой,който се е сблъсквал с подобен или същия проблем при Астра Х.
Днес така и не успях да довърша една,която ще нощува в гаража явно,а някой ако е имал подобни пререкания,ще ми спести главоболия и сума ти безсмислени измервания...

Астра Х, 2005г, 1.7 дизел. Сложих лостче,активирах темпомата,но не тръгва.
Вади грешка 3974 в ЦИМ модула - проблем във веригата на лоста за мигачите.
Лостчето на мигачите го пробвам на 2 други Астри и работи,не е от него.

Вади и грешка в ЕКУ-то на мотора - 0703- верига на стопмашинката,която смених с друга,грешката изчезна,но няма промяна.

За жалост,темпомата продължава да не тръгва,но искам да чуя и вашите мнения за проблема. Според мен ЦИМ-а си е заминал,защото го чистих и него,но файда-нулева.

Колата има и бутон на съединителя,който работи коректно.

Поздрави!
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 02 юли 2015 - 18:31

Здравейте колеги,и аз да питам.Имам буксата с кабелите за лостчето на темпомата,това значи ли че колата си има всичко нужно и трябва само лостче,за да тръгне темпомата?Колата е Вектра Б Y22DTR 2001г.
Отговори

mp13 снимка mp13 15 октомври 2016 - 19:39

Имам въпрос? от скоро съм горд собственик на астра 2006 и се запалих да и сложа темпомат но днес свалих кората на педалите и видях че няма изключвател на съединителя. Лошото е че и не видях кабел за този датчик, ако някой знае да ми каже къде стой този кабел или дали при мен го няма.
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 17 октомври 2016 - 13:19

Здравейте! Лостчето го намерих в ибей,но знаете ли някой който да може да ми го програмира в Пловдив?
Отговори

madcop снимка madcop 20 октомври 2016 - 08:10

Един въпрос и от мен, как по дяволите да разбера при моя автомобил има ли въобще инсталация за авторпилот или не? Опел Астра Н седан, произведена през 2009г. с 1.6 двигател и стандартно оборудване с климати и без мулти волан, с двуредовия /малък/ дисплей. Предвид обстоятелството, че не е от "високия" клас оборудване, си мисля, че вероятно и съответния модул за автопилот отсъства. Нооо може и да съм късметлия и да го има, просто искам съвет поне какво да гледам.
Отговори

stei снимка stei 21 октомври 2016 - 11:03

Имам приятел който е с най ниското ниво на оборудване има само 2 ел стъкла и климатик като екстра дори и огледалата са му ръчни и си активира автопилота без да трябва да преправя каквото и да е.
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 21 октомври 2016 - 12:22

Към колегите mp13 и madcop, на няколко човека досега съм помагал да инсталират темпоматi - и на бензинови и на дизелови автомобили. Разликата е, че при 90% от дизелите има ключ на съединителя, заводски поставен. При бензините го има само при 1.8 и 2.0 двигателите. При по-малките мотори има само окабеляването, но него винаги го има. Просто кабела с буксата е закачен доста нагоре към таблото. Трябва да се свали капака на духалките към краката и да се огледа хубаво. Такъв беше случая на една базова 1.6 105 к.с. Астра, на която активирахме автопилот. На всяка Астра, Зафира, Вектра и Сигнум от това поколение има как да се постави автопилот. Единствено на някои коли няма да свети индикатора на таблото. Решението е ново табло, което поддържа тази екстра.
Но и без индикация автопилота си работи отлично. Аз го ползвах така около година преди да сменя таблото - заради функцията "Спорт" и заради индикацията.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg