Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vauxhall Vectra C Z19DTH

tisho.74 снимка tisho.74 11 септември 2018 - 15:38

Масово картинките не са истинските. Затова и навсякъде по нета пише, че снимките са илюстративни и могат да не отразяват реалните части. Така че спокойно, това е твоя комплект със сигурност:-)
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 11 септември 2018 - 22:26

Определено е хубавица, да си я караш, ползваш и обгрижваш дълго и щастливо! :drinks:
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 11 септември 2018 - 23:48

 OneDriver, на 11 септември 2018 - 22:26, каза:

Определено е хубавица, да си я караш, ползваш и обгрижваш дълго и щастливо! :drinks:


Благодаря OneDriver :good:
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 11 септември 2018 - 23:57
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 12 септември 2018 - 00:04

 sdonio, на 11 септември 2018 - 13:43, каза:

Може ли да изпратиш линк към магазина от който купи маховика и съединителя?


Разбира се, заповядай 29 паунда е доставката до БГ.

 tisho.74, на 11 септември 2018 - 15:38, каза:

Масово картинките не са истинските. Затова и навсякъде по нета пише, че снимките са илюстративни и могат да не отразяват реалните части. Така че спокойно, това е твоя комплект със сигурност:-)


Така е, но между другото сега като се загледах във снимката от линка който дадох на колегата, се оказа че феродовия диск е същия като този който са ми пратили. А търговеца ми каза че гарантира на 100%, че това е моя комплект! Ето му отговора - Thank you for your enquiry,

We are pleased to confirm that the item you have enquired over will fit your vehicle 100% fine.

We look forward to processing your order.

Kind regards,
http://stores.ebay.co.uk/TECHNICLUTCH


Поръчах си
това
за багажника. Днес дойде и зарядното.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 12 септември 2018 - 14:06
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 19 септември 2018 - 19:52

Здравейте отново колеги - вече от България! 2780 км колата се държа прекрасно по пътя като динамика и разход. За жалост имах неблагоразумието да мина през Румъния и от Видин до Плевен през най-големия ад - северозападнала България, където имах чувството че колата ще се разпадне. Прекосяваш по диагонал цял континент без проблеми и само след 200 км в БГ, колата ти се разхлопва - ФАКТ! Задоволих си любопитството за това що е Румъния и как се минава от там. Никога повече няма дя направя тая грешка. Но пък 1000 пъти повече не бих стъпил на северозапад от Плевен (дори срещу сериозно заплащане)! Там е филм на ужасите! Пътя за Европа за мен е единствено и само през Сърбия, от където съм си пътувал винаги. Утре ще сменям масло и филтри. Имам питане към колеги, които са регистрирали кола наскоро. Какви документи искат в КАТ и каква е процедурата?

PS - Последния въпрос ми се изясни. Цялата далавера ще ми струва горе-долу колкото колата... БГ - какво да се прави...
Сега имам технически въпроси. Прилагам снимки с въпроси.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Да допълня и следното. Колата ми даде разход 5.5/100км, засечен по метода пълно-пълно от колонка до колонка. На моменти до към 170-180 по магистралите. Иначе 120-130 средно като скорост. От време на време и с темпомат. Преди да потегля на път във Англия сипах едно шише от това и напълних резервоара до горе. Не знам дали в следствие от тази добавка или от карането по магистралите, чек енджин лампата угасна след 200-300 км и повече не светна!
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 19 септември 2018 - 22:04
Отговори

emoned снимка emoned 20 септември 2018 - 07:57

Здравей колега. Добре дошъл в БГ. Със здраве да си я караш колата. Мога да помогна само по въпроса за кората под мотора. Моята също нямаше. Купих си от този сайт метална за 110лв(още не съм я монтирал и не мога да кажа, дали ще пасне добре). Имаха и от "пластмаса" или фибро стъкло(не знам точно от какъв материал е направена) за около 50-60лв. Предпочетох металната. И двете си имат предимства и недостатъци. Другия вариант е оригинална от официалните представители на Опел, ама какви пари ще е там, не мога да кажа. Имам един страничен въпрос - от любопитсво :25: : Останах с впечатлението, че колата ще се кара в UK. Вероятно съм сбъркал, щом си решил да я регистрираш в БГ?

Поздрави
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 20 септември 2018 - 10:06

 emoned, на 20 септември 2018 - 07:57, каза:

Здравей колега. Добре дошъл в БГ. Със здраве да си я караш колата. Мога да помогна само по въпроса за кората под мотора. Моята също нямаше. Купих си от този сайт метална за 110лв(още не съм я монтирал и не мога да кажа, дали ще пасне добре). Имаха и от "пластмаса" или фибро стъкло(не знам точно от какъв материал е направена) за около 50-60лв. Предпочетох металната. И двете си имат предимства и недостатъци. Другия вариант е оригинална от официалните представители на Опел, ама какви пари ще е там, не мога да кажа. Имам един страничен въпрос - от любопитсво :25: : Останах с впечатлението, че колата ще се кара в UK. Вероятно съм сбъркал, щом си решил да я регистрираш в БГ?

Поздрави


Благодаря за инфото! Да, в БГ ще се кара (за сега) :rolleyes:

Сетих се за още един важен проблем, който докато не се реши вероятно няма да мога да регистрирам колата в БГ. Въпроса е следния: Някой знае ли, дали и как фаровете на английската Вектра могат да се регулират така, че да отговарят на дясното движение? Лепенки съм си поставил още от Англия, но те не решават проблема! Те само ограничават полето на осветеност. Ако някой знае от къде да намеря схема на фар, ще ми е от голяма полза! Някъде четох, че имало вътре във фаровете някаква джаджа, която се обръщала в друга посока и така ставали като европейските. После се правела регулировка от регулировъчните винтове по хоризонтал и вертикал.

Това обаче било за фарове преди фейслифта. Някой знае ли как е след фейслифта?

И още нещо да попитам. Ако има колеги от Плевен, моля да дадат идея къде могат да ми направят кадърна диагностика на окачването (предно/задно)? Пък ако някой е запознат с устройството на фаровете, ще се радвам да получа инфо. Много ще ми помогне!
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 22 септември 2018 - 22:46
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 26 септември 2018 - 16:25

Дойде оп-кома от Китай. Сега търся софтуер с програмата БЕЗ ВИРУСИ! Всичко което можах да открия в интернет е бъкано с вируси и Аваст направо откачи...

Всъщност след бая четене установих, че оп-кома който са ми пратили е с версия на платката NEW, а не версия 5 която е читавата версия!! Намерих и софтуер който уж е точно за версия NEW и го изтеглих без да пищи антивирусната. Все още не съм инсталирал, че не ми остана време. По късно ще пиша дали имам работещ или убит оп-ком..

Апропо̀, успях да си регистрирам колата, но проблема с фаровете още не е решен. На мен ми светят добре и другите не ми пресветкат насреща, но искам да ги регулирам според дясното движение в Европа (ако е възможно)!
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 09 октомври 2018 - 09:52
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 11 октомври 2018 - 08:42

Колеги, някой от вас опитвал ли се е да ремонтира вихровите клапи (не да сменя колектор и не да ги затапва)!? Гледам че в ebay има чисто нови вихрови клапи комплект - ТУК
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 11 октомври 2018 - 08:43
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 25 ноември 2018 - 22:45

Колеги, днес си смених ангренажния ремък и установих че шайбата на генератора много се мандахерца (ама наистина много!). Няма грам луфт (нито аксиален, нито радиален), но се върти като пияна. Затова сложих стария пистов ремък. Каква би могла да е причината според вас? Как е закрепването на тази шайба към оста на ротора. Някой знае ли?
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 25 ноември 2018 - 22:46
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 ноември 2018 - 22:51

Шайбата е с изпреварващ съединител или храпов механизъм, едно от двете, но не съм разглобявал още. Трябва да има пластмасова капачка, под която има гайка или болт, с който шайбата е хваната за оста. Ако шайбата е заминала има я само нея като резервна част.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 ноември 2018 - 22:52
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 25 ноември 2018 - 23:05

Сега гледах едно видео в което оня махна въпросната пластмасова капачка и със някакъв вал със ситни шлици отвъртя шайбата. Оказа се че е на резба на самата шайба. И ми идват на ум две неща - или е навита накриво (и прецакана резбата) или е бита и съответно изкривена оста на ротора. Ето видеото https://www.youtube....h?v=4Wux6GbM7Go
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 25 ноември 2018 - 23:23
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 28 ноември 2018 - 23:12

Колеги, не съм предполагал че тая хубава кола може да е оборудвана с най-лайняния крик на света... Наложи се да я вдигна отпред от дясно, свърших си работата и тъкмо щях да я спускам, когато само успях да видя как се усуква локумения Л А Й Н Я Н крик и колата пропадна с няколко см. Съответно ЛАЙНЯНИЯ крик почти се заби в пода (близо до оная ОЩЕ ПО-ЛАЙНЯНА и от самия крик, пластмасова кутийка обозначаваща точката за поставяне на крика), която буквално изхвърча от гнездото си. Сега ще трябва да осигуря достъп до мястото на пода откъм купето за да се изправи тая вдлъбнатина. Някой знае ли как се махат пластмасите по праговете. И още един въпрос - купих си хидравличен крик бутилка 2 тона и мисля да си взема стойки за подпиране. Къде според вас е най-удачно и безопасно да се поставят тези стойки, за самия автомобил и лежащия под него?
Отговори

sdonio снимка sdonio 29 ноември 2018 - 09:12

 Vaxhall, на 28 ноември 2018 - 23:12, каза:

Колеги, не съм предполагал че тая хубава кола може да е оборудвана с най-лайняния крик на света... Наложи се да я вдигна отпред от дясно, свърших си работата и тъкмо щях да я спускам, когато само успях да видя как се усуква локумения Л А Й Н Я Н крик и колата пропадна с няколко см. Съответно ЛАЙНЯНИЯ крик почти се заби в пода (близо до оная ОЩЕ ПО-ЛАЙНЯНА и от самия крик, пластмасова кутийка обозначаваща точката за поставяне на крика), която буквално изхвърча от гнездото си. Сега ще трябва да осигуря достъп до мястото на пода откъм купето за да се изправи тая вдлъбнатина. Някой знае ли как се махат пластмасите по праговете. И още един въпрос - купих си хидравличен крик бутилка 2 тона и мисля да си взема стойки за подпиране. Къде според вас е най-удачно и безопасно да се поставят тези стойки, за самия автомобил и лежащия под него?


Кофти ситуация... Но ако знаеш пък оригиналният ключ за гумите какъв е... Докато сменях гума се усука...
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 29 ноември 2018 - 09:19

Ползвал съм оригиналните крикове на сумати коли (пак от този тип) без проблеми толкова години. А този чисто нов от комплекта на третия път в който го ползвам се усука. Сега си взех бутилка 2 тона и искам да си взема и стойки, обаче се чудя къде е най-добре да се подпира с тях. В мануала на колата никъде не пише за стойки. Дадени са само 4-те точки за крик и толкоз...
И по закона на Мърфи точно сега като стана -5 градуса, ми изгоря дясната крушка на късите. Доколкото разбирам, май ще трябва да разглабям половината кола за да я сменя... Четох че преди фейслифта и двете крушки (къси/дълги) са Н7. След фейслифта късите били Н1. Някой знае ли какви са точно?
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 29 ноември 2018 - 09:29
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 ноември 2018 - 11:33

Можеш да слагаш крика на носачите но понеже е къс и в същото време дълъг е където намериш. Казвам къс защото има места където дори и разтегнат /развит няма да ти е достатъчно вдигната колата а дълъг защото има места където ще ти свърши идеално повдигане но не можеш да го сложиш защото е висок крика. На колите които са с двусекционни фарове до сега не съм видял включая и на моята не съм видял на къси и на дълги да са крушки Н7. На късите наистина са Н7 а на дългите Н1. Може твоята да е само с Н7 но това става с проверка.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 29 ноември 2018 - 11:56

По корпуса на фаровете не пише какви са - сега проверих. Обаче през стъклото съвсем ясно се вижда, че на дългите е Н1. Въпроса е на късите (зад лупите) какви са? Успях да бръкна и да отвия пластмасовата капачка на дясната лупа и видях че кабелчетата влизат в пластмасов корпус, който е надянат на двата пина на крушката. Опитах да го издърпам, ама не посмях да напъвам много. С издърпване ли става или има някаква скоба? Иначе доколкото можах да видя в тъмницата, късата може и да е Н7.
Отговори

sdonio снимка sdonio 29 ноември 2018 - 12:14

 Vaxhall, на 29 ноември 2018 - 11:56, каза:

По корпуса на фаровете не пише какви са - сега проверих. Обаче през стъклото съвсем ясно се вижда, че на дългите е Н1. Въпроса е на късите (зад лупите) какви са? Успях да бръкна и да отвия пластмасовата капачка на дясната лупа и видях че кабелчетата влизат в пластмасов корпус, който е надянат на двата пина на крушката. Опитах да го издърпам, ама не посмях да напъвам много. С издърпване ли става или има някаква скоба? Иначе доколкото можах да видя в тъмницата, късата може и да е Н7.

Здравей,

по спомен късите са Н7. На десният фар аз лично откачам тръбата за въздуха към въздушния филтър, вадя филтъра, разкачам основата му и леко я местя настрани. Самите крушки се вадят като натиснеш цокъла напред и завърташ. Между другото го има в книжката - аз изпращах ли ти я на български?

Поздрави!
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 29 ноември 2018 - 12:21

Аааааа :excl: "...и завърташ"! Това е много важна подробност, а аз се опитвах с напъване да я измъкна... Тъкмо сега намерих една инструкция, в която също се казва да се завърти обратно на часовника и тогава се вади. Слизам да пробвам :biggrin:

Аре ся едно допълнение - не се върти крушката на никъде. Зор излиза и зор влиза само с напъване с клещи и отверки. Мнооого далече от интелигентните решения, ама какво да се прави....Тъй са решили немските инженери... И да се смени без да се свали кутията на въздушния филтър, е илюжън.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 29 ноември 2018 - 14:41
Отговори

sdonio снимка sdonio 29 ноември 2018 - 14:52

 Vaxhall, на 29 ноември 2018 - 12:21, каза:

Аааааа :excl: "...и завърташ"! Това е много важна подробност, а аз се опитвах с напъване да я измъкна... Тъкмо сега намерих една инструкция, в която също се казва да се завърти обратно на часовника и тогава се вади. Слизам да пробвам :biggrin:

Аре ся едно допълнение - не се върти крушката на никъде. Зор излиза и зор влиза само с напъване с клещи и отверки. Мнооого далече от интелигентните решения, ама какво да се прави....Тъй са решили немските инженери... И да се смени без да се свали кутията на въздушния филтър, е илюжън.


Моята леко се завърта. А за махането на кутията - сам стигнах до този метод - в книжката пише, че за смяна на крушката трябва да ходя в сервиз, по форумите - да сваля бронята, в Youtube пък има един с егати тънките и дълги пръсти...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg