Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Проблем с палене

Icho_87 снимка Icho_87 20 март 2014 - 14:12

Резултатите от днешните проби:
- проверих кабелите от акумулатора до стартера... всичко изглежда наред. Няма корозия, няма хлабави връзки...
- откачих тънкия кабел от стартера и през мултицета го примостих на "-" клемата на акумулатора. При завъртане на ключа показва 12V (това изключва ли проблема с клемореда на ключа?)
- уредът с който разполагам мисля че не може да мери ампери... има няколко настройки за V, няколко за Ом-ове и другите са ACA 200 (предполагам, че няма да измери с точност до 0,05). Мога да се опитам да кача и снимка, но това е повече въпрос към евентуалната утечка.
- докато развивах гайката на тънкия кабел ми се стори че целия корпус мърда... Защипах с пръсти болта за големия кабел и болта за тъкния кабел и наистина тази цялата част е малко подвижна. Това нормално ли е???
- щом тъкния кабел е ок, би ли трябвало да се чува онова "цък" от соленоида или състоянието на четките също има значение за този звук
?
Мнението беше редактирано от Icho_87: 20 март 2014 - 14:14
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 март 2014 - 14:19

Колега свали тоя стартер и го носи на майстор да видят шалтера и изобщо целия стартер.
Само детски мултицет не може да мери ампери.
Качването на снимки е лесно. Отиди на http://picbg.net/login.php качи снимките там и после копирай адреса и с бутон изображение ги качваш. Можеш и с ВВ код.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 20 март 2014 - 14:24
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 март 2014 - 14:54

Имал съм няколко пъти такъв проблем. Един път въпросният шалтер беше заминал, втория път беше тънкия кабел виновника и третия път беше кабела за маса, където се свързва с купето.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 20 март 2014 - 14:55
Отговори

Icho_87 снимка Icho_87 20 март 2014 - 15:01

Прикачено изображение

http://picbg.net/img...0d42ff9a82f.jpg - снимка на мултицета
Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 18:39
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 март 2014 - 16:00

Публикувано изображение
копираш директния линк натискаш бутона Изображение и слагаш там копнатото.
Тоя наистина не става за мерене на утечка допустимата утечкя е 10мА
Мнението беше редактирано от JorkataG: 20 март 2014 - 16:02
Отговори

borro снимка borro 20 март 2014 - 16:05

Извинявам се, че пиша тук, но е същия ш...н случай на Ц20НЕ

 Icho_87, на 22 ноември 2013 - 21:56, каза:

Утре ще го даваме на занимаващи се с алтернатори хора за "диагноза" и ремонт.

В крайна сметка опря ли до услугите на майстор. И на мен ми трябва човек.

 kalin09, на 22 ноември 2013 - 23:54, каза:

В шалтера има 2 намотки-едната се замасява през + овата четка,ротор,-ова четка. Тя е изхвърлящата-по-мощната. Щом изхвърли и стартера завърти поема другата намотка-задържащата-затова и лампите примигват без четки-задържащата не може да изхвърли.
99% от случаите когато лампите леко примигват е от недобре контактуващи/свършили четки. Ако лампите гаснат-слаба връзка/акумулатор/контактен ключ. Ако няма никаква реакция от въртенето на ключа-разкачена тънка жица на стартера/контактен ключ.

Аз имам същия проблем - при завъртане лампите леко мъждукат (отслабват) и реакция никаква.
Трябва да изчакам докато изстине, и тогава пали. Като цяло колата след като запали, не трябва да я гася - щото увисвам :bishop:
Имах преди време същия проблем - сложих стартер втора ръка от ХЕ, който издържа много малко.
p.s. Снощи в тъмното забелязах, че лампата за маслото при натискане на спирачка едвам едвам започва да свети, а при отпуснат педал мисля, че не свети. Дали има и това връзка с горното - незнам....

p.s. Знаех си, че съм Ви подвел. Лампата не е за маслото, а е тази за акумулатора - точно тя мъждука.
Направи ми впечатление, че като я запалих студена днес вечерта, лампата едвам свети, по пътя за към нас явно е изгаснала. Като спрях не светеше.
Загаси и рекох да паля - нема никой дееба.
Мнението беше редактирано от borro: 20 март 2014 - 20:57
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 март 2014 - 16:11

Боре може и да има но може и да няма. Въпроса е от кога ти е направило впечатление че и лампата на маслото ти свети при натискане на спирачката?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 20 март 2014 - 17:06

Стартера на масата и ремонт. Винаги е по-добре да обслужиш твоя отколкото да взимаш от морга.
Отговори

Коцето снимка Коцето 20 март 2014 - 17:12

 Icho_87, на 20 март 2014 - 15:01, каза:

http://picbg.net/img...0d42ff9a82f.jpg - снимка на мултицета

Това са амперклещи с възможност за мерене на съпротивление и напрежение, общо взето боклук. Не стават за мерене на ток през сондите а само на клещите и то само променлив-много малка точност.

[quote name='borro' timestamp='1395324353' post='1164876']
Извинявам се, че пиша тук, но е същия ш...н случай на Ц20НЕ

В крайна сметка опря ли до услугите на майстор. И на мен ми трябва човек.

Аз имам същия проблем - при завъртане лампите леко мъждукат (отслабват) и реакция никаква.
Трябва да изчакам докато изстине, и тогава пали. Като цяло колата след като запали, не трябва да я гася - щото увисвам :bishop:
Имах преди време същия проблем - сложих стартер втора ръка от ХЕ, който издържа много малко.
p.s. Снощи в тъмното забелязах, че лампата за маслото при натискане на спирачка едвам едвам започва да свети, а при отпуснат педал мисля, че не свети. Дали има и това връзка с горното - незнам....

borro , вземи си провери цялата силова инсталация, особено масите. http://www.opelclub....showtopic=67724
Мнението беше редактирано от Коцето: 20 март 2014 - 17:13
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 март 2014 - 17:16

Пак ще повторя и моя последния случай. Вижте си масите на двигателя и шасито. Като я изчистих при мене нещата се оправиха.
Отговори

borro снимка borro 20 март 2014 - 17:30

Какво друго да кажа, освен мерси - ще действам уикенда.
Отделно не отпада варианта майстори - по София ако има някой да казва.
Отговори

Icho_87 снимка Icho_87 20 март 2014 - 17:51

Все още не съм опрял до майстор, просто защото не ми е спешно. Утре колата ми пътува, затова вкъщи ще разчитам на доверените ми хора. Ще пиша какъв е проблема накрая и обезателно ще кажа да се проверят масите.
А в София - сваленият ми преди стартер бе откаран на майстори, които са в близост до х-л Хемус. От хотела нагоре към семинарията някъде вляво (поне така ми обясниха) не съм ходил да го видя къде е.
Отговори

borro снимка borro 20 март 2014 - 20:50

 kalin09, на 20 март 2014 - 17:06, каза:

Стартера на масата и ремонт. Винаги е по-добре да обслужиш твоя отколкото да взимаш от морга.

@Калин09
Взех го от човек оттук. Не съжалявам, тъй като никой няма как да ми даде вечна гаранция за нещо употребявано, да не говорим консуматив.
Въпроси:
Има ли вариант без канал да го сваля. Доколкото знам има поне 2 болта (гайки), от които единия е отдолу.
След като го сваля, кое подлежи на подмяна и кое да смажа/почистя.
Извинявам се, но нямам свободно време да чета и намирам сведения по проблема - ще се радвам на бърз отговор. Времето за работа също ми е кът - ако го почна пустия стартер, трябва да е готов за един ден.
Не изключвам проблема да е от клемореда, ще провера и всички кабели, по описаната схемка в темата, подадена от @Коцето.
Предварително благодаря на отзовалите се.

p.s. JorkataG - преправих си мнението за лампата по-горе - объркал съм я.
Мнението беше редактирано от borro: 20 март 2014 - 20:58
Отговори

filidor снимка filidor 20 март 2014 - 22:14

"Аз имам същия проблем - при завъртане лампите леко мъждукат (отслабват) и реакция никаква.
Трябва да изчакам докато изстине, и тогава пали."

При мен проблема се разреши със смяна на четки.
Мнението беше редактирано от filidor: 20 март 2014 - 22:15
Отговори

kalin09 снимка kalin09 20 март 2014 - 22:49

 borro, на 20 март 2014 - 20:50, каза:

@Калин09
Взех го от човек оттук. Не съжалявам, тъй като никой няма как да ми даде вечна гаранция за нещо употребявано, да не говорим консуматив.
Въпроси:
Има ли вариант без канал да го сваля. Доколкото знам има поне 2 болта (гайки), от които единия е отдолу.
След като го сваля, кое подлежи на подмяна и кое да смажа/почистя.
Извинявам се, но нямам свободно време да чета и намирам сведения по проблема - ще се радвам на бърз отговор. Времето за работа също ми е кът - ако го почна пустия стартер, трябва да е готов за един ден.
Не изключвам проблема да е от клемореда, ще провера и всички кабели, по описаната схемка в темата, подадена от @Коцето.
Предварително благодаря на отзовалите се.

p.s. JorkataG - преправих си мнението за лампата по-горе - объркал съм я.

Смяна четки-четкодържач,почистване смазване редуктор. Бендикс и шалтер/котва са около по 30 лв нови, и се сменяват при нужда. Дали са за смяна се открива при диагностиката.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 март 2014 - 07:56

Боре честно казано си требе канал щото е на майка си в г..а заврян тоя стартер отгоре е просто ш....о. А иначе калин09 ти е казал. Не давай на всеки да ти прави стартера че не знайш на къв ша попаднеш. Аз така си дадох на един недоебляк/чак после го разбрах де/ и ми беше сложил бендикс с 1 зъб по малко и беше го сглобил със сичкия боклук вътре без да го почисти. Като се прибрах и завъртях да запаля и ти казвам стартера щеше да хвъкне от обороти.
Кат закарах каляската при моя си майстор/първия път нямаше просто начин да го направя/ и човека ми го оправи сложи и бендикс къвто си требе и готово. Сега си имам бендикс чисто нов който обаче не ми трябва не е за мен но не знам кво да го правя щото не знам за ква кола става че да го продавам.
Отговори

borro снимка borro 21 март 2014 - 09:58

Аз със свалянето ще се оправя някак. Ще го разглобя това е ясно - обаче ще ми е за първи път и това ме гложди.
Мисълта ми беше, че сигурно ще се наложи да сменявам я четки, я друго - къде да намеря сносен магазин, разбирай нормални цени.
Сега ми идва на ум, стария е оригинале, новия е от ХЕ - има ли съвместими чаркове, които да подменя...евентуално. По спомен разлика имаше в едни зъбни колела...редуктор ли...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 март 2014 - 09:59

Колегата Боро пита за електро сервиз. Колега , Боро, имаш лично съобщение !
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 март 2014 - 11:39

Борка разликата в бендиксите е съществена дори и един зъб да е това е от значение. Не е важно от къв мотор е важното е самия стартер ква марка е. Ако и двата са БОШ става ама ако единия е БОШ пък другия не е БОШ не си прави експерименти.
Отговори

borro снимка borro 21 март 2014 - 13:13

 javor_bg, на 21 март 2014 - 09:59, каза:

Колегата Боро пита за електро сервиз. Колега , Боро, имаш лично съобщение !


Благодаря, сервиза ми е близо, издирих в гугала снимка на адреса - вече имам името на фирмата и жисиеми за контакт.

 JorkataG, на 21 март 2014 - 11:39, каза:

Борка разликата в бендиксите е съществена дори и един зъб да е това е от значение. Не е важно от къв мотор е важното е самия стартер ква марка е. Ако и двата са БОШ става ама ако единия е БОШ пък другия не е БОШ не си прави експерименти.

Срам, ама нинам кво ми говориш - принуден съм да опра до просветени хора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg