Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

GSISPORT снимка GSISPORT 23 септември 2007 - 19:41

Здравейте колеги след дълго боравене из търсачката се принуждавам да напиша тема тъй като съм решил да си слагам Ксенон но не намерих конкретно коя фирма е добра и има добри отзиви, моля който си е монтирал на своята кола да даде мнения не искам този от 250-300 притеснява ме качеството приятели са се напарили от евтини Ксенон китове така че аз съм се насочил към 450-600 лева но това е максимума който бих дал и бих искал да е BI-Xenon има в този ценови диапазон, така че ще съм благодарен ако ме насочите към хора или фирми които монтират читави Ксенони,не искам на 2-3 месеца да копувам газоразрядни крушки.Благодаря предварително.
Отговори

_shady снимка _shady 23 септември 2007 - 20:07

колега браво за избора!конкретен отг на въпроса ти ня мога да дам защото не съм запознат
но се обазалагам че ще си адски доволен от ксенчо:)аз направо дивейкам с него!слънце слънце....
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 24 септември 2007 - 19:17

 GSISPORT, на Sep 23 2007, 08:41 PM, каза:

Здравейте колеги след дълго боравене из търсачката се принуждавам да напиша тема тъй като съм решил да си слагам Ксенон но не намерих конкретно коя фирма е добра и има добри отзиви, моля който си е монтирал на своята кола да даде мнения не искам този от 250-300 притеснява ме качеството приятели са се напарили от евтини Ксенон китове така че аз съм се насочил към 450-600 лева но това е максимума който бих дал и бих искал да е BI-Xenon има в този ценови диапазон, така че ще съм благодарен ако ме насочите към хора или фирми които монтират читави Ксенони,не искам на 2-3 месеца да копувам газоразрядни крушки.Благодаря предварително.

Колега значи при мене единия фар липсваше в следствие от удар и трябваше да си търса доста време...След много търсене се спрях на тъй наречените от тебе ксенон от "250-300" лв.. и зех един преди 7 месеца и до сега нямам никакви проблеми с него...Ако искаш мога да ти дам адрес да ходиш да разгледаш магазина и да видиш дали ще си намериш тва което търсеш...Магазина е в Хаджи Димитър ако те интересува...
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 24 септември 2007 - 20:03

 A s t r a, на Sep 24 2007, 08:17 PM, каза:

 GSISPORT, на Sep 23 2007, 08:41 PM, каза:

Здравейте колеги след дълго боравене из търсачката се принуждавам да напиша тема тъй като съм решил да си слагам Ксенон но не намерих конкретно коя фирма е добра и има добри отзиви, моля който си е монтирал на своята кола да даде мнения не искам този от 250-300 притеснява ме качеството приятели са се напарили от евтини Ксенон китове така че аз съм се насочил към 450-600 лева но това е максимума който бих дал и бих искал да е BI-Xenon има в този ценови диапазон, така че ще съм благодарен ако ме насочите към хора или фирми които монтират читави Ксенони,не искам на 2-3 месеца да копувам газоразрядни крушки.Благодаря предварително.

Колега значи при мене единия фар липсваше в следствие от удар и трябваше да си търса доста време...След много търсене се спрях на тъй наречените от тебе ксенон от "250-300" лв.. и зех един преди 7 месеца и до сега нямам никакви проблеми с него...Ако искаш мога да ти дам адрес да ходиш да разгледаш магазина и да видиш дали ще си намериш тва което търсеш...Магазина е в Хаджи Димитър ако те интересува...


Кажи ми адреса и дали предлагат монтаж.
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 24 септември 2007 - 20:18

Цитат

Кажи ми адреса и дали предлагат монтаж.

Предлагат монтаж и ето ти адреса.... Хаджи Димитър бл.55 е виж го каде се намира в www.bgmaps.com
Живи и Здрави.... <_<
Отговори

Maverick снимка Maverick 19 декември 2007 - 12:31

Здравейте колеги, преди 10тина дни сложих ксенон на астрата 6000к и стана уникално бясна :bou:

Сложих би-ксенон за къси и дълги , но имам странен проблем, дългите много често ми се включва само единия фар, и ми дава грешка на борд компютъра / High Lightings / чат пат и за късите прави но досега само веднъж ми е правило тоя проблем....

Някой знае ли от какво може да се дължи това,... проблеми с инсталацията или просто грешка в компютъра ? <_<
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 19 декември 2007 - 12:39

Според мен ти се е преебало на единия фар тва дето пали ксенона,запалка ли беше немога да се сета точно как се казва..Ходи да ти го видят и сигурно ще ти сложат нов
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 декември 2007 - 12:44

имаш ли нова инсталация?
какви са ти баластите?

 A s t r a, на Dec 19 2007, 12:39 PM, каза:

Според мен ти се е преебало на единия фар тва дето пали ксенона,запалка ли беше немога да се сета точно как се казва..Ходи да ти го видят и сигурно ще ти сложат нов


не е това колега.
при ксенона потреблението е около 35 вата / поне на нормалните /
а халогенките , които са били сток са на 55 вата.
и от тука компа се бъгва и отчита грешки

за целта или се взима ксен на 50 вата, или ти трябват хубави баласти
3-ти вариант е истинска инсталация към ксен-а
Отговори

Maverick снимка Maverick 19 декември 2007 - 12:59

Ами те ми сложиха ксенова и още тогава взе да прави такива проблеми, сега ще ида долу да снимам баластите и ще постна снимки след малко.... Но ако промерно дръпна лоста към мен не към дългите - палят и двата фара.... има нещо гнило

Грешка :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Баласта :
Публикувано изображение
Кутия
Публикувано изображение


Дългите се вкючват на 3 пъти веднъж двата фара...
Отговори

Стельо снимка Стельо 19 декември 2007 - 19:22

колега от сервиза си сложи ксенон на къси и на дълги и се получи същия проблем компа отчита че няма крушка на дългите за това ти дава грешка и ако не се лъжа гаси фаровете
Отговори

Maverick снимка Maverick 19 декември 2007 - 23:12

 Стельо, на Dec 19 2007, 07:22 PM, каза:

колега от сервиза си сложи ксенон на къси и на дълги и се получи същия проблем компа отчита че няма крушка на дългите за това ти дава грешка и ако не се лъжа гаси фаровете



А колега, че дава грешка дава, въпроса е дали може да се оправи ако се изчисти грешката от компа или няма спасение ?
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 декември 2007 - 23:18

 Maverick, на Dec 19 2007, 11:12 PM, каза:

 Стельо, на Dec 19 2007, 07:22 PM, каза:

колега от сервиза си сложи ксенон на къси и на дълги и се получи същия проблем компа отчита че няма крушка на дългите за това ти дава грешка и ако не се лъжа гаси фаровете



А колега, че дава грешка дава, въпроса е дали може да се оправи ако се изчисти грешката от компа или няма спасение ?

човече, а прочети вече кво съм ти написал

проблемът ти е лесно решим - връщай тоя ксенон и вземи 50 ватов
ако не се правят мн схеми с разни допълнителни джаджи или секви бг измислици за да елиминират това

трети вариант е да си вземеш от по - съвременните баласти, които имат такава функция да заблуждават компа
Отговори

Maverick снимка Maverick 08 януари 2008 - 21:27

Така... да допълня... отново проблеми с ксенон-а

1-во късите светлини се оправиха, програмираха ми компютъра в Стефанов и сега няма проблем... обаче на дългииииииии :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: мама мия.... разказа ми се играта.... 1-во взимаха ток от рефлектора... след това един ми каза че трябвало баластите да взимат ток от акумолатора и да се слойи реле преди баластата... за да не се натоварва мрежата... и какво стана... загубих си 5 часа в студа докато ми правеха инсталацията.... взеха ми 40 лв. за релетата и инсталацията и сега ксенона уж с релета... палят и двата фара обаче след точно 2 секунди релето изключва и се гаси фара... отново показва грешката в компютъра за изгоряла крушка на дългите фарове и на двата :o :o :o Моля някой който деиствително знае за какво става въпрос да каже какво трябва да се направи че ми писна... вече за монтаж съм дал 150 лв..... и ми е писнало до козирката от него :o
Отговори

Гостpeshokn_* 16 януари 2008 - 14:40

Колеги, незнам дали темата е на подходящото място, така, че ако съм сбъркал мястото - извинявам се. Търсих първо дали има подобна тема, но не успях да открия нищо задоволяващо. Така, че нека всеки имащ въпроси за ксенон светлините да ги зададе тук.

Аз имам въпрос : четох в един сайт, че при би-ксенон светлините късите и дългите са в една крушка. Добре, приемам, че това е така, а в случая при моята астра какво трябва да направя? Ще ми остане един свободен цокъл, така ли? Както знаете, заводски фаровете имат по два цокъла - за къси и дълги светлини. Та, въпроса ми е - сега ако искам да сложа би-ксенон какво ще се случи? Ще карам с един празен цокъл или има друг вариант?
Отговори

Дамян снимка Дамян 16 януари 2008 - 15:33

Хееехехехех,ти въобще неможеш да си сложих H4,а именно те са Би в един цокъл.На тебе ти трябват два комплекта ксенона,единия от които е H1,a другия мисля,че ти е H7.

Поздрави
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 16 януари 2008 - 15:37

Цялото понятие биксенон малко издиша според мен, но това е друга тема.Ако искаш да слагаш ксенон, ще ти трябват 2 комплекта - един за къси и един за дълги, за да стане "биксенон".За Астра крушките мисля, че бяха H1 и H7, но е добре да си ги провериш преди да купуваш.Колегите с Астри ще ти кажат.Можеш да си сложиш само на късите, а на дългите да оставиш стандартната крушка.Моят съвет е първо да сложиш само на късите и ако не ти е достатъчно, чак тогава да сложиш и на дългите ксенон.

Биксенон е H4 крушка, където имаш само един цокъл във фара и късите и дългите ползват една и съща крушка, която за ксенона до колкото знам е с магнитен плъзгач, за да можеш да имаш и дълги.
Отговори

Марто снимка Марто 16 януари 2008 - 16:06

Късите са HB3. Незнам дали някой внася такъв и не виждам много смисъл имайки се предвид , че трябва малко време да загрее
Отговори

Дамян снимка Дамян 16 януари 2008 - 16:50

 Марто, на Jan 16 2008, 04:06 PM, каза:

Късите са HB3. Незнам дали някой внася такъв и не виждам много смисъл имайки се предвид , че трябва малко време да загрее


HB3 е съвсем друг вид цокъл.
Астра Г късия и дългия са H1 ,не съм сигурен за дългия обаче.А колега,Марто,погледни я по-добре тази крушчица на късия и виж,че пише H1.Тоест,самата ти кручка има само едно краче отзад,H7 са две крачета,H3 са три крачета.

А ето и за какво говоря

H1

Прикачено изображение

H4

Прикачено изображение

H7

Прикачено изображение

H3

Прикачено изображение
Отговори

Оги снимка Оги 16 януари 2008 - 16:55

H7 са късите, Н1 са дългите.

Лично мое мнение е, че като имаш ксенонец на късите втори не ти требе :rotfl:

И тоя БИ ксенон наистина е греда малко, една крушка си е и просто променя ъгъла. Истинския биксенон е нещо друго.
Варианта да се слагат две системи също не става. Трябва да е биксенон система, която да държи и дългите под напрежение с цел като цъкнеш веднага да светва .. то иначе ко го чакаш всеки път да загрее/изгрее няа се получи
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 17 януари 2008 - 00:09

Оги, аз нахаках и на дълги ксенон и наистина ако не съм ги пускал скоро е зле работата, но ако са работили скоро като ги цъкна и им трябва около секунда за да достигнат максималното си действие.(какво ли ти обяснявам, като го знаеш ама лаф да става)Като цяло не е много добро решение, но пък става ден, кат' светне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg