Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Схема за LCS A1 V05

StefanLichev снимка StefanLichev 08 септември 2010 - 17:23

Имам Кадетт 1.3 МИ и му слагам метан само,че е сас LCS A1 V05 и емулатор LR-25 сам вав голямо затруднение сас инсталацията.Повечето сам го наварзал но има един кафяв кабел дето триябва да е на някакав минус на бобината и син - по които триабва да варвят 12 волта за емулатора и клапаните на изпарителя само,че този + на синият някаде ми убягва....Ако може някои да помогне сас схема или с някакъв съвет....Вав момента + на клапаните и на емулатора не идва и не сам сигурен точно на кои от 3-те кабела е сигнала на TPS-a и този кафевия каде се вразва...
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 09 септември 2010 - 16:39

Да тази тема сам я разглеждал и друг път.Колегата го има абсолютно същият проблем като мен и на мене ми светят лампите и неще да обърне на газ.Но таи или решение не е намерил...

 ivanovbg, на 08 Sep 2010, 19:32, каза:


Мнението беше редактирано от StefanLichev: 09 септември 2010 - 16:41
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 09 септември 2010 - 16:45

Кафевия би трябвало да се намотае(около 10 намотки) на главния високоволтов кабел,на синия едва ли ще ти дойде + ако не си го навил! :mhihi:
На кой кабел от TPSa да вържеш синия със жълто ще разбереш много просто при затворена клапа волтажа му трябва да е минимален а при напълно отворена около 5 волта!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 09 септември 2010 - 17:10
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 09 септември 2010 - 17:25

Ще го пробвам и ще ти кажа колега защото сега кафявия сам го навил 5 намотки и + няма на синия имам малки самнения сас TPS-a по книга го дават сигнала на кадета да е кафявия но ще го меря...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 09 септември 2010 - 18:03

И 15 да навиеш не е проблем,моите сигирно са 20! :mhihi: Плюс на синия трябва да дойде като запалиш на бензин и изфорсираш за да превключи на газ!
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 09 септември 2010 - 18:28

Моя ключ има и стационарни положения само на метан и само на бенз...Таи,че като ми работи колата на бензин и обърна на метан триаа да пусне + на емулатора и на клапаните на изпарителя да да ама не нищо не се прекъсва и продължава да си работи на бензин и нито пуска клапаните нито прекъсва дюзата...
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 10 септември 2010 - 07:14

Не съм чел по скоро видях темата и ти я пратих.Може би е време да се обърнеш към професионалист :mhihi:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 10 септември 2010 - 07:21

Дори и ръчно да превключиш ако няма сигнал от бубината или е слаб пак няма да превключи!
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 10 септември 2010 - 18:20

Ще пробвам да навия още няколко намотки пък дано да се получи.Незнам ако сам объркал кабелите на TPS-a дали ще е от значение за + на синият...но щом германеца го е написал че се мери TPS-a и на волтаж и дава 2-та кабела към които се мери и остава 3-тия да е уж за сигнал...но според мен кабела сас 2-та цвята трябва да е за сигнала незнам...по принцип двуцжетните винаги са за сигнал пък аз сам варзал LCS-a към кафявият...
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 10 септември 2010 - 18:46

може и емулатора да е изгорял,ако е втора употреба.
Защо не си сложиш обикновен ключ
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 10 септември 2010 - 18:48
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 11 септември 2010 - 07:30

Проблема не е нито в емулатора нито в изпарителя като им подам директен + релетата се включват.Нещо сас свързването на компа е защото тои не им подава + ако им пусне всичко ще си доиде на мястото.А по вторият ти въпрос не сам дал 400 лева за да сложа обикновен ключ...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 септември 2010 - 09:16

Колегата ivanovbg може да е прав,уредбата работеше ли като я купи,всмисъл на колата ли бе или вече е беше смъкната?
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 11 септември 2010 - 09:18

От кола сам я смъкнал...не сам я виждал да рабори защото колата беше в морга...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 септември 2010 - 10:32

Продалжавай да пишеш ако има някакво развитие.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 13 септември 2010 - 07:18

:mhihi: Нали това ти казвам,компа е фира.Това имах предвид под емулатор-другите са изпълнителни механизми.Моята кола дойде от италия със сложен емулатор,който не работеше и бяха му махнали стъпковия и бушоните.Въпреки всичките ми усилия не заработи,а смея да кажа че не съм бос в електрониката :mhihi:
Отговори

Skunkmstr снимка Skunkmstr 15 септември 2010 - 16:18

 ivanovbg, на 13 Sep 2010, 8:18, каза:

:offtopic: Нали това ти казвам,компа е фира.Това имах предвид под емулатор-другите са изпълнителни механизми.Моята кола дойде от италия със сложен емулатор,който не работеше и бяха му махнали стъпковия и бушоните.Въпреки всичките ми усилия не заработи,а смея да кажа че не съм бос в електрониката :newsm05_41:


Този ЕКУ не може да използва индукцията от намотан кабел...Трябва да го вържеш на импулса на бобината или на друг сигнал за обороти.
Освен това има и софтуер с който посочваш типа на запалване на автомобила(и има възможност твоите 5000 оборота да бъдат разбрани от този ЕКУ 1250)
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 септември 2010 - 16:21

Може тоя комп да отчита други обороти ако уредбата я е смъкнал от двигател с различен брой на цилиндрите от неговия(съмнява ме да е толкова умен обаче),но дори и 300 да ги отчита пак трябва да пусне газта! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 15 септември 2010 - 16:23
Отговори

StefanLichev снимка StefanLichev 15 септември 2010 - 19:04

На мене нещо ми се върти из главата...най-вероятно ще трябва да вържа кабела за оборотите на компа за масата,която ми излиза от комутатора и да разменя кабела на TPS-a да не е на кафявият а на двуцветния,но ще бъде или във събота или неделя...
Отговори

Skunkmstr снимка Skunkmstr 16 септември 2010 - 10:58

Сигнала за обороти е кафяв, TPS-a ти е синьо-жълт,колата няма да прехвърли на газ докато не стигне 1600 оборота ,така е фабрично почти не съм виждал да са намалени.
Можеш да пробваш аварийно палаене на газ. За целта ключа трябва да свети когато колата е на контакт.Ако е ключе - даваш го към газ,даваш на контакт след това превключваш към пак към газ,ако стане трябва зелената лампа да спре да мига и да започне да свети.Ако е пукалка(друг тип ключ) трябва да го задържиш докато зелената лампа спре да мига и започне да свеи постоянно.
След това може да пробваш да запалиш.Не е гарантирано че колата ще запали на газ,но при въртене на стартер трябва да чуеш клапаните да отварят.
За тази система трябва смесителя да подбран точно (което много зависи от конкретния двигател),ламбда сондата да е изправна (и да е вързана правилно).ТПС-а също се посочва в софтуера ако има различни видове.


 StefanLichev, на 15 Sep 2010, 20:04, каза:

На мене нещо ми се върти из главата...най-вероятно ще трябва да вържа кабела за оборотите на компа за масата,която ми излиза от комутатора и да разменя кабела на TPS-a да не е на кафявият а на двуцветния,но ще бъде или във събота или неделя...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg