Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за неоново осветление

stu4o снимка stu4o 11 септември 2008 - 19:28

за по тънко мини с 4 броя лунички от малкия размер 12v 55w за 6 лева четирите, цветно фолио за цвят, слагаш ги в броните да светят под колата от задната напред и от предната назад и си готов,пък ако искаш сложи повече бройки. С тия диоди мноо скъпо
Отговори

Владко снимка Владко 11 септември 2008 - 22:14

Направо сложи няколко крушки ама обикновени от тия за габарити или за стопове и ги боядисай с маркер да станат сини :beer: Така гаранция и без да правиш други упражнения ще постигнеш нужната цигания ;D
Отговори

ncuxapa снимка ncuxapa 14 септември 2008 - 21:25

И аз съм мислил тая работа с маркучите, но не само по периферията на колата, а с някакъв изолационен материал и отразяващо фолио да се сложат няколко такива маркучи под цялата кола. Изолационния материал ще попречи да се стопят от топлината, а фолиото да се разпростани по-равномерно светлината (и евентуално да стане по-малка циганията :unsure: ). Въпроса е от къде да се купят такива трансформатори и може би по-важното - по какъв начин ще се захранва тази екстра, защото ми се струва, че, ако са свързани към фаровете, примерно, веднага щом се включат или непосредствено след това ще заминат най-малкото бушоните.
Отговори

ifancho снимка ifancho 16 юли 2009 - 10:25

Имам едно питане.Мисля да си сложа малко лампички отдоло на колата.
Зелена е и си мислех за зелени диоди.Има ли готови и сложно ли е да се направи.
Примерно с прекъсвач да се пуска само вечерно време.
Нещо от този сорт :
Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 16 юли 2009 - 11:02

:newsm05_41: Има Търсачка, пишеш: "Неон" в нея. И оттам ти излизат няколко теми.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 юли 2009 - 11:45

Продават се готови китове, само свързваш, закрепяш и си готов.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 16 юли 2009 - 11:54

Можеш и сам да ги направиш,дори има тема в форума за неони самоделка.Ако ти се занимава да ги правиш намери темата ,но да знаеш ,че е играчка !!!!!!
Отговори

ifancho снимка ifancho 17 юли 2009 - 07:54

Благодаря на всички.
Ще потърся готови.Някой да знае в Хасково каде се продават ?
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 17 юли 2009 - 12:17

Отиваш при Чарли на бул.България след Ана Май или на Дунав точно до Космоса след светофара в дясно, или на Раковски 29 ( зад студентското общежитие малката уличка преди светофара на Дунав и Георги Кирков) при Младен.После ми се обади да ти помогна , че ме сърбят ръцете :)
Отговори

ifancho снимка ifancho 20 юли 2009 - 20:31

 The_Hobbit, на 17 Jul 2009, 01:17 PM, каза:

Отиваш при Чарли на бул.България след Ана Май или на Дунав точно до Космоса след светофара в дясно, или на Раковски 29 ( зад студентското общежитие малката уличка преди светофара на Дунав и Георги Кирков) при Младен.После ми се обади да ти помогна , че ме сърбят ръцете :)


Хм..
Каспаре тва ти ли си? :newsm05_41:
Тия дни ще ида да ги проверя кое как е. :sad-smiley-046:
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 22 юли 2009 - 15:57

 ifancho, на 20 Jul 2009, 09:31 PM, каза:

Хм..
Каспаре тва ти ли си? :newsm05_41:
Тия дни ще ида да ги проверя кое как е. :sad-smiley-046:


Че съм аз ... аз съм , но ти пък кой си??? Брях , брях ... станал съм известен :icon_razz2:
Отговори

mileff снимка mileff 23 юли 2009 - 11:53

 The_Hobbit, на 22 Jul 2009, 03:57 PM, каза:

Че съм аз ... аз съм , но ти пък кой си??? Брях , брях ... станал съм известен :newsm05_41:


Ееее, че ти от край време си си известен :sad-smiley-046:
Отговори

ifancho снимка ifancho 23 юли 2009 - 12:00

 The_Hobbit, на 22 Jul 2009, 04:57 PM, каза:

Че съм аз ... аз съм , но ти пък кой си??? Брях , брях ... станал съм известен :sad-smiley-046:


Познаваме се , въпреки че от много години не съм те виждал.
Мнението беше редактирано от ifancho: 27 юли 2009 - 11:05
Отговори

хибридния снимка хибридния 01 август 2009 - 09:01

А бе момчета, знаете ли го лафа " гъзарията се наказва с много пари" ? я се стегнете. Вадите 100-130~40 долара и си купувате един STREET GLOW от E-BAY и джаркате . така поне ще свети мнооого добре и който чатка поне малко нема да ви каже че е селско ами ще се изкефи че си е ориджинал. Това е моето мнение
Отговори

Toto2 снимка Toto2 04 ноември 2009 - 18:52

Публикувано изображение


Публикувано изображение


Фиеста,правена от сина ми.

За да не пускам нов отговор,спирали са го за проверка,но не са му правили забележка за неоните.А те са вързани към габаритите.Поне докато ги прехвърли на друг бутон.А между-впрочем,идеята беше за лилаво,но понеже се бързаше остана синия цвят.На пролет като се стопли,ще стане.Моята идея пък беше,да си свети в синьо,а като се натисне спирачката,да се променя в лилаво,но синовете не я харесаха.
Мнението беше редактирано от Toto2: 05 ноември 2009 - 16:19
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 05 ноември 2009 - 09:43

Много добре свети според мене :icon_wink2:

ПП. Сините неони не са ли забранени вече? :moderator:
Отговори

kaloqnqn снимка kaloqnqn 18 ноември 2009 - 14:40

направо е супер и аз имам но несвети така
Отговори

ranar снимка ranar 26 декември 2009 - 01:43

Сложете си едни луминисцентни ламп и ще свети супер откачено
Мнението беше редактирано от ranar: 26 декември 2009 - 01:44
Отговори

НИКСАНА снимка НИКСАНА 11 март 2010 - 23:46

Да аз съм със луминисцентни лампи и според мен свети много по добре отколкото да си играеш и да редиш диоди ето и моята бегачка как и седи неона :icon_wink2:

Публикувано изображение
Отговори

Toto2 снимка Toto2 15 март 2010 - 19:13

А това е последното за сега,което ще монтираме напролет.Само три диода са и ги държа в двигателния отсек.Да видим как ще изглежда. :)

http://vbox7.com/play:3bbc411c
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg