Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

голям проблем ..

Harry^racinG снимка Harry^racinG 08 май 2007 - 12:29

колеги ,втасах я.. от 6 месеца,търся накаква кола за баща ми .. до вчера когато взехме една омега 2.5 тд 98ма година .. цената беше тънка колата имаше някой дребни забележки.. като предни дискове за смяна,1 лайсна я нямаше и т.н. имаше и проблем с паленето .. водих я при майстора каза че е 3та дюза .. няква с някво кабелче дето се ебава при много от тези двигатели .. колата въртеше малко по-дълго но палеше.. обаче днес си еба майката.. няма паленката а дори и да запали след 1000 опита поработи 2 мин и угасна и пак същото .. записал съм и час утре за диагностика ,чека и сфети.. въпроса ми е.. възможно ли е всички шитни да са от тази дюза или е вероятно да има още нещо .. просто не знам какво да правя,ако беше моя щях да я заеба и да мислия нещо,но ми е кофти за баща ми,исках да помогна а то какво стана .. моля ви за помощ .. :25:
Отговори

Оги снимка Оги 08 май 2007 - 12:35

Ае да не те излъжа, ама доколкото си спомням четох някъде, че точно тая дюза на 3-ти цилиндър била няква по-различна от другите и съответно по-проблемна от тях.
Ще ми е интересно като установите проблема да споделиш
Успех :25:
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 08 май 2007 - 12:38

дам и аз така разбрах .. чеее и при аудито 2.5 тди имал същия проблем .. а такава диуза да не ти казвам колко струва .. :( не знам какво да правя просто .. зора е голям,дано да имам средства да я оправим .. ще ви държа в течение .. и все пак .. чакам съвети :(
Отговори

Добрин снимка Добрин 08 май 2007 - 12:41

Цитат

дюзата на 4-ти цилиндър е "по-умна" от другите, дано несе налага да пипаш по мотора.
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 08 май 2007 - 12:51

това не го разбрах ама айде ..
Отговори

Оги снимка Оги 08 май 2007 - 12:54

Harry^racinG, на May 8 2007, 01:51 PM, каза:

това не го разбрах ама айде ..
 


Това е цитат от мнението, което ти казах, че съм чел :25:
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 08 май 2007 - 12:58

даде ама ти говориш за 3та дюза ,както и аз.. а той за 4та ..
Отговори

Оги снимка Оги 08 май 2007 - 13:03

Harry^racinG, на May 8 2007, 01:58 PM, каза:

даде ама ти говориш за 3та дюза ,както и аз.. а той за 4та ..
 


Е объркал съм се, нали ти казах, че не съм 100 % убеден. Исках просто да кажа, че явно е често срещан проблем.
Някой мод може да поразчисти темата, че и без това няма нищо градивно засега :25:
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 08 май 2007 - 14:24

извинявам се .. имало подобна тема в раздел дизели,но не го бях виждал моя грешка... ако може някои мод да оправи мазалото няма да е лошо :)
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 09 май 2007 - 11:24

да ви кажа,инфо от кухнята.. снощи смених консумативите (всички филтри масла и т.н.) и сутринта в 6ч. колата запали от рас,по-добре от бензинова направо,проблема с гасненето изчезна но ми казаха да я даржа с поне 20 кг. нафта и няма да гасне,това бил някав проблем при тия омеги .. и така за сега нещата се пооправиха :) има надежда .. в 16.00ч съм в опел и ще пиша какво са казали там ..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg