Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B - проблем

toxo снимка toxo 22 април 2010 - 19:10

Здравейте колеги имам следния проблем,

имам вектра б 1.6 16V x16xel 97 г.

миналата седмица ми издуха гарнитурата на главата, това добре хванах я че надува антифриза, не беше кои знае какво оправихме я майстора я свали шлайфаха главата нови гарнитури нови гумички на клапани огледахме валове повдигачи всичко супер.

онзи ден я гледам като загрее хубаво и пуши пак ама като на масло, като я форсирам на място пуши повече и като я напомпам малко почва да пука в гърнето ( като шпортните коли :-) )

не мога да разбера какво става според мен вкарва в гърнето масло и то гори, дотук добре но с нови гумички на клапаните и негорящ масло двигател (понеже слушам за този мотор някви странни разходи на масло моита й доливах 200 грама на 5000 км да го освежа) другия вариант е ако е много богата смес ходих на диагностика - супер е не се чува като работи, нито трака нито нищо, смених й маслото днес /не че старото е много старо на 2500 км :) но за всеки случай да няма боклуци/

много ми е странно дали не могат да се прецакат сегменти или нещо такова при ремонти и чудесии, или другия вариант е с пробитата гарнитура на главата да е падало налягането и сега да е почнала да изкарва през сегментите

моля за мнение или поне за много проверен майстор на опели

:newsm05_41: :mhihi: :doh: :doh:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 април 2010 - 20:13

Има ли възможност да е маслото над максимума?Би трябвало да не пуши след ремонта ако е направен качествено, но даже и да не е направен както трябва би трябвало да не почне още на 2-3000 км.Егр как е? Дросела почистен ли е след ремоната?
Мнението беше редактирано от slav9081: 22 април 2010 - 20:20
Отговори

toxo снимка toxo 22 април 2010 - 20:22

маслото е на средата, дросела е изчистен оборотите са стабилни, егр - а е изолиран отдавна
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 април 2010 - 20:27

При мен преди ремонта пушеше зверски и се оказа ,че качва картерни газове в дросела и там ги изгаря през ауспоха.Може и ремонта да е така направен.Незнам колега имаш моите симптоми но преди ремонта!!!
Отговори

toxo снимка toxo 22 април 2010 - 20:31

??? откъде ги качва тези картерни газове ?? в смисъл да качва обратно нагоре към валовете ли ??
незнам като бачка на извадена пръчка на маслото не надува ако това е фактор

а при тебе какво беше станало ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg