Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

моля за инфо 3.0 CDTI (177 Hp)

Зенит-е снимка Зенит-е 28 юли 2009 - 13:46

Колеги, за утре имам уговорка да гледам такъв автомобил.
2003г., комби, всички най-необходими екстри (ABS, ESP, автопилот, аларма, бордкомпютър, 17'' алуминиеви джанти, ел.пакет, имобилайзер, климатроник, биксенонови фарове, парктроник).

Притеснявам се че е на повечко километри (малко над 190хил.) и фаровете вече са започнали да пожълтяват. Вярно е че има сервизна книжка, но до колко е попълвана стриктно :beer:

Разгледах форума едвали не от началото до края и с изключение на колегите sheko и Barbaron, никой няма такъв автомобил, пък и техните са по-новия вариант и на купе и на двигател :beer:
Така че ако някой може да помогне :icon_smile2:
Ще чакам. Интересува ме всичко най-важно за машинката (разходи за гориво, поддръжка и т.н.)
Знам че единствено Е-класата на Мерцедес има по-голям багажник

Ако можете да ПОМОНЕТЕ :icon_smile2:

П.П. цената е 15+ хил. лв
Мнението беше редактирано от zenite: 28 юли 2009 - 14:14
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 28 юли 2009 - 14:51

задължително да го видят в (оторизиран) сервиз защото този мотор преебва задният ред цилиндри и после е за боклука
да не са я закрепили за продажба и да се биеш по главата
Мнението беше редактирано от SEKSTAZI: 28 юли 2009 - 14:52
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 28 юли 2009 - 14:55

 SEKSTAZI, на 28 Jul 2009, 03:51 PM, каза:

...защото този мотор преебва задният ред цилиндри и после е за боклука...

Може ли малко повече ИНФО?
Отговори

stei снимка stei 28 юли 2009 - 21:57

Имам приятел който работи в София ауто. Коментара за този мотор беше не не и НЕ. Много проблемен мотор имат такава вектра в момента е с трети двигател. Два по гаранция и един по каско са завъртели
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 28 юли 2009 - 22:57

 stei, на 28 Jul 2009, 10:57 PM, каза:

Имам приятел който работи в София ауто. Коментара за този мотор беше не не и НЕ. Много проблемен мотор имат такава вектра в момента е с трети двигател. Два по гаранция и един по каско са завъртели

МЕРСИ за инфото!
Това май наклони везните в посока... <_< :yahoo:
Отговори

yasmania снимка yasmania 28 юли 2009 - 23:22

мисля че трябва да имаш време да чуеш доста повече мнения , и от хора собсвеници и от сервизи . . .
Мотора е много предпочитан избор в Сигнум, аз не съм имал и нямам познат с този мотор, нито преки или косвени впечатления, но определено мисля че ще ти е нужна повече информация от повече гледни точки! Недей отписва веднага ! !

Успех
Отговори

_shady снимка _shady 29 юли 2009 - 00:59

От година и малко мой братовчед кара сигнум 3.0 CDTI V6 Космо 185коня.Колата я закупихме чисто нова от Германия.
Относно вървеж-страхотен.Разход: смесен 7,5-8,5(според зависи -ясно ти е )
градско твърдо 11 засичано от мен
извънградско 5,5-6
Държа да кажа ,че градското ми е все зимата със климатроник почти на макс нон-стоп и яко чакания по задръствания и т.н.Да не говорим,че където и да спра не си гася колата,че да ми е жежко!
Това не е точно двигателя,за който питаш, но е сходен.
Возията и вървежа за мен са уникални.Адски ми пасват по стил и темперамент.Много хора казват ,че е дървена ,но определено моето мнение не е такова.Изминала е досега 120 000км.На 15хил направихме първа смяна на масло.Всички филтри ,ремъци и всякакви други простотии си се сменят от сервиза,извършват си всякакви прегледи и т.н.,като държа да кажа че колата дори не е лизингова.За 120 000 км има сменени само масла накладки ремъци филтри.Колата беше леко натисната отпред вследствие на което се получи малък проблем с охлаждането и ( не знам точно какъв).След влизане в сервиз проблема беше отстранен.
НЯМАЛИ СМЕ НИКОГА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ НИТО С ДВИГАТЕЛ,НИТО С ЕЛЕКТРОНИКА-С НИЩО(ДА ВСЕ ПАК Е НОВА КОЛА).
И друг път съм чувал теорията за проблемните цилиндри-по този въпрос нищо не мога да кажа.Макар и на 190 000 км цифрата не мисля че трябва да те плаши.По-важно е как е гледан мотора.Все пак това е дизелов ДВГ и цифри като 120-190 000км не мисля че го плашат!
Поздрави!При първа възможност ще ти събера още информация стига да не е твърде късно!
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 29 юли 2009 - 07:35

Брата на мой близък приятел кара Сигнум V6 CDTI, с двечервени букви. Незнам точно кой е кода на мотора. Взе си го преди година от Германия на близо 100 000 км. До момента освен обслужване нищо друго не е правил. Карал съм го и бях много приятно впечатлен от динамиката на мотора, возията на колата и милионите глезотийки вътре. Той също е много доволен и засега несмята да го сменя. Така че не се отказвай още, мисля че ще е добър избор! Поздрави!
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 29 юли 2009 - 09:30

Наистина мотора не е лош но да е в перфектно състояние иначе частите са много скъпи
пример турбина 7200лв до 10 000лв
ако колата е хубава си и заслужава нищо не пречи да я вземеш
мисълта ми беше да я видят в оторизиран сервиз да ти кажат реалните и километри и състояние на автомобила услугата в Дженеръс ауто мисля че струва 70-80лв и може да ти спести много неприятности

има една в софия ауто

Употребявани автомобили
Opel Vectra C Caravan 3.0 CDI (178 к.с.)
тип двигател - дизел
пробег - 193 410 км
цвят - син металик
брой врати - 5
брой места - 4+1
въздушни възглавници - 6
скоростна кутия - 6-степенна механична
особености - ABS, ESP, автопилот, аларма, бордкомпютър, зимни и летни гуми, 17'' алуминиеви джанти, ел.пакет, имобилайзер, климатроник, биксенонови фарове, парктроник, серво управление, стерео уредба, централно заключване, оптичен тунинг Irmscher
състояние - много добро
застраховка - гражданска отговорност и каско
цена - 16 200 лв.SNIMKA
възможност за лизинг - да
Мнението беше редактирано от SEKSTAZI: 29 юли 2009 - 10:35
Отговори

_shady снимка _shady 29 юли 2009 - 10:30

 SEKSTAZI, на 29 Jul 2009, 10:30 AM, каза:

Наистина мотора не е лош но да е в перфектно състояние иначе частите са много скъпи
пример турбина 7200лв до 10 000лв


Смея да си позволя да кажа ,че цената за такава турбина е напълно нормална.Вадя си този извод от сравнението с това каква е цената на турбина на ауди 100/А6.Около 3000-3500лв.
Все пак говорим за нова кола ,определено с по голяма турбина и т.н и т.н.НО да като цифра 10 000лв са адски мноооого като се има предвид ,че колегата ще су купи цялата кола 2ра ръка за около 15-16 000.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 29 юли 2009 - 14:06

Колеги, благодаря че така бързо се отзовахте на въпроса ми. За сега отложихме огледа на колата... Ще изчакам още информация за този мотор и за колата като цяло... Все пак такава тема НЯМА въвъ форума и поне ще е полезна и за други колеги които попаднат на такава количка, нали?
за сега ще събираме още мнения.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 юли 2009 - 14:09

За тази в София-Ауто:

Може и да греша, но като гледам предния номер как е станал на хармоника и се поолющил мога да кажа, че според мен Колата е "челосвана" и номера е пострадал немалко, щом са го изправяли чак <_<

Плюс това и бронята ми се струва, че е пребоядивана, като гледам колко по-лачена стои, т.ч. може и да не греша в горното си твърдение :yahoo:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 юли 2009 - 14:12
Отговори

_shady снимка _shady 29 юли 2009 - 18:54

Да,добре ще направиш да посъбереш още малко инфо.Все пак парите на са малко,колата е нова и има скъпа поддръжка,така че не си заслужава да се хвърляш директно на покупката.Коли има много цените се менят.Като гледам зор нямаш да си я купиш от днес за утре.Премисли и бъди внимателен.Ще чакам да кажеш ако си избрал колата и си я купил и да се похвалиш.
Поздрави и успех!
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 29 юли 2009 - 21:23

 siegfrid, на 29 Jul 2009, 03:09 PM, каза:

За тази в София-Ауто:
Може и да греша, но като гледам предния номер как е станал на хармоника и се поолющил мога да кажа, че според мен Колата е "челосвана" и номера е пострадал немалко, щом са го изправяли чак :yahoo:

Това е ясно, и аз я оглеждах, но това е друг проблем.

Темата малко се отклонява от основни ми замисъл
ЗА или ПРОТИВ 3.0 CDTI
Мнението беше редактирано от zenite: 29 юли 2009 - 21:24
Отговори

stei снимка stei 29 юли 2009 - 22:04

 siegfrid, на 29 Jul 2009, 03:09 PM, каза:

За тази в София-Ауто:

Може и да греша, но като гледам предния номер как е станал на хармоника и се поолющил мога да кажа, че според мен Колата е "челосвана" и номера е пострадал немалко, щом са го изправяли чак <_<

Плюс това и бронята ми се струва, че е пребоядивана, като гледам колко по-лачена стои, т.ч. може и да не греша в горното си твърдение :yahoo:

Малко извън темата. Тази е с третия мотор за която казах. Против този мотор съм
Мнението беше редактирано от stei: 29 юли 2009 - 22:05
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 29 юли 2009 - 22:33

 stei, на 29 Jul 2009, 11:04 PM, каза:

Малко извън темата. Тази е с третия мотор за която казах. Против този мотор съм


Аз поне се досетих, че може би за тази става въпрос :yahoo:
Само дето никой не разбра какво се е наложило смяната на ЦЕЛИ ТРИ (!?! 3 ?!?) двигателя?
Ако можеш да разбереш, ей така изтимаро... Всички които следим тази тема ще сме мнооого доволни!
Мнението беше редактирано от zenite: 31 юли 2009 - 10:47
Отговори

stei снимка stei 30 юли 2009 - 21:12

Проблема на Y30 и Z30 мисля че бяха DTH е че по неустановени от Опел причини правят локално прегряване на цилиндрите с което се нарушава плътността на ризите и самите ризи потъват надоло при което прониква вода в цилиндъра и прави воден удар. Нататък ви е ясно. Вариянта който евентуално оправя нещата е махане на катализатора но не е ясно докога се оправят. Ако иска някой да коментира по нататък това е което разбрах и е на 100% както и че е с трети двигател но проблема е постоянен и при други автомобили с тези двигатели
Отговори

Гостpaceto87limited_* 18 януари 2015 - 18:18

Здравейте, какво е мнението ви за двигателя на Signum - 3000 V6 177HP? Интересува ме относно надеждност, разход и обслужване струва ли си да се закупи автомобил с този двигател? Благодаря!

----------------------------

Слагам още два линка:

Моята връзка

Моята връзка
Мнението беше редактирано от Жоро: 19 януари 2015 - 09:32
Причина за редактиране:: Сливам ти темата и давам още полезни линкове...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg