Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Двигателя глъхне

KPetkov снимка KPetkov 18 септември 2007 - 12:46

Здравейте!Искам да се допитам до вас за една болест на колицата,тя е Вектра X16XEL 97година.Когато е на место си се форсира нормално(има леко забавяне,но не е кой знае какво),НО когато е на ход(няма значение на коя предавка),в първия момент се форсира нормално двигателя,после заглъхва и не може да поеме нормално.После следва едно заглъхване,при което колата едвам ускорява(дори и при пълно настъпване на педала)и след 3-4 секунди започва да се форсира нормално двигателя.Дайте,моля Ви някакви идеи.Иначе на диагностики е ходила и нищо,всички казват че е 6,но не е.За 1,6 16V двигател трябва добре да дърпа,а тя я няма никва,а и погорва доста.
Отговори

zorro снимка zorro 18 септември 2007 - 14:10

 KPetkov, на Sep 18 2007, 01:46 PM, каза:

Здравейте!Искам да се допитам до вас за една болест на колицата,тя е Вектра X16XEL 97година.Когато е на место си се форсира нормално(има леко забавяне,но не е кой знае какво),НО когато е на ход(няма значение на коя предавка),в първия момент се форсира нормално двигателя,после заглъхва и не може да поеме нормално.После следва едно заглъхване,при което колата едвам ускорява(дори и при пълно настъпване на педала)и след 3-4 секунди започва да се форсира нормално двигателя.Дайте,моля Ви някакви идеи.Иначе на диагностики е ходила и нищо,всички казват че е 6,но не е.За 1,6 16V двигател трябва добре да дърпа,а тя я няма никва,а и погорва доста.


Горивен филтър, въздушен филтър, правилна центровка на ангренажа - това, според мен трябва да провериш със сигурност че са ок.
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 18 септември 2007 - 16:32

Така,а възможна ли е някаква самодиагностика като на Вектра А?
Отговори

Mihal снимка Mihal 18 септември 2007 - 18:11

Да прави се тест... Но щом си ходил на елкон нищо ново няма да покаже.
Отговори

Vincent снимка Vincent 18 септември 2007 - 18:19

Имам същият мотор и същия проблем 8) Когато е в по-високи обороти си лЕпи няма грешка, но при по-ниски има един момент на колебание - да тръгне ли, да не тръгне ли. Случва се също на кръстовище, докато си кеся, да паднат оборотите за момент и после да се нормализират (това при загрял мотор). И разхода си го бива, че и масълце погорва (ма то май за X16XEL си е нормално) 8)
Консумативи съм сменял преди около 3 хиляди километра, когато я купих. Не съм я водил да я преслуша, ама то не знам и какво да им обясня в сервиза.
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 18 септември 2007 - 19:40

 Mihal, на Sep 18 2007, 07:11 PM, каза:

Да прави се тест... Но щом си ходил на елкон нищо ново няма да покаже.

Добре,а буксата къде е,че нещо не я мернах.

 Vincent, на Sep 18 2007, 07:19 PM, каза:

Имам същият мотор и същия проблем 8) Когато е в по-високи обороти си лЕпи няма грешка, но при по-ниски има един момент на колебание - да тръгне ли, да не тръгне ли. Случва се също на кръстовище, докато си кеся, да паднат оборотите за момент и после да се нормализират (това при загрял мотор). И разхода си го бива, че и масълце погорва (ма то май за X16XEL си е нормално) 8)
Консумативи съм сменял преди около 3 хиляди километра, когато я купих. Не съм я водил да я преслуша, ама то не знам и какво да им обясня в сервиза.

Ами незнам братле,значи не ми глъхне на кръстовищата,но иначе от цифра време си е така,просто като и дадеш газ не тръгва.Аз карам Вектра А 93 година(C16NZ) и нямам подобни грижи,а кото вървене моята е къде къде по-добра,а е 8 клапанова.Консумативите са и сменени,поддържана е,ходила е на 100 майстора и нищо...
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 18 септември 2007 - 23:29

И аз имам същия проблем едно замисяне има и то повечето случаи когато подам рязко газ 8)
А на газ няма грешка Чистх дилзите, колктора,резервуара,смених филтрите не и не даже свалих и почистих всички тръбички и маркучлета няма ефект 8)
Отговори

ZENON снимка ZENON 19 септември 2007 - 12:42

 TONY.G.A, на Sep 19 2007, 12:29 AM, каза:

И аз имам същия проблем едно замисяне има и то повечето случаи когато подам рязко газ 8)
А на газ няма грешка Чистх дилзите, колктора,резервуара,смених филтрите не и не даже свалих и почистих всички тръбички и маркучлета няма ефект 8)


Kолeга какво ти е АГУ-то?
Газов инжекцион или не?
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 19 септември 2007 - 17:43

не,обикновен
Отговори

ZENON снимка ZENON 20 септември 2007 - 18:29

 TONY.G.A, на Sep 19 2007, 06:43 PM, каза:

не,обикновен


Хм, интересно дали лабда сондата има отношение към този проблем... че и аз го имам и се чудя каква е причината...
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 20 септември 2007 - 18:40

Колеги и при мене го има тоя проблем.И аз съм си сменил консумативите, а пък същото.Много почвам да му се нервя,щото мотора ми е С20NE,а пък на бензин да не върви както трябва - незнам.
Отговори

ZENON снимка ZENON 22 септември 2007 - 14:01

 ZENON, на Sep 20 2007, 07:29 PM, каза:

 TONY.G.A, на Sep 19 2007, 06:43 PM, каза:

не,обикновен


Хм, интересно дали лабда сондата има отношение към този проблем... че и аз го имам и се чудя каква е причината...


Днес извадих всички свещи, една имаше доста променено разстояние между електродите... след като коригирах разтоянието и запалих, проблема отлетя... Но пък се появи друг проблем с непостоянни обороти на празен ход. Изагасих и откачих ламбда сондата, и оборотите се заковаха... изглежда ще се сменяме...
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 22 септември 2007 - 21:33

Колега като заговорихме за свещи на C20NE по каталог пише че хлабината трявва да е от 0.7до 0.8
колко е най добре да се направи хлабината? сега е карам на 0.75
Отговори

ZENON снимка ZENON 23 септември 2007 - 20:22

 TONY.G.A, на Sep 22 2007, 10:33 PM, каза:

Колега като заговорихме за свещи на C20NE по каталог пише че хлабината трявва да е от 0.7до 0.8
колко е най добре да се направи хлабината? сега е карам на 0.75


Здравей колега, майте са БЕРУ 4 полюсни и не съм им барал разстоянието... както ги взех така и ги поставих.



Колеги, днес установих, че неравномерни обороти могат да бъдат причинени и от лабда сонда освен от мотрче на празен ход и други компоненти.

Махнах ламбдата и оборотите се заковаха на около 800. Осевен това вървежа се подобри... (поне в ниските), спря да придръпва и се държеше съвсем нормално.

След известно време закачих тново ламбдата и селед първоначалното колебание на "мозъка"... отново придръпване, по ниска мощност на ниски и понякога спадане на оборотите почти до загасване... т.е. както си го прави от време на време.

Всъщност е възможно и да се заблуждавам относно лабдата, възможно е проблема да е по сложен и някъде другаде, просто "аварийния" режим на ЕКУ-то да тушира други проблеми.

Това ще се разбере след като се смени сондичката обаче...
Отговори

danio снимка danio 25 септември 2007 - 14:38

и аз я имам същата мизерия на c20ne-то ,и сега последно как разрешихте проблема - ламбда сондата или свещите <_<
Отговори

ZENON снимка ZENON 25 септември 2007 - 16:16

 danio, на Sep 25 2007, 03:38 PM, каза:

и аз я имам същата мизерия на c20ne-то ,и сега последно как разрешихте проблема - ламбда сондата или свещите <_<


За съжаление имам разни проблеми с хапване на масло и предни тампони... та ламбдата е май последна в списъка с покупките за сега...
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 25 септември 2007 - 21:32

Одговор няма <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg