Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

пропушване на х16ХЕЛ

burgazliqta2 снимка burgazliqta2 06 октомври 2011 - 16:49

От скоро имам опел-а,сложих му обикновенно АГУ и за първи път забелязах ,че при изкачване на прохода на републиката или по-точно след спускането ми като разтоянието не е малко от аспуха на колата започна да излиза дим и замириса на изгоряло(не знам дали е масло или не).Спрях да огледам но нищо не ми направи впечатление.карах около 2км. и димът изчезна все дно нищо и няма.На връщане същата работа..........след дълго спускане по надолнище запуши като развален дизел и след около 1-2км. на равно всичко изчена.Да не би маслото да се изтегля от картера и да става нещо странно??? Като гаранция го прави само по надолнище!
Мнението беше редактирано от burgazliqta2: 06 октомври 2011 - 17:05
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 06 октомври 2011 - 17:15

Нормално е колата е на години и километри и мотора се е поиздухал . Х16хел си е масларник и си хапва масло така че при него редовната проверка на маслото е задължителна, ако неискаш да го прецакаш тотално. Пушенето ти показва чисто и просто че има нужда от нови сегменти.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 06 октомври 2011 - 17:16

Гледай пръчката за маслото,най-вероятно си го гори през цялото време само дето не виждаш пушека,а така по наклон на скорост без газ компа спира горивото и се натрупва масло, което после като дадеш газ и се пали и пуши видимо.
Отговори

burgazliqta2 снимка burgazliqta2 08 октомври 2011 - 06:14

добре,из форума пише,че масления сигмент запичал и затова не си върши работата.С препарат за промиване на двигателя няма ли да стане да се оправи сигмента.
Отговори

детеборе снимка детеборе 08 октомври 2011 - 09:01

Пробваи с течна гас ако искаш,може и да има ефект.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 09 октомври 2011 - 08:18

Проблема идва от гумичките на клапаните. При каране надолу маслото ги олива, минава през тях и попада в горивната камера. При спиране аако изпушва също там е проблема. Знам от опит.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 октомври 2011 - 09:00

Гумичките се оливат постоянно с масло, все пак валовете са доста над тях и са в маслена баня. Това под какъв наклон караш няма никакво значение, освен ако нямаш 1.5 литра масло в двигателя и сондата не може да го достигне, маслото е под налягане минимум 1.5 bar, което в затворена инсталация значи 15 метра воден стълб!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg