Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с мап сензора

maniaka снимка maniaka 19 октомври 2010 - 22:01

от известно време като натисна рязко педала на гаста колата забиваше муцуна и вече започна да ме дразни разгледах доста теми в форума свързани с този проблем и реших да проверя всички датчици по двигателя и така стигнах до мап сензора че не работи онзи ден като се прибирах от работа изключих буксата от сензора и чудо колата тръгна :kinggrin: -нямаше го досадното забиване,колата си вървеше перфектно на сутринта(отново с изключен мап сензор) колата запали но нямаше ниски обороти и угасна включих кабела на сензора и вече не гаснеше та искам да попитам може ли по някакъв начин да се премери с мултицет мап сензора
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 октомври 2010 - 07:26

Замерването става с волтметър, на контакт мериш изводите А и С (на самата кутийка на МАП-а ги пише) напрежението трябва да е 4.7-5.1 волта. Загряваш колата до работен режим след което мериш изводите В и А, без да откачаш куплунга, при работещ мотор на празен ход, напрежението там трябва да е 0.8-1.7 волта. Ако направиш второто замерване на не добре загрял мотор или на по-високи обороти напрежението ще е друго.
Успех колега :kinggrin:
пп. Прегледа ли маркуча му за напуквания?
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 20 октомври 2010 - 07:28
Отговори

floyd снимка floyd 20 октомври 2010 - 07:37

Защо не си дръпнеш Autodata и да си гледаш каквото си искаш?
Ето какво пише там:
Първо проверяваш маркучето дали не е скъсано някъде. Ако е скъсано - сменяш.
За проверка на захранването откачаш буксата, даваш на контакт и мериш напрежение между краче С (мисля, че е дясното, както си застанал отпред) и маса. Трябва да е около 5 волта.
За проверка на работата трябва да е загрял двигателя, и да стигнеш до краче B (средното краче), но без да разкачаш буксата. Палиш двигателя и мериш между крачето и маса - трябва да е между 0.8 и 1.7 волта.

Я, някой написал вече. Сори.
Мнението беше редактирано от floyd: 20 октомври 2010 - 07:38
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 октомври 2010 - 08:37

И аз научих нещо полезно. Само искам да попитам дали става дума за C14NZ, защото не съм сигурен, че той изобщо има МАП сензор.
Отговори

fantoms снимка fantoms 20 октомври 2010 - 15:12

Според аутодата има.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 октомври 2010 - 16:12

Има си, на гредата до чистачките. Имам данни и как да се замери с вакуум помпа при която се променя напрежението на датчика според засмукването и, но съм го спестил заради трудното намиране на такава.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 октомври 2010 - 22:16

Публикувано изображение

Това трябва да е нали ?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 октомври 2010 - 07:02

Да :padlock:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 21 октомври 2010 - 22:17

Да точно този модел МАП е проблемен. Монтира се на много коли, за Рено 100% на доста от бензинките. Иначе колеги аз дефектирал МАП още не съм видял за 2г+ ежедневно гонене на прекъсвания и проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg