Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Лош сигнал на радиото

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 февруари 2017 - 18:07

Въобще възможно ли е да се окисли буксата.Тя не е ли на около 10см от антената в посока предната част на колата.На мене ми се намокряше в края на тавана последните 10тина см.по средата.Извън града радиото го хващам почти перфектно.Ако е окислена тая букса няма ли да има проблем навсякъде.Ако сложа оригинална антена може ли да се очаква подобрение на сигнала?
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 25 февруари 2017 - 18:08
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 февруари 2017 - 20:28

Тома Неверни повече пишеш и нищо не правиш тази тема започва да расте като оная другата за свещите ментета.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 февруари 2017 - 22:16

 TOTTI868, на 25 февруари 2017 - 18:07, каза:

Въобще възможно ли е да се окисли буксата.Тя не е ли на около 10см от антената в посока предната част на колата.На мене ми се намокряше в края на тавана последните 10тина см.по средата.Извън града радиото го хващам почти перфектно.Ако е окислена тая букса няма ли да има проблем навсякъде.Ако сложа оригинална антена може ли да се очаква подобрение на сигнала?

Разбира се, че не е възможно. Особено на тази кола, въпреки, че е влизало и вода от уплътнението на антената.
И така нататък. Или както са казали хората- Чукчи писател, не читател, какво да се прави. Явно не искаш да си намериш проблема и това е.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 март 2023 - 11:04

Онзи ден свалях конзолата да си смвня изгорели лампички и слвд това като закачих всичко и радиото не хващаше станции. Като въртя буксата на антената се появяват чат пат и си мисля, че се е прекъснала жичката в кабела. Въпроса ми е, как да се оправи тази жичка или да се сложи някаква друга букса ли? В момвнта не хваща никакви станции
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 09 март 2023 - 14:20

С клещи, ножче, поялник и тинол се презапоява буксата към коаксиалния кабел.
Ако не си счупил женската на радиото.
Провери и дали всички пинове на конектора контактуват. Имах случай точно +12V на антенния усилвател да липсва.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 13 март 2023 - 16:04

Значи, проблема си остава. Като извадя мъжката букса с кабела почти докрая и я накривя на една страна има едно положение в което станциите се появяват, но дори малко да мръдна и изчезшат. При докосшане на женската букса на самото радио с какъвто и да е метален предмет сигнал има и станцийте тръгшат веднага.. Единстшено с мъжката букса с кабела, дори и да докосвам няма сигнал. Пробвах с друга мъжка букса с около 15 см кабел на нея да я сложа за антена. Пъхна ли я докрая няма сигнал, но допра ли я накрая на металната пластинка на женската сигнала идва. Дали да не да има проблем и в женската букса на радиото. Дали се сменя тя. Имам чушството, че металните пластинки не контактуват добре. Как се отваря тази мъжка букса и продават ли нови такива и може ли да се отреже оригиналната букса и на нейно място за коаксиалния кабел да се свърве друга неоригинална букса. Не съм много на ти с тези неща, а нямам познат който да ми го направи. Аникой няма да се занимава за една букса с моята кола
, затова питам тези неща
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 13 март 2023 - 16:05
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 15 март 2023 - 14:10

Виж дали отива 12 волта на антената отвън.
Щом радиото го има като опираш само активния край, а като опреш масата - спира.
Проблема може да е и от липса на захранване на антената.
Мисля, че беше сиво жило. Трябва да върви до коаксиалния от радиото до антената.
С парчето кабел дето си пробвал хваща докато не опреш масата. Щото екранираш активния, затова тогава спира да лови.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg