Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

сензор ниво на масло

Garibaldi снимка Garibaldi 03 юни 2012 - 21:38

Здравейе,
светна ми жълтата индикация, на таблото, за ниво на моторното масло.
Като изгася двигателя, проверя нивото на масло, изчакам около 10мин., паля колата и лампата си изгасва.В инструкциите пише: ниско ниво на маслото,моля долейте, а нивото си е ок.
Не ми прави грешка на компа.
Появява се напълно непредвидено: няма необичаен шум от двигателя или др.

Само да споделя, че карам с масло GM 5W 30 и филтри MANN, които трябва да сменям след около 3000км ( на 10К).
Честно казано, от сегашното масло,не съм доволен.

Моля за мнения и помощ.
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 03 юни 2012 - 21:42

Може проблема да е в датчика.И аз имах същия проблем на Калибрата,смених датчика и се оправи.
Отговори

Vladko снимка Vladko 03 юни 2012 - 22:30

Колега, същия проблем при мойта Астра още в гаранция. Мисля, че е някаква обща болест за този двигател. При посещението в сервиз на Опел проблемът беше оотстранен. Ако питаш мен отивай направо.
Отговори

Petio снимка Petio 03 юни 2012 - 22:57

В доста от случаите и при доливане на 100 гр масло лапата загасва а обиновенно мое да светне при движение на двигателя с високи оборони, не е непременно датчика.Ако ти се струва скъп може да изклщчиш опцията да не ти го следи нивото, аз на моята зафиране ми е светила лампато незнам дали го имам датчика но при смяна на масло ще проверя
Отговори

Like снимка Like 03 юни 2012 - 23:02

Когато падне под минимума ли трябва да светва въпросната лампичка? Моята на контакт свети, но не светва като ми падне маслото под минимума на щеката.
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 04 юни 2012 - 00:05

и при мен е така с опелското масло доливах по 200 мл на 10000 км,но след като го смених с ФУКС ядовете ми изчезнаха карам си по 20000 км
Отговори

Petio снимка Petio 04 юни 2012 - 21:26

А когато маслото е добре при контакт въпросната лампа трябва ли да свети и да гасне след това или само когато намалее маслото защото при мене нито на астрата нито при завирата не ми е светила я има като индикация
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 04 юни 2012 - 21:51

Досега не ми е светвала. Когато подадеш контакт, не свети. Свети само лампата за налягане на маслото.
Незнам дали е датчика- все пак не ми вдига грешка на БК.

Предполагам ,че е от маслото, или масленият филтър е зле вече.

А да знаете, къде се намира, въпросният индикатор?, че не го намирам в EPC-то.
Мнението беше редактирано от Garibaldi: 05 юни 2012 - 15:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg