Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с Километраж Опел корса 98г 1.2 16в

belov_88 снимка belov_88 24 ноември 2012 - 17:54

Здравейте колеги :) Сблъсквам се с поредния проблем,този път километража !!! :newsm05_41: Доколкото разбрах километража е с датчик не с жило,но искам да попитам дали според вас е отишъл датчика,проблема е следния паля колата тръгвам всичко си работи и по едно време стрелката започва да играе и край спира да отчита !!! Спирам някъде,изклучвам двигателя след малко пак тръгна всичко си работи и пак спира по време на движение ,а понякога като се прецака не се оправя веднага след като спра двигателя и запаля и тръгна,ами например на 2-ро трето палене и тръгване ако някой знае какво е точно моля нека каже и помогне,ще съм му много благодарен ,че иначе така се дразня исках да видя колко бензин ми харчи ама немога да я засека :surrender:
Мнението беше редактирано от belov_88: 25 ноември 2012 - 11:33
Отговори

gosho снимка gosho 29 ноември 2012 - 19:16

При мен беше абсолютно същия проблем колега,и от моргата табло и датчик за да съм сигурен и вече 2 год.няма проблеми.И таблото и датчика ги смених заедно и затова не разбрах в кое точно е проблема,но все ми се струва че таблото е проблема.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 ноември 2012 - 19:24

има вариант да има проблем и в скоростната кутия, ако имаш от къде да вземеш датчик и табло за проба ще ти стане ясно къде е проблема като ги сменяш едно по едно...
Отговори

belov_88 снимка belov_88 09 декември 2012 - 11:08

Благодаря колеги ,ами купих едно табло от едно момче в форума даже беше същия скоростен индекс ,и с него абсолутно същата работа,сега остава да е датчика явно,ходих да питам по симеон в магазините в половината го нямат а в един ми искаха 150 лв!!!!Освен да търся от някоя морга ,а някой знае ли къде точно се намира и как се сменя :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от belov_88: 09 декември 2012 - 11:51
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 декември 2012 - 13:54

Провери първо бушона на запалката ако не се лъжа. Той трябва да захранва и километража. Приятелката ми имаше такъв проблем и се оказа, че бушона нещо грееше и когато използва запалката понякога спираше да дава контакт. Ходи по майстори дето смениха датчика на скростите и искаха и таблото да сменят, ама никой не се сети да провери таблото на бушоните. После като ми каза, че не и работи и запалката понякога ми светна за какво става въпрос и като изчистих гнездото и смених бушона всичко си дойде на място :) Надявам се и при теб проблема да се реши така, защото датчика струваше към 60 лв.

П.С. сега видях, че не си намерил датчик, ако проблема не е в това което ти писах, ще добава в това мнение малко по-късно телефона на един магазин в Люлин, там датчика беше 60 и няколко лева и даже им го върнахме когато се оказа че не е в него проблема.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 10 декември 2012 - 13:56
Отговори

belov_88 снимка belov_88 10 декември 2012 - 19:19

 Ne6to Smisleno, на 10 декември 2012 - 13:54, каза:

Провери първо бушона на запалката ако не се лъжа. Той трябва да захранва и километража. Приятелката ми имаше такъв проблем и се оказа, че бушона нещо грееше и когато използва запалката понякога спираше да дава контакт. Ходи по майстори дето смениха датчика на скростите и искаха и таблото да сменят, ама никой не се сети да провери таблото на бушоните. После като ми каза, че не и работи и запалката понякога ми светна за какво става въпрос и като изчистих гнездото и смених бушона всичко си дойде на място :) Надявам се и при теб проблема да се реши така, защото датчика струваше към 60 лв.

П.С. сега видях, че не си намерил датчик, ако проблема не е в това което ти писах, ще добава в това мнение малко по-късно телефона на един магазин в Люлин, там датчика беше 60 и няколко лева и даже им го върнахме когато се оказа че не е в него проблема.


Много ти благодаря колега,но не мисля ,че е от бушона на запалката,защото всеки ден я ползвам (в нея си пускам фм трансмитер)и до сега не е спирала да работи,е вярно не прави хубав контакт и трябва да ръчкам главата на трансмитера от време на време но това по скоро е от нея не от запалката не знам на мен вече почва да ми писва всеки вика ходи при тоя ,ходи при оня звъня като луд по сервизи и майстори,викат ми ела след седмица друг ела след месец трети купувай датчика 100% е той,друг вика таблото(напатил съм се от майстори и вече нямам доверие на никой)аз взех табло ама същата работа и май накрая ще взема да ида в официалния сервиз на опел дженеръс ауто да ми вземат кой знае кви пари ама поне да го оправят :)Ако можеш дай телефона в този магазин пък да видим ,ще ги питам ако става да го пробвам и да им го върна ако не се оправи ще го взема :)
Мнението беше редактирано от belov_88: 10 декември 2012 - 19:20
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 декември 2012 - 20:58

Автофар - Телефон - 0887406026. Люлин 9, ул. "Търново" №11, срещу бл.98 - това трябва да е адреса. Не съм наясно дали мога да пиша имена тук, но ако не предполагам админите ще ме коригират. Ние им върнахме датчика и нямаше проблеми. Ако се разберете предварително предполагам, че и при теб няма да има проблеми.

поздрави
Отговори

belov_88 снимка belov_88 10 декември 2012 - 21:56

 Ne6to Smisleno, на 10 декември 2012 - 20:58, каза:

Автофар - Телефон - 0887406026. Люлин 9, ул. "Търново" №11, срещу бл.98 - това трябва да е адреса. Не съм наясно дали мога да пиша имена тук, но ако не предполагам админите ще ме коригират. Ние им върнахме датчика и нямаше проблеми. Ако се разберете предварително предполагам, че и при теб няма да има проблеми.

поздрави

Благодаря ти колега !!! Ще отида да видя дали ще се навият ако не стане да го върна,а утре все пак ще проверя бушона и даже ще го сменя за всеки случай пък ще видим какво ще излезе.Като оправя нещата ще пиша от какво е били та ако има и други колеги като мен да им помогна.
Отговори

belov_88 снимка belov_88 13 декември 2012 - 12:22

Привет колеги !!! Да се похваля,проблема с километража е решен (поне от 3 дена нямам ядове).Оказа се датчика за скороста ,след ходене при сумати майстори,разбирачи,жичкаджии накрая реших да рискувам и направо купих датчик и да чукна на глава проблема се оправи :)) Благодаря на всички колеги които ми помогнаха със съвети и най-вече на колегата "нещо смислено" който ми каза от къде да купя датчика :newsm05_41: :icon_wink2:
Отговори

Drifta снимка Drifta 29 май 2013 - 22:57

Някой може ли да покаже снимка на датчика и да обясни как се слага :) Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg