Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно пали c16se

mitk_ снимка mitk_ 11 октомври 2006 - 14:36

Колеги имам следния проблем колата астра 1,6 пълна инжекция пали трудно на бензин.
Трябва когато е студено да се завърти 3 пъти стартера докъто запали. Когата е топло пали от първия път.
Мерих с мултицед датчика за температура на водата когато е топла дава правилно съпротивление но тази сутрин при 10С показва 3,3 килоома трябва при 20С да е с такова съпротивление. Мерих сумати датчици още ама те изглежда да са в норми.
Дали е възможно това да е причината?
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 12 октомври 2006 - 08:56

Днес му сложих такова съпротивление с то4на стойност и отново не запали от първия път.
Някой да има някаква идея на какво може да се дължи този проблем. Бензинов филтър смених. :bravoo:
Отговори

MZPRX снимка MZPRX 12 октомври 2006 - 13:35

mitk_, на Oct 11 2006, 12:36 PM, каза:

...когато е студено да се завърти 3 пъти стартера докъто запали...
 


Пали от 3 оборота на стартера, или трябва да опитваш по 3 пъти докато запали?
Ако е първият случай, според мен нямаш проблем.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 13 октомври 2006 - 15:33

MZPRX, на Oct 12 2006, 01:35 PM, каза:

mitk_, на Oct 11 2006, 12:36 PM, каза:

...когато е студено да се завърти 3 пъти стартера докъто запали...
 


Пали от 3 оборота на стартера, или трябва да опитваш по 3 пъти докато запали?
Ако е първият случай, според мен нямаш проблем.
 


Имам впредвид 3 пъти завъртане на ключа по около 4-5сек :bravoo:
Отговори

kvalev снимка kvalev 12 ноември 2006 - 18:48

Карате ли на газ ?
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 12 ноември 2006 - 19:23

Свещи, кабели. Провери това най-напред! Щом имаш приток на бенз и въздух, остава да гледаш тоците!
:sad-smiley-046:
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 12 ноември 2006 - 21:01

Колеги аз съм със същият мотор сутрин пали от първият път,може би за 1-2 сек.Имам и гас но преди да я сложа пак палеше добре.Колега можел ли да ми кажеш параметрите на твоя датчик на абсолютно студен мотор за да ги сравним.Аз го мерих защото ми се стува че колата ми варви малко гореща.Смених и термостата и пак варви м/у 92-96 градуса.При теб как е?
Отговори

kvalev снимка kvalev 12 ноември 2006 - 21:34

И при мен върви около 92 градуса.
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 12 ноември 2006 - 21:40

А перката на колко ти влючва.При мен е на 95-96 стига до 97 и изккючва на 93.Това е в града извън 92 даже лятото на магистрала по баир отива и до 94!Дано е нормално,че старата астра 1.6 нз варвеше на 85. :sad-smiley-046:
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 31 август 2008 - 21:32

колега разреши ли си проблема с паленето , защото и аз имам съшия проблем :kuku: пали кагото си иска студена, топла , сутрин , като загрее на макс пак и не иска и така.. вече отивам към сняма на еку-то <_<
Отговори

GogoI снимка GogoI 01 септември 2008 - 09:05

Явно тия двигатели го имат тоя проблем - и при мен е така и не открих какво е - сменял съм кабели, свещи, филтри - даже и тоя на бенз. помпа - правих тест на помпата дали качва достатъчно и все си е така - колкото по-студено - толкова по трудно пали - брат ми има пежо 1.6 инжекция - и на него и на други съм виждал, че като дадат на контакт им се включва бенз. помпа за малко и после си палят без проблем - така, че пуснах два кабела от релето на бенз. помпа и изведох едно бутонче - сега нямам грижи - сутрин колкото и да е студено натискам бутона за няколко секунди /демек включвам помпата принудително/ и после си паля от раз - тествано е вече две зими и работи безотказно!
Успех!
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 01 септември 2008 - 09:41

Чистиха дюзите и се оправи.
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 03 септември 2008 - 23:16

 mitk_, на Sep 1 2008, 10:41 AM, каза:

Чистиха дюзите и се оправи.

и моите ги чистиха ама не се оправи..
Отговори

niki74 снимка niki74 04 септември 2008 - 10:24

 q3dm17, на Sep 3 2008, 11:16 PM, каза:

и моите ги чистиха ама не се оправи..

Лош бензин
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 04 септември 2008 - 16:04

зареждам от шел 95
Отговори

niki74 снимка niki74 05 септември 2008 - 08:23

 q3dm17, на Sep 4 2008, 04:04 PM, каза:

зареждам от шел 95

А аз заредих на ОМВ Силистра и всички маркучи :newsm05_41: се скапаха
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 септември 2008 - 16:43

Баш пък от Шел ли намери да зареждаш.

Пробвай следното упражнение: На студен мотор дай на контакт за 2 сек, после изключи от контакт за 5 сек и така 4 пъти. Тогава пробвай да запалиш и виш какъв ще е резултата.
Отговори

VanVan снимка VanVan 12 септември 2008 - 12:01

 javor_bg, на Sep 5 2008, 05:43 PM, каза:

Баш пък от Шел ли намери да зареждаш.

Пробвай следното упражнение: На студен мотор дай на контакт за 2 сек, после изключи от контакт за 5 сек и така 4 пъти. Тогава пробвай да запалиш и виш какъв ще е резултата.


Колега,

Това важи за коли, на които им се включва бензиновата помпа при подаване на контакт.
C14SE и C16SE не са от тези. Два-три поста по нагоре, колегата беше написал, че е прекарал бутонче да си пуска принудително помпата и с това е оправил проблема. Друг пък написа, че след почистване на дюзите се оправила колата. Аз имам същия мотор и същия проблем. Поне така си мисля. Проблема се състои в това, че като се остави колата за известно време, горивната рейка се изпразва. Следователно, за да се напълни отново, помпата трябва да повърти известно време преди да палне. По принцип горивната рейка трябва да задържа горивото, но се случва от нагорели дюзи или прецакан възвратен клапан на помпата рейката да остава празна. Диагностиката е следната. Сутрин (или когато мислите, че проблема би се проявил), преди да правите каквото и да било, отворете капака и потърсете винтила, от който се мери налягането на горивото. Намира се в близост до регулатора на налягането на горивото, точно на бензиновата рейка и е покрит със защитна тапичка. Отвивате я, и натискате пинчето на винтила навътре. Ако не потече никакъв бензин, значи проблема е или в помпата или в дюза, която има нагар и не се затваря плътно (следователно изтича от нея горивото в колектора)...
Само внимавайте да не ви наплиска бензина в очите!!!

Успех!
Отговори

kolev87 снимка kolev87 21 януари 2011 - 17:42

Здравейте колеги, доста е стара темата вече, но изчетох няколко подобни теми за дискутирания и тук проблем и не намерих отговор на моя въпрос. Та нека обясня какво става при мен. Откакто се снижиха температурите през есента колата ми взе да пали трудно, отначало палеше по-бързо имам предвид - от 3-4 завъртания (като връщам ключа след всяко въртене - 1-2 сек.). По-късно започна да пали чак от 5-6 път, така и до момента. Понякога обаче пали от първия път дори и при ниски температури. Един път запаля ли, няма проблеми нито с обороти нито с вървене. Карам повече на газ, но откакто е сложена газовата абсолютно винаги паля на бензин и си карам 1-2 км и тогава превключвам. Измерих съпротивлението на температурния датчик тези дни при околна температура 4-6 градуса дава стойности от 4500-5100 ома. Според вас нормално ли е това съпротивление и какво друго може да се провери? :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg