Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за Астра 1.8 16V

vipservice снимка vipservice 24 февруари 2008 - 14:44

Бих искал да попитам Знаещите, какво трябва да прегледам първо след като стана собственик на
Опел Астра Комби 1.8 16V (125)? Има ли нещо специално което трябва да прегледа и от къде да започна?
Отговори

stoio снимка stoio 25 февруари 2008 - 00:18

диагностика при някои добър диагностик, ремъци, ролки, филтри, масло (по възможност хубаво) антифриз...това е като за начало, след това с каране ще си покаже. мотора е много палав.
Късмет с колата. :thu:
Отговори

vipservice снимка vipservice 25 февруари 2008 - 19:58

 stoio, на Feb 25 2008, 12:18 AM, каза:

диагностика при някои добър диагностик, ремъци, ролки, филтри, масло (по възможност хубаво) антифриз...това е като за начало, след това с каране ще си покаже. мотора е много палав.
Късмет с колата. :dummy:


Днес се преборих с КАТ и вече си е моя...наистина е палава...впечатлен съм и от возия и от всичко...Мисля другата седмица да се позанимая с посочените неща. А някаква ориентировъчна цена за ремък, полки...? и как да прецедирам. Сори за тъпите въпроси, но от днес съм с Опел Астра и искам всичко да е направено. Все пак не може да се сравнява с Лада.....
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 25 февруари 2008 - 20:01

 vipservice, на Feb 24 2008, 02:44 PM, каза:

Бих искал да попитам Знаещите, какво трябва да прегледам първо след като стана собственик на
Опел Астра Комби 1.8 16V (125)? Има ли нещо специално което трябва да прегледа и от къде да започна?



Астра Г предполагам?
Отговори

vipservice снимка vipservice 25 февруари 2008 - 21:10

 bat_jorko, на Feb 25 2008, 08:01 PM, каза:

 vipservice, на Feb 24 2008, 02:44 PM, каза:

Бих искал да попитам Знаещите, какво трябва да прегледам първо след като стана собственик на
Опел Астра Комби 1.8 16V (125)? Има ли нещо специално което трябва да прегледа и от къде да започна?



Астра Г предполагам?

Искаше ми се, НО....само F Caravan, 1994 .
Отговори

O-Z снимка O-Z 05 март 2008 - 13:20

Ремъци и ролки с работата около 270-300 лв. Смени и водната помпа (60-80 лв), че тя си е консуматив...маслото е ясно, всички филтри: маслен около 5 лв; горивен около 12; въздушен 15-тина и те така...
Отговори

Hind снимка Hind 05 март 2008 - 13:46

 O-Z, на Mar 5 2008, 12:20 PM, каза:

Ремъци и ролки с работата около 270-300 лв. Смени и водната помпа (60-80 лв), че тя си е консуматив...маслото е ясно, всички филтри: маслен около 5 лв; горивен около 12; въздушен 15-тина и те така...


Ремъци и ролки 270-300лв?! Лелее стига бе...на моята майстора ми иска 140лв за ремъците и ролките /не е уточнил да ли включва работата/...ама 270 ми се струва много за тези консумативи.Иначе да...маслен въздушен горивен толкоз някъде.
Кажи на майстора си да провери по възможност и накладките!!!....че с този мотор както набира трябва да може И да спира от ряз ;) !!!!!!
Успех колега. :newsm05_41:
Отговори

Тодор снимка Тодор 05 март 2008 - 14:44

Еми не е много колега и аз платих толкова за (ремък+3бр ролки, масло, филтри+гарнитурка на капака на клапаните която си спомням беше 30лв.) За това ми взеха 330лв.Мотора е C18XEL (115к.с)
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 05 март 2008 - 14:47

 vipservice, на Feb 25 2008, 08:10 PM, каза:

 bat_jorko, на Feb 25 2008, 08:01 PM, каза:

 vipservice, на Feb 24 2008, 02:44 PM, каза:

Бих искал да попитам Знаещите, какво трябва да прегледам първо след като стана собственик на
Опел Астра Комби 1.8 16V (125)? Има ли нещо специално което трябва да прегледа и от къде да започна?



Астра Г предполагам?

Искаше ми се, НО....само F Caravan, 1994 .


Нямаш грижи тогава. :newsm05_41:
Отговори

vipservice снимка vipservice 05 март 2008 - 16:29

Благодаря за отговорите,...Взел съм вече комплекта ролки и ремък, масло и филтър...Остава и майстора да спретна.
Някой да има идея как да сваля калъфа на скоростния лост, че не искам да съсипвам пластмасата с кофти опити?
Отговори

nd_nikolov снимка nd_nikolov 05 март 2008 - 21:28

Честито и без аварийно каране. Калъфа се сменя като се вдига нагоре, новия можеш да го захванеш с телбот за пласмасата, и със свинска опашка за лоста, работа 5мин. Не пипай нищо друго без ремък и ролки, ако не създават проблеми. Излишно даване на пари. Сложи си газова по- добре. Карам същата от 5г., като се развали нещо тогава сменяй. Мислиш ли че в Б-я частите са оригинални?
Отговори

vipservice снимка vipservice 06 март 2008 - 01:41

Ясно...Ако има друго, ще питам...все пак от седмица съм с Астрата.
Отговори

vipservice снимка vipservice 25 март 2008 - 23:18

Имам въпрос към по-знаещите...
Има ли на уреда лампа за сложен колан и кога свети или гасне,
кога светва лампата на ABS...?
До сега не съм забелязал някоя от двете да светне...
Отговори

O-Z снимка O-Z 26 март 2008 - 16:31

 vipservice, на Mar 25 2008, 10:18 PM, каза:

Имам въпрос към по-знаещите...
Има ли на уреда лампа за сложен колан и кога свети или гасне,
кога светва лампата на ABS...?
До сега не съм забелязал някоя от двете да светне...


Лампа за сложен колан няма...
Пък аз АБС трябва да свети като дадеш контакт и след като компа провери положението трябва да изгасва... :dance:
Отговори

vipservice снимка vipservice 26 март 2008 - 17:40

Благодаря...На ABS-а може и да му е скапана крушката, защото не светва.
Лапмата е за несложен колан, но и тя не светва...
Май ще сменя всички крушки с диоди.
Отговори

Hind снимка Hind 26 март 2008 - 19:32

 vipservice, на Mar 26 2008, 04:40 PM, каза:

Благодаря...На ABS-а може и да му е скапана крушката, защото не светва.
Лапмата е за несложен колан, но и тя не светва...
Май ще сменя всички крушки с диоди.

Колега ти сигурен ли си че имаш ABS - сори за въпроса, предполагам че разбираш повече от мене и на са те прецакали ...
Провери дали ти блокират колелата когато набиеш рязко спирачки върху влажен асфалт примерно...
Щото на мен ми казаха че колата ми има ABS спираше страшно добре когато я пробвах...и наскоро открих че изобщо нямам ABS... :dance:
Отговори

vipservice снимка vipservice 26 март 2008 - 20:52

Ще изчакам да се понамокри и ще тествам...иначе как да разбера си нямам идея.
По документи трябва да има.
Отговори

Hind снимка Hind 26 март 2008 - 21:38

 vipservice, на Mar 26 2008, 07:52 PM, каза:

Ще изчакам да се понамокри и ще тествам...иначе как да разбера си нямам идея.
По документи трябва да има.

Като отвориш капака трабва да има някаква метална кутия в която влизат маркучите на спирачките...ако я имаш значи имаш ABS..
Отговори

vipservice снимка vipservice 27 март 2008 - 10:22

Нещо не можах да се ориентирам под капака...Къде горе долу трябва да се намира?
Отговори

O-Z снимка O-Z 28 март 2008 - 15:54

Като застанеш с лице към мотора, от дясно някъде пред казанчето за охладителната течност. Както каза колегата изглежда като метална кутия с надпис ABS и в нея влизат едни метални тръбички 4бр....


Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg