Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Зареждане

Гостtuning13_* 27 февруари 2006 - 20:47

Здравеите колеги Аз имам следния проблем с Астра 1.7тд мотор Исузо.Лампата на зареждането ми свети а реално алтернатора си зарежда Ако някои е имал сащия проблем нека пише Благодаря предварително
Отговори

ГостVVAS_* 27 февруари 2006 - 21:22

tuning13, на Feb 27 2006, 08:47 PM, каза:

Здравеите колеги Аз имам следния проблем с Астра 1.7тд мотор Исузо.Лампата на зареждането ми свети а реално алтернатора си зарежда Ако някои е имал сащия проблем нека пише Благодаря предварително
 

Здравей колега! Ти сигурен ли си, че алтернатора ти зарежда???
Отговори

Гостtuning13_* 27 февруари 2006 - 21:33

Замервах го с уред.
Отговори

Милен снимка Милен 27 февруари 2006 - 21:41

Контрола на лампата идва от реле регулатора на генератора и най-вероятно е от него. Кат знам къде е наврян не ти завиждам. От кога свети? Постоянно ли свети?
Отговори

Гостtuning13_* 27 февруари 2006 - 21:54

Да ти кажа от една седмица почна да премигва като сащевременно се чуваше тракането на някакво реле и от два дена спря да трака релето но започна да свети постоянно лампата.
Отговори

Милен снимка Милен 27 февруари 2006 - 22:04

Така. Лягаш под колата и намираш генератора. В него влиза една единствена по-тънка жичка с букса. Виж да не се е извадила или ръждясала. Йзпробвай си лампата, като дадеш на маса кабела и виж дали ще изгасне. Ако изгасне значи проблема е в генератора и по-точно в регулатора.
Отговори

Гостtuning13_* 27 февруари 2006 - 22:18

Утре ще пробвам.Тракането беше да ви кажа точно под жапката.
Отговори

Гостtuning13_* 03 март 2006 - 08:44

kalonkin, на Feb 27 2006, 10:04 PM, каза:

Така. Лягаш под колата и намираш генератора. В него влиза една единствена по-тънка жичка с букса. Виж да не се е извадила или ръждясала. Йзпробвай си лампата, като дадеш на маса кабела и виж дали ще изгасне. Ако изгасне значи проблема е в генератора и по-точно в регулатора.
 

Няма нищо окачено от генератора.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2006 - 12:14

Не знам за дизеловия двигател, обаче за бензиновия мога да кажа със сигурност, че лампата е свързана така че първоначалното възбуждане на генератора минава през нея, а след като генератора се развърти до някакви си обороти започва сам да си подава напрежение за възбуждане през три по малки диода вградени в него. Мога също със сигурност да ти кажа, че ако лампата ти не светне когато дадеш на контакт или е изгоряла и това значи че двигателя трябва да направи няколко хиляди оборота за да се самовъзбуди генератора, ако въобще успее или релето регулатора е скапан или пък самите четки които са монтирани на него са свършили.

Успех !

<_<
Отговори

Милен снимка Милен 03 март 2006 - 18:19

Намирисва ми на четки. Ако не си специалист по-добре отиди на майстор. Без сваляне на генератора няма да мине. Причината е в него. Тамън ще го почистиш и ще си го обслужиш. <_<
Отговори

dodo74 снимка dodo74 26 май 2006 - 18:28

Получи ми се същият проблем! Но лампата спря да свети,след като смених износените четки с нови.Сега се оказа че въобще не произвежда ток и ми "яде"акумулатора.Днес не искаше да запали,смених акумул. и запали.
При 3500 об. извадих плюсовата клема и угасна веднага. :19a:
Ако някой знае,да помага че :helpsmilie:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 май 2006 - 18:54

dodo74, на May 26 2006, 07:28 PM, каза:

Получи ми се същият проблем! Но лампата спря да свети,след като смених износените четки с нови.Сега се оказа че въобще не произвежда ток и ми "яде"акумулатора.Днес не искаше да запали,смених акумул. и запали.
При 3500 об. извадих плюсовата клема и угасна веднага. :19a:
Ако някой знае,да помага че :helpsmilie:
 


Най-вероятно проблема ти е в реле-регулатора, но ако не можеш да разбереш къде е по-добре иди на майстор.
Отговори

batsasho1 снимка batsasho1 26 май 2006 - 20:38

Почистете си масите- кабела дето се закача към болта с които затяга алтернатора. При мен проблема беше там
Отговори

dodo74 снимка dodo74 27 май 2006 - 08:11

Така е колега Батсашо,точно така е! :helpsmilie:
Отговори

Гостkktochev_* 04 ноември 2006 - 16:23

имам Астра-1.7D,92г,някой има ли идея какъв акумулатор(интересува ме ампеража) да си сложа.до момента съм с MONBAT -75Ah на 2г е и не пали колицата,почти навсякъде ми казват че трябва да си сложа 62Ah щото може да изгори алтернатора
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 ноември 2006 - 19:35

В аутодата пише че оригинално си с 72 АН акумулатор, а алтернатора ти е 70А така че и 80 АН да сложиш пак няма да имаш проблеми, напротив зимата ще имаш по-голям стартов ток.
Отговори

Гостkktochev_* 09 ноември 2006 - 17:43

Благодаря много
Отговори

Frontera снимка Frontera 09 ноември 2006 - 17:53

Shmortz, на Mar 3 2006, 12:14 PM, каза:

...
 

Няма дизел, няма бензин -същото е
Публикувано изображение

Свети ли лампата възбуждането е от таблото!
Отговори

batececo снимка batececo 09 ноември 2006 - 17:53

Като стана въпрос за зареждане, някой знае ли къде се намира реле-регулатора на Аскона 1,6D, че на тихи обороти ми държи 13,5V, а като дам газ най-много до 13,6V вдига, при положение, че нямам включен консуматор...
А пусна ли фаровете + вентилатор за парно + перката за радиатора става към 13 - 13,1 - 13,2 мах... Акумулатора е 62Ah на Монбат с повишен стартов ток, много добре върти и го зареждам редовно, да поддържам плътността 1,26 - 1,28... Какъв е проблема? Четки на алтернатора, или просто трябва от някъде да ви вдигна напрежениицето? :sad-smiley-046:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 ноември 2006 - 20:03

Напрежението няма от къде да се регулира, само смяна на регулатора ще те оправи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg