Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Затъмняване на стъклата

basta снимка basta 05 април 2012 - 22:04

Здравейте приятели.
Решил съм да си затъмнявам комбито ... Имам само няколко въпроса понеже колата ми е комби и ако я затъмня дали няма да мяза на катафалка а и другия евентуално ако тръгна да ги затъмнявам какво фолио трябва да търся колко процента за задните прозорци на вратите за прозорците на багажника и задното стъкло и евентуално ако може и предните стъкла . Защото мойте стъкла са си направо прозрачни и ще ми седи глупаво според мен да затъмня задните джамци и предните да са прозрачни... Днеска видях една сива Астра Г комби със затъмнени джамци от пред от зад и беше много ефектна . Надявам се и мойта да стане такава . Ако може някой колега със вектра комби който си е затъмнил прозорците да удари едно рамо цвета на купето ми е тъмно син металик ... Ако може да постне и една снимка да видя как се е получило , че не мога да си я представя мойта със затъмнени джамци ... Блягодаря ви много Колеги
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 05 април 2012 - 22:22

За предните се замисли защото може да имаш проблеми със закона, или ако ги затъмняваш да е възможно най-малък процент.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 05 април 2012 - 22:33

Колега ти въобще карал ли си кола със всички затъмнени стъкла, ако не си карал ще ти обясня нощно време си все едно в танк виждаш само напред изключително гадно е а назад просто не мога да ти опиша без парктроник. Процентите и цвета сам трябва да решиш какви да са, мога да ти препоръчам, ако си чак толкова голям мераклия за затъмняване има фолио което отдоло нагоре се променя процента имам предвид долу е почти прозрачно, а горе е най видок процента. Фолирането дава хубав външен вид действително, но практически за мен е проблем при шофирането. За цвета мога да кажа, че с кафяво на мен ми харесва най много и не повече от 50 процента. Всичко е по твоя преценка, най добре във фирма където фолират и пробваш слагаш на прозореца отвътре и разбираш като погледнеш отвън и после отвътре като е хубаво отвътре като гледаш да няма слънце та да си наясно до какво затъмняване да се спреш защото има и 90 процента. Ако не си го правил по добре не се учи, ами си плати защото такива балони ще ти останат да се ядосваш после. Свалянето си е гадна работа на едно паджеро навремето сваляхме 3 човека доста си играхме. Успех ти желая, това е моето мнение от опита който имам затова нека и някой друг се изкаже защото съм далеч от мисълта, че моето е най правилно. Лично аз кола не бих фолирал никога повече.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 06 април 2012 - 19:07

Затъмняване на предното панорамно, както и на стъклата на предните врати е абсолютно ЗАБРАНЕНО!!! Както каза колегата преди мен, ако не си карал кола със затъмнени прозорци през нощта, по-добре не рискувай да се хвърляш директно на най-тъмното! Фолиото си има и предимства като например, пази от напичане в известна степен, но има и един недостатък и той е, че при нощно каране можеш допълнително да бъдеш в невидение! Какво искам да кажа: когато се осветява от фарове, фолиото отвътре става "мътно", заради самите "драсканици" от шпаклата, с която се изтегля водата при поставянето. Така, че съвет от мен - по-добре не рискувай с най-тъмното фолио, а си сложи светло, колкото и да ти се струва грозно. Аз лично си поставих от най-светлото китайско фолио на задните странични прозорци и до момента съм доволен, понеже и моята кола е без UV-филтър на стъклата, с изключение на предния панорамен прозорец. Нямам и проблеми с КАТ, защото отзад си има перфектна видимост.

Поздрави!!!
Мнението беше редактирано от MAD_DOGG: 06 април 2012 - 19:10
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 06 април 2012 - 19:15

Колега здравей,
вземи и си ги затъмни,защото комби с бели стъкла е като аквариум. Съгласен съм,че при нощно каране е малко.......,но си заслужава заради фейса.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 06 април 2012 - 19:56

В интернет пространството има доста снимки на затъмнени комбита :icon_wink2: .Аз лично на моя автомобил съм му сложил най-тъмното фолио на задния прозорец,както и на страничните. Е искам да ви кажа ,че от както го имам направо се родих при нощното каране.Като кара някой зад мен или в далечината,не ми вади очите.При мен драскотините са много малък процент и дори не се забелязват. А ето как изглежда Vectra B Caravan с тъмни прозорци :newsm05_41:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 април 2012 - 20:59

 Mr^DeatH, на 06 април 2012 - 19:56, каза:

Аз лично на моя автомобил съм му сложил най-тъмното фолио на задния прозорец,както и на страничните. Е искам да ви кажа ,че от както го имам направо се родих при нощното каране.Като кара някой зад мен или в далечината,не ми вади очите.


+1 Много съм доволен. Вземи си качествено фолио, което няма да ти избелее на първата година. Пази салонът от слънцето, а и лятото е по-добре вътре. При професионално затъмняване няма почти драскотини. На предните не слагай никакво фолио!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 06 април 2012 - 21:09

Външния вид става убийствен със фолирани стъкла и това е основното предимство другото е слънцето не пече лятно време толкова силно, но исках да предупредя колегата какви са минусите защото иска и на предните врати стъклата да фолира което е забранено първо и спират от движение, но не е проблем с някой лев да се оправи на място щом го кефи, най важното за него е че ще кара доста градско като гледам от профила в София, а разликата е голяма с Велико Търново колега или друг провинциален град имам предвид интензитета на движение и някои провинциалисти които те изненадват особено от Перник и София окръг големи състезатели са и големи специалисти по засичане и рязка промяна на траекторията без мигач. Нощно вревме паркирането без парктроник е равносилно на ожулвания отдясно и удари отзад. Човек трябва да е подготвен какво го очаква за да може да се предпази. Нищо с лошо чувство или заяждане просто мнението ми. :beer:
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 07 април 2012 - 09:02

Само мен ли не ме кефи как стоят напълно затъмнениете джамове?Каквато и да е колата седи ми адски селско.... :dummy: Виж да се тонират леко задните ок ама иначе напълно тъмни не...Примерно тая черна Вектра ми седи като катафалка с налълно затъмнени джамове...Аз например мисля така да си ги направя:
Публикувано изображение
Отговори

basta снимка basta 07 април 2012 - 15:13

Отказах се от предните стъкла не искам да си вкарам автогол ... Колеги днеска минах през едно Магазинче на Любляна М-ауто се казва и там видях , че продават фолио . Некво американско обаче е с 35 % видимост и си мисля , че ще е много тъмно според вас добре ли ще е да си търся за страничните прозорци 50 % и на задното35 процента затъмняване или да си сложа 75 % на страничните и 50 на задното стъкло или ще стане глупаво като са различни процентите....
Отговори

swetla777 снимка swetla777 07 април 2012 - 15:45

За мен разликата много трудно ще се вижда, само да добавя купи си гумена шпакла за поставянето и с налагане с макетен нож го изрязвай малко по голямо накрая оформяй да нямаш бели пролуки и отгоре надоло се лепи и известно време прозорци не се свалят. :beer:
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 07 април 2012 - 18:55

Хайде и ние от провинцията от Перник дето завиваме без мигачи да кажеме, че без пистолет за горещ въздух няма да се справи качествено.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 април 2012 - 19:12

Ми изобщо не е вярно това твърдение колега от Перник :)
Отговори

swetla777 снимка swetla777 07 април 2012 - 20:05

Това е най смешното твърдение което съм чувал, въобще наясно ли си как се лепи и виждал си колега. Само забравих да спомена, че когато се слага фолио на вратите трябва да е малко по надоло от ръба около 5мм за да не се разлепва когато се вдигат прозорците и влизат в уплътнението. Фолиото е от две части и лепилото се активира от вода за незнаещите, първо се изрязва със наслагване на прозореца и след това отлепва долната част и прозореца се намокря хубаво и с гумена шпакла се притиска към стъклото за да няма драскотини и се гони водата и въздуха. Аз лично не бих си фолирал никога нито едно стъкло, но ако тръгна ще си платя защото съм правил 3 коли и съм наблюдавал и мога да кажа, че само с гледане не става да се научиш.
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 07 април 2012 - 20:23

Повярвайте ми ,че съм виждал и съм слагал фолио на няколко коли. Колкото е по-огънато (извито) стъклото,толко по-бързо ще се разлепи по крайщата.
То като е огънато стъклото въобще не можеш по крайщата да го залепиш (да му изкараш въздуха и водата)
За тази цел стъклото се нагрява с пистолет за горещ въздух по крайщата и с шпалката се лепи, иначе.............. Нека някой по-вещ да каже
Работя предимно с качествени фолия.


Хубаво е колата после да стой на слънце от 3 до 5 дни, защото американското фолио се "изпъва" така да се каже
Мнението беше редактирано от boyko1975: 07 април 2012 - 20:31
Отговори

basta снимка basta 07 април 2012 - 21:35

Колеги обяснете ми как стъклата стават леко синкави , като тея от снимката на колегата milcho2005 който е постнал .С различно фолио ли се прави , какво е това фолио или фолиото си е едно пък процентите са мо по малки ? Кажете ми какво трябва да направя аз да си направя колата като на Колегата milcho2005 снисъл джамците . Кво фолио тря да си взе и такива истори....
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 април 2012 - 21:40

Ами има различни на цвят, както и процент на затъмняване. Сам трябва да си избереш :)
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 08 април 2012 - 01:44

Фолиото специално за да стане така не ти трябва синьо на цвят фолио защото няма да стане така.Това фолио на цвят е златист хамелеон биещ на зелено и се предлага само от 3М и Лумар.Цялата процедура за всички прозорци е около 200-250 лева с монтаж.
Отговори

pe6konti снимка pe6konti 01 май 2012 - 20:09

Колеги къде в София слагат фолио , че не мисля да си прерязвам вените. Казаха ми че за затъмняване на задните прозорци излиза около 120 лв с фолио на 3М.Лично аз не разбирам от процентно затъмняване, на мен ми трябва с по скоро с цел предпазване от слънцето от колкото фейс, че имам малко дете и като блесне това слънце става много кофти.пробвах с разни сенници ама ефекта не е голям да не кажа нулев
Отговори

Sandman снимка Sandman 04 май 2012 - 09:32

Трябва да ви кажа, че и на двете Омеги сложих най-тъмното фолио, което намерих. И съм адски доволен. Ня първата беше китайско, за 4-5 лв/ролка, на сегашната е от "американското" - 10тина лева(в триъгълна кутия). Адски доволен съм, в темата за колата имам и снимки http://www.opelclub....ndpost&p=833982
Верно, позасрах го мало, после децата и те помогнаха(и кучето), но си е идеално.
"Американското" е по-дебело и по-лесно се работи с него. Мокри се обилно и фолиото като му махнеш целофана, и стъклото и покрай него. С цел да не му е*еш мамата и да го наместваш, а не за да се "активизира лепилото" :mhihi:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg