Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с бензиновата помпа, май

хиена снимка хиена 19 юли 2007 - 21:57

Днес спрях по обяд и после не можах да запаля нито на бензн, нито на газ.Карам Астра 1.4 с ориг.газов инжекцион\италианско е\,99г.Вчера ми присветна жълтата лампа със светкавичката, днес проверявах комутатор,бобина,кабели , дръпнаха ме на ел. майстор и ми каза, че е изгоряла бенз.помпа. Някой може ли да даде съвет каква помп иот къде да купя/ в Бургас де/
Отговори

Happiness снимка Happiness 19 юли 2007 - 22:03

Колега имам странното чувство че не ти е изгоряла помпата препоръчвам ти да видиш 2-ро мнение на мен ми свети тази лампа винаги когато карам на газ а помпата си ми работи в дествителност.Подобре виж 2-ро мнение защото знам че тези помпи не са никак евтини моита кола е доста по стара 93-та год и при мен е така да не се овътриш само с помпа а тя да си бачка.
Успех! :icon_redface:
Дано съм била полезна.. .
Отговори

Maiky снимка Maiky 19 юли 2007 - 22:34

Сваляш помпата и пробваш!Може да не е от нея а да е по веригата и да те цакат! За моя мотор X18XE помпата беше 200 и малко на Бош с гаранция!
Отговори

хиена снимка хиена 19 юли 2007 - 22:47

 Happiness, на Jul 19 2007, 11:03 PM, каза:

Колега имам странното чувство че не ти е изгоряла помпата препоръчвам ти да видиш 2-ро мнение на мен ми свети тази лампа винаги когато карам на газ а помпата си ми работи в дествителност.Подобре виж 2-ро мнение защото знам че тези помпи не са никак евтини моита кола е доста по стара 93-та год и при мен е така да не се овътриш само с помпа а тя да си бачка.
Успех! :icon_redface:
Дано съм била полезна.. .
Отговори

Вожда снимка Вожда 20 юли 2007 - 08:43

Аз имах подобен проблем по-миналата седмица. Мислех си че стартера е за смяна, но не беше това. След като успях да запаля, карам само на бензин вече 10 дни и няма никакви проблеми. Явно проблема е някъде другаде по газовата уредба.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 юли 2007 - 11:24

 Вожда, на Jul 20 2007, 09:43 AM, каза:

Аз имах подобен проблем по-миналата седмица. Мислех си че стартера е за смяна, но не беше това. След като успях да запаля, карам само на бензин вече 10 дни и няма никакви проблеми. Явно проблема е някъде другаде по газовата уредба.

Чети внимателно какво пише колегата! Какво общо има стартера с това, че той не е могъл да запали нито на бензин, нито на газ? Той не казва, че стартера не му върти!
Отговори

хиена снимка хиена 20 юли 2007 - 12:23

 Вожда, на Jul 20 2007, 09:43 AM, каза:

Аз имах подобен проблем по-миналата седмица. Мислех си че стартера е за смяна, но не беше това. След като успях да запаля, карам само на бензин вече 10 дни и няма никакви проблеми. Явно проблема е някъде другаде по газовата уредба.



Със сигурност не е от стартера,върти си мощно,даже веднъж леееко припали,което наистина ме навежда на мисълта,че проблема е в помпата,още повече, че малко трудно ми палеш сутрин/въртя около 7-8 сек/.Тъй ил иначе вече купих помпа днес-240лв Бош, надявам се да се свърши с това. Благодаря за всички мнения по въпроса!
Отговори

Вожда снимка Вожда 06 август 2007 - 15:10

 zdravkop, на Jul 20 2007, 12:24 PM, каза:

Чети внимателно какво пише колегата! Какво общо има стартера с това, че той не е могъл да запали нито на бензин, нито на газ? Той не казва, че стартера не му върти!

Ти чети внимателно. Казвам, че имах подобен проблем и мислех, че е стартера(това е защото съм тъп), но се оказа газовата уредба.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 август 2007 - 15:19

 Вожда, на Aug 6 2007, 04:10 PM, каза:

 zdravkop, на Jul 20 2007, 12:24 PM, каза:

Чети внимателно какво пише колегата! Какво общо има стартера с това, че той не е могъл да запали нито на бензин, нито на газ? Той не казва, че стартера не му върти!

Ти чети внимателно. Казвам, че имах подобен проблем и мислех, че е стартера(това е защото съм тъп), но се оказа газовата уредба.

Поне си го казваш. Има голяма разлика в това да не пали, защото не върти стартера и в това да не пали, защото нещо не е наред с горивото, а стартера да върти!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 август 2007 - 16:48

Със сигурност не е от стартера,върти си мощно,даже веднъж леееко припали,което наистина ме навежда на мисълта,че проблема е в помпата,още повече, че малко трудно ми палеш сутрин/въртя около 7-8 сек/.Тъй ил иначе вече купих помпа днес-240лв Бош, надявам се да се свърши с това. Благодаря за всички мнения по въпроса!
[/quote]


Колега, казвай какво стана... и на мен ми се скапа така помпата :2angry1: , ама проверих 6 пъти дали е от нея,че ми се искаше да пропусна големото изваждане, ама се чудя не решили много на бързо да се бръкнеш :devil-smiley-019:

P.S. Аз си купих испанска помпа за 120кинта уж с гаранция, ама дано не се налага
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg