Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Слаба искра ?

dinio84 снимка dinio84 15 юни 2011 - 08:35

Привет на всички, тъкмо си мислех че съм си оправил най-накрая корсата ... и пак проблем, ех това пусто запалване. Ето малко предистория - след смяна на на всичко по запалването(бобина, капачка, палец, кабели и свещи) прекъсването което имам само на газ изчезна,нооо като отидох на газ анализатор да ми я настроят газовата пак започна да прекъсва. Това прекъсване го има само при ускорени и при пускане не съединителя м/у 1и2 и 2и3 предавки. Майстора ми извади единия кабел (1-ви цилиндър) сложи му една свещ и ме накара да завъртя - каза че съм имал слаба искра - едвам се виждала. Обясни ми че при правилна настройка на газовата сместа била доста по-бедна от тази която аз си бях настроил и тази по-бедна смес се палела по-трудно и искала хубава искра При положение, че всичко е сменено къде да търся проблема :confused: Възможно ли е новата ми бобина да е "калпава" защото се чува да "цъка"? Другото което ми остават съмнения е делкото и по-точно датчика на Хол. Ако има колеги от Стара Загора които да ми услужат с делко и бобина за проба ще съм безкрайно благодарен. :drinks:
Отговори

vladkata снимка vladkata 15 юни 2011 - 10:27

Да не си въртял делкото на предварение, от къде ги взе новите части?
Отговори

dinio84 снимка dinio84 15 юни 2011 - 14:10

Делкото естествено че е завъртяно малко,то иначе на газ не върви хич, а частите са вземани от "автохит".
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 15 юни 2011 - 19:45

от датчика на хол няма как да ти е слаба искрата, той подава импулси към ЕКУ ако са слаби въоще няма да запали, проблема е в бобината, комутатора или може би ти е пробил палеца, така че смени всичко едно по едно за проба ако можеш и ще разбереш какво става...
Отговори

dinio84 снимка dinio84 15 юни 2011 - 23:59

Всички тия неща които изброяваш съм ги сменял с изключение на комутатор - него само го смених за проба и си върнах моя .Като ги смених нещата се подобриха много - преди това беше невъзможна за каране, а сега останаха само лекото прекъсване и предърпване които са по-скоро досадни от колкото пречат на движението. Интересува ме това цъкане на бобината дали е нормално(може да се е случила дефектна), мога ли по някакъв начин да я замеря и ако да то какви параметри трябва да потдържа ? Аз не съм много на ти с електриката ама примерно сега ми идва на ум ако на входа и не идват 12V то това би се отразило на силата на искрата или греша?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 юни 2011 - 00:15

на всички опели им 'цъкат' бобините, моята я чувам ясно като е вдигнат капака...
Отговори

dinio84 снимка dinio84 18 юни 2011 - 13:18

Айде не се стеснявайте, идеи премам всякакви :helpsmilie: Също се интересувам как се замерва тая бобина-първична и вторична намотка и на какви параметри трябва да отговарят-демек колко ома :n055:
Мнението беше редактирано от dinio84: 19 юни 2011 - 00:48
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 юни 2011 - 23:34

щом като си пробвал с друга бобина няма смисъл да я мериш, едва ли и двете ще са еднакво скапани...
според мен ще е комутатор...
Отговори

dinio84 снимка dinio84 20 юни 2011 - 09:41

Не бе човек аз старата я смених щото вачерта ката я напръсках и започнаха да прескачат искри (и откабелите също особено централния) затова смених всичко. С новите неща както вече казах нещата се промениха доста но остана малкото прехълцване. За това питам дали не може да е дефектна бобината, а комутатора го смених само за пробата прди бобината, кабелите и т. нт. и нямаше никаква реякцияи за това си оставих оригиналния.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 юни 2011 - 00:42

тогава остава бедна смес...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg