Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Какво масло слагате на Astra J

npanayotov снимка npanayotov 07 март 2017 - 11:23

Здравейте. От скоро имам Astra J 1.4 turbo 2013г. Купих я от Булвария и там ми казаха да слагам оригиналното масло на GM dexos 5w30. Само че като гледам това масло струва около 40лв за 5л, което е по евтино от наливния боклук който слагах на стария опел. Един майстор ми каза че това масло е пълен боклук и категорично отказва да ми сложи такова :)
Та вие какво масло слагате и какво бихте ми препоръчали?
Отговори

CuMo снимка CuMo 07 март 2017 - 11:33

Не те знам къде си видял такава цена за това масло, но на мен за същото в Стефанов Пловдив ми поискаха 98 лв. за 5 литрова туба. Колкото до онова в макскар например, бях поръчал такова и изкарах късмет, че в спийди преебаха тубата и когато подписвах протокола за връщане видях маслото и без да искам се оцапах, като го помирисах миришеше на изгоряло масло. Така, че твоя майстор ако е свикнал да слага боклуци - смени го :)
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 07 март 2017 - 12:03

Ами то това масло GM толкова си струва по принцип :D .
И капацитета му за каране е до 4000км,след това рязко си влошава качеството на мазане миене и прочие,но като за 40-50лева толкова...
Това е обсъждано и в руските форуми,че не е читаво масло и се слага само докато изтече гаранцията на колата след това Mobil1,Repsol,Valvoline
Аз съм карал с оригиналното масло на опел не останах доволен и не бих повторил ! (лично мнение)
Отговори

CuMo снимка CuMo 07 март 2017 - 13:26

Това за качеството на маслото са пълни глупости, колкото това, че опелите продължават да ръждясват. Закупено от официален представител това масло се представя повече от добре. На моята астра GM 10w40 закупено от Стефанов за по-малко от 50 лв. преди 5-6 години, за 12 000+ км. за по-малко от шест месеца грам не съм долял. Така, че продължавайте да си ги купувате от сайтове за 20 кинта тубата и след това идвайте тука да ревете.
Отговори

npanayotov снимка npanayotov 07 март 2017 - 13:52

В сайта на опел пише смяна на масло с оригинално такова 5w30 за 88лв. със смяната, което ме навява на мисълта че ще ми сложат точно това което се продава за 45лв по сайтовете, а моя майстор ще го вземе за 30лв. Ако има оригинален и фалшив dexos, как да разбера кой е оригиналния?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 март 2017 - 14:09

Ами най-лесно като го вземаш от място дето си го пробвал. Аз си купувам гм масло за всички коли от много години насам от едно и също място. 5/30 струва към 65 лв 5 литра с отстъпката която ползвам иначе е към 75. До сега не съм имал проблеми и винаги карам спокойно 12 до 15000 км. Другите коли ги карам на 10/40 гм и то е към 36 лв. Един в бош сервиз го гледа, че имаше съмнение в него и каза, че изглежда оригинално, но никога нямаш гаранция.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 07 март 2017 - 20:58

Абе без да се заяждам,не знам кои го взема от саитове кои от кварталната бакалия и не ме интересува негови са си парите негов е избора !
Но аз говоря за масло закупено от Generous Auto преди 4 години или 5,от тогава не карам с оригинално.
Като гледам колко хора си карат Орлите с оригинално + тук в форума на тия маслото ич не им се харчи и това е голям показател колко им го и бива.
Не са глупости разтърси се и прочети темата с маслата и отвори руските форуми тогава ще говорим,аз с ГМ масло съм стигал 1.2-1.5л харч за 10 хиляди и 400грама с Мобил за 12 хил.
Отговори

Sim снимка Sim 07 март 2017 - 22:57

Поредната тема, в която "моята кола е на ..00 000км и с това масло гори ...л/100км, а с другото ...Л/100км." Колеги, нека да осъзнаем какви коли караме и тогава да оценяме качествата на маслата. Опела от профила ми е на 170к км и гори 0 гр./100км. Километрите са реални, купен е в БГ нов.
Отговори

sathv снимка sathv 08 март 2017 - 00:43

 Y22DTR, на 07 март 2017 - 20:58, каза:

Не са глупости разтърси се и прочети темата с маслата и отвори руските форуми тогава ще говорим,аз с ГМ масло съм стигал 1.2-1.5л харч за 10 хиляди и 400грама с Мобил за 12 хил.

Първо ти прочети темата за маслата, щото там съм писал. Това, че колата ти гори повече един вид масло, не значи, че маслото е лошо, а точно обратното. Маслото е хубаво и има отлична адхезия с цилиндрите и скапаните ти сегменти не могат да го свалят от цилиндрите в резултат на което то изгаря. Мобила го гори по-малко, щото адхезията е слаба. Иначе гм маслото навсякъде е еднакво. Вземи едно от дженеръс като си толкова отворен, аз ще взема едно от 40 лева и ще ги дадем за тест в лабораторията на Приста. Ако маслото от 40 лева не отговаря на спецификацията аз ще платя теста. Ако не ти. Навит ли си?
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 08 март 2017 - 01:36

Навит съм,ама като ви знам в Габрово какви стисни сте и в 2-та случая пак аз ще трябва да го плащам...
Отговори

vektra1 снимка vektra1 09 март 2017 - 22:33

 npanayotov, на 07 март 2017 - 11:23, каза:

Здравейте. От скоро имам Astra J 1.4 turbo 2013г. Купих я от Булвария и там ми казаха да слагам оригиналното масло на GM dexos 5w30. Само че като гледам това масло струва около 40лв за 5л, което е по евтино от наливния боклук който слагах на стария опел. Един майстор ми каза че това масло е пълен боклук и категорично отказва да ми сложи такова :)
Та вие какво масло слагате и какво бихте ми препоръчали?


Това масло в офицялен сервиз струва 98лв.
С това масло се карат всички нови коли в гаранционния период.
С такова масло само че 10W40 карам от 10г.Веднъж просрочих смяната до 17000км.
Прочети ако имаш книжка на колата,дават го да се сменя на 15000км.
Маслото е перфектно,стига да е оригинално.
А на тоя майстор му кажи да се откаже от професията,вероятно се е самопровъзгласил за такъв.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 09 март 2017 - 23:13

 sathv, на 08 март 2017 - 00:43, каза:

Първо ти прочети темата за маслата, щото там съм писал. Това, че колата ти гори повече един вид масло, не значи, че маслото е лошо, а точно обратното. Маслото е хубаво и има отлична адхезия с цилиндрите и скапаните ти сегменти не могат да го свалят от цилиндрите в резултат на което то изгаря. Мобила го гори по-малко, щото адхезията е слаба. Иначе гм маслото навсякъде е еднакво. Вземи едно от дженеръс като си толкова отворен, аз ще взема едно от 40 лева и ще ги дадем за тест в лабораторията на Приста. Ако маслото от 40 лева не отговаря на спецификацията аз ще платя теста. Ако не ти. Навит ли си?

Аз съм навит ама след пробег от 8-9000 км което е малко над половината пробег на маслото нито едното няма да покрие и една трета от нормата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 март 2017 - 10:17

 mrsch66, на 09 март 2017 - 23:13, каза:

Аз съм навит ама след пробег от 8-9000 км което е малко над половината пробег на маслото нито едното няма да покрие и една трета от нормата.


Колеги, с ГМ масло съм минал доста километри и се е случвало да го сменям и над 15000. До сега не съм имал проблеми с влошаване на качествата му от рода да почне да тропа колат студена или нещо такова. Миналата година карах астрата през зимата с 10/40, имам тема и съм писал защо го направих. Колата нямаше никакви проблеми със студен старт на -20, не тракаше и въобще беше супер. Направих смяната на около 4/5000.

Това което искам да кажа е, че на пазара има страшно много ментета. Най-важното е маслото да се купи от проверено място. По-добре да карате с хубаво 10/40 отколкото с фалшиво 5/30 примерно.
Отговори

danel снимка danel 27 април 2017 - 22:06

Здравейте колеги. Влизам в темата на маслата и дано това е правилното място за моето питане. Ще сменям маслото на Астрата пък и марката масло, че старото-Репсол 5w30 на вечe 10000к доста потъмня и ме хвана параноята дали е точното масло за моя мотор. Иначе за тия километри на екотека не е мръднало грам. Та спрял съм се за новото на MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W30 5L. Във форума на платени обяви предлагат Motul 8100 X-Clean FE 5W-30 Dexos 2. И двете имат спецификация Dexos 2, ама кое от двета е точното масло. Разликата в цената е 20тина лева което е нищо за спокоен сън или каране. Екотека се кара основно на газ, навърши реални 80000-чист атмосферен мотор. Предварително благодаря за съветите от / патило /.
Отговори

danel снимка danel 28 април 2017 - 21:45

 danel, на 27 април 2017 - 22:06, каза:

Здравейте колеги. Влизам в темата на маслата и дано това е правилното място за моето питане. Ще сменям маслото на Астрата пък и марката масло, че старото-Репсол 5w30 на вечe 10000к доста потъмня и ме хвана параноята дали е точното масло за моя мотор. Иначе за тия километри на екотека не е мръднало грам. Та спрял съм се за новото на MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W30 5L. Във форума на платени обяви предлагат Motul 8100 X-Clean FE 5W-30 Dexos 2. И двете имат спецификация Dexos 2, ама кое от двета е точното масло. Разликата в цената е 20тина лева което е нищо за спокоен сън или каране. Екотека се кара основно на газ, навърши реални 80000-чист атмосферен мотор. Предварително благодаря за съветите от / патило /.


Колеги, отново зов за помощ. Никой ли не се е сблъсквал с тази дилема - какво масло. Цял форум с доста добри експертни мнения, а за едно сравнение на масло и дума не казвате.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 29 април 2017 - 22:26

Motul е хубаво масло,стига да е истинско.
За твоята кола е MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W30.
То е разработено за GM.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 22 юли 2017 - 22:19

Нищо му няма на маслото ГМ 10в40 или 5в30,какви ли не масла използвах даже сега съм с масло ИНСА Българско туба 4 литра 16 лева всеки ми вика как го слагаш тази боза в колата за 7500 км долях 400 грама не че гори това масло при смяната сложих 5 литра и малко сигурно 100 грама останал ни тропат клапани ни работи колата шумно.ГМ а до 10 Хил. не гълташе грам един път карах до 15 Хил. и за 5 Хил изгоря 500 грама защото над 10 Хил губи качеството.Поддържам много коли от бюджетните масла стават Мотор Голд което е много качествено за цената си,Инса серията прима лукс,тези които не стават масло Шампион на Волф,Цепса стар,Биксол ОМВ,ИГАТ,Платинум синята туба,Карио за други не се сещам.Мобил 10в40 не става много тропат при минусови температури клапаните на Корса 1.0 сложихме ГМ чудо утихна колата или е менте или не е качествено за 5в40 на Мобил нямам думи супер е.
Отговори

dim_yankov снимка dim_yankov 28 септември 2020 - 12:55

Как да различаваме фалшива опаковка Dexos 2?
като се има предвид мнения за двигателно масло GM 5W30 Dexos2, е необходимо да се отбележи много коментари зафалшиви смазочни материали. Популярността на представените средства доведе до факта, че под марката "General Motors" започна да се продава съвсем различен състав, значително различен от оригинала. Гнездото в двигателя е подобно съоръжение, не очаквайте неговата стабилна работа. Скоро ще бъде необходимо да се ремонтира или смени напълно двигателя.

Dexos2 5w30 отзива
Фалшифицирането може да се отличи с много функции. Пластмасата, от която се произвежда кутията на оригиналния продукт, има светло сив цвят без развод. Шевовете са гладки, скокът е чист.

На оригиналната кутия има номер на партидата. Състои се от 7 цифри. В десния ъгъл на предната страна на контейнера има холограма. Ако тя е на друго място или изобщо не е, тя е фалшива. На задната страна на контейнера в долната част не трябва да има надпис. Най-често фалшификатите съдържат неразбираем код, отпечатан с жълта или оранжева боя. Препоръчително е да се купуват предлаганите продукти само от надеждни производители.
Статия от руски сайт
https://www.youtube....h?v=r5IzROc6Xds
Мнението беше редактирано от dim_yankov: 28 септември 2020 - 13:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg