Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel astra g x1.6szr премахване на AGR и залъгването му

Kambata777 снимка Kambata777 07 октомври 2020 - 00:52

Здравейте колеги! От скоро съм собственик на опел астра г х16szr мотора като имах проблем при тръгване доста тресеше(се едно съединителя беше за смяна) отидох на майстор който каза че съединителя е окей но двигателя губел мощност и установи че АГР-а е затапен свалил ламарината изчистил АГР-а и го монтирал пак.. след което колата си върви бавничко даже и похарчва повече тресенето при тръгване пак си го има от време на време.. Скоро четох доста мнения и в теми в този форум мисля и в един руски където затапват АГР-а и го лъжат с някакви с ъпротивления май. Та въпросът ми е някой правил ли го е това да ми удари едно рамо точно какво трябва да се вземе точно какво реле трябва прилагам и линк към руския форум. https://www.drive2.r...64723468435685/
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 октомври 2020 - 05:40

Релето е най обикновено автореле с 5 крачета. Изваждаш си схемата и отиваш в магазин за електронни елементи и я показваш. Ще ти дадат всичко необходимо. После точно по схема сглобяваш и си ти :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 октомври 2020 - 07:20

Може ли да уточниш какво искаш да постигнеш?
Дали искаш да си направиш емулатор на ЕГР-а, или искаш да се промени поведението на колата/мотора?
Отговори

Kambata777 снимка Kambata777 07 октомври 2020 - 09:37

 ivan_pop, на 07 октомври 2020 - 07:20, каза:

Може ли да уточниш какво искаш да постигнеш?
Дали искаш да си направиш емулатор на ЕГР-а, или искаш да се промени поведението на колата/мотора?


Първоначално искам да е емулатор тъй като свети check-a когато е изолиран АГР-а. А иначе може ли да се направи нещо за поведението на мотора?
Отговори

CuMo снимка CuMo 07 октомври 2020 - 22:06

Колега, много си се вкарал във филми с това или май са те вкарали във филм. С моята още 2014 г. преди да я пусна като учебна минах през Стефанов в Пловдив за диагностика и там ми казаха, че точно EGR клапана работел кофти, дадоха ми три варианта - оригинален за около 300, заместител Пиербург за около 180 или да ми го затапят за 20, познай кое избрах. Цялата сметка накрая ми беше 60 кинта - 40 за диагностика, 20 за това, нищо повече не са ми искали. Оттогава до сега колата има над 130 000 км. и нищо никога не е светвало, нито е имало проблем. Доколкото знам освен да сложат ламаринката нищо друго не е правено. Съвета ми е - отивай в официално представителство питай и ако все още е 20 кинта - давай, бегай и си карай по живо по здраво.
Мнението беше редактирано от CuMo: 07 октомври 2020 - 22:08
Отговори

Kambata777 снимка Kambata777 08 октомври 2020 - 04:50

 CuMo, на 07 октомври 2020 - 22:06, каза:

Колега, много си се вкарал във филми с това или май са те вкарали във филм. С моята още 2014 г. преди да я пусна като учебна минах през Стефанов в Пловдив за диагностика и там ми казаха, че точно EGR клапана работел кофти, дадоха ми три варианта - оригинален за около 300, заместител Пиербург за около 180 или да ми го затапят за 20, познай кое избрах. Цялата сметка накрая ми беше 60 кинта - 40 за диагностика, 20 за това, нищо повече не са ми искали. Оттогава до сега колата има над 130 000 км. и нищо никога не е светвало, нито е имало проблем. Доколкото знам освен да сложат ламаринката нищо друго не е правено. Съвета ми е - отивай в официално представителство питай и ако все още е 20 кинта - давай, бегай и си карай по живо по здраво.

Много ти благодаря колега :) !!!
Мнението беше редактирано от Kambata777: 08 октомври 2020 - 04:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg