Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Всичко е здраво но не пали X17DTL

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 01 ноември 2018 - 08:50

Ами в обороти няма как да се чуе , но на място е много дразнещо.
Отговори

ceko снимка ceko 01 ноември 2018 - 11:09

Може да няма общо с твоя проблем но преди доста години пътувах с приятел към варна с астричка с именно този мотор.На магистралата преди варна по спомен изхвърли ангренажния ремък поради затегнала водна помпа.След смяната колата запали но чукаше зверски,след като се свали капака на клапаните се оказа че се е разминал с 2 счупени кобилички.Не е лошо да се огледа какво става отдолу,достъпа нее труден а мотора не трябва да чатка така категорично
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 ноември 2018 - 15:22

Не искам да гадая от какво трака само ще споделя мое виждане и това което се получи. Моята я взех с масло 10W40 не можах да разчета марката но колата тракаше като за световно. Предната ми кола не тракаше толкова при положение че беше на над 300к км. След смяната на маслото с 5W40 DEXOS 2 колата стана доста по тиха. Смяната на маслото с такова по каталога на опел може да ти спести доста кинти. В крайна сметка майстора в сервиза и той леб яде и деца храни така че може и основен ремонт да ти препоръчат а то да е било смяна на лагер за 2 лв.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 ноември 2018 - 22:10

500 об/мин не са ли малко? Май нямат и толкоз. Сякаш работи с бая предварение. На всеки оборот се чува.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 03 ноември 2018 - 08:17

 Стаевски, на 02 ноември 2018 - 22:10, каза:

500 об/мин не са ли малко? Май нямат и толкоз. Сякаш работи с бая предварение. На всеки оборот се чува.

Да , натам съм се насочил и аз .Понеже всичко е ново и е ок днес ще я карам на едно момче да прегледа белези ремъци нещо не е както трябва.Ще драсна за резултата веднага.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 ноември 2018 - 13:00

Поне едно 800-850 оборота да има че то иначе е като дрът дизел с камшично запалване
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 13 ноември 2018 - 09:19

След като върнахме малко помпата всичко си дойде на мястото.Това е първия ми дизел и нямах и представа колко му действа.Попмата е била с повече предварвние,сега двеигателя е доста по-тих и спокоен не чука а и не пуши.Най-странното е че вече не ми прсветква и чек лампата при превключване докато се включи турбото.Всичко е както трябва.
Много благодаря на всички колеги които даваха съвети!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 15 ноември 2018 - 15:37

Щом връщате помпата на око, очаквам тема " що толкова трудно пали тоя дизел като застудя?"
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 17 ноември 2018 - 11:52

Колега къде видя че връщаме помпата на око?Малко излишно спамваш..Предполагам че разбираш след такова изказване , но и по друготе сервизи майсторите знаят какво и как се прави.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 ноември 2018 - 13:51

След като сте върнали "малко помпата" се разбира, че е на око. Ако не е на око е по белези, показания на датчици и т.н., но за това се пише, но само когато искаш да те разберат, а и ти ако го искаш де. Но в крайна сметка си написал "след като върнахме малко помпата", а не си описал най- вече как сте направили връщането и какво сте ползвали. Преди това например гледана ли е центровката в реално време, как го хванахте това... абе нищо и половина. Но важното е, че колата се е оправила:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 ноември 2018 - 13:52
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 18 ноември 2018 - 08:45

Ще изискам подробен отчен от майстора кое как и защо и ще постна.Да , колата е съвсем различна вече чак немога да повярвам.А също и ще пиша в студовете дали пали за срга дори днес в 4 сутринта тука при нас при -1 запали от раз.Чакаме големите студове да видим.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 ноември 2018 - 12:19

Не съм голям капацитет, но за мен центровка е или "точна" или никаква! Радвам се че пали добре. Моята с две подгрявания си запали на -17 от първото въртене.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 24 ноември 2018 - 16:51

Ами чакаме студовете и дано всичко е наред :)
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 01 март 2019 - 19:27

Здравейте колеги.
До ден днешен да чукна на дърво..абсолютно никакви проблеми с колата.Пали от раз дори в големите студове с едно подгряване.
Страшно доволен съм от колата.Чувах доста негативизми относно X17DTL-a но всеки на каквото попадне явно.
Честита баба Марта на всички !
Здраве и късмет !
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 март 2019 - 21:07

Е това е най- доброто! А не е кой на каквото попадне, а кой на кого попадне. Техниката си е добра, проблема винаги е в човека, който работи по нея.
Отговори

Dimitrov1 снимка Dimitrov1 04 март 2019 - 10:01

И това е така колега :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg