Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Парно / Климатик / Климатроник

Navi62 снимка Navi62 25 май 2009 - 17:37

Същия проблем имах при Зафира А,но при мен се изгуби и парното.Оказа се че зад врътката за топло-студено има едно ел.ключе което ми задеиства ел.мотор движешт клапана за пускане на   охлаждащата течност към раиатора за парното.Оста на моторчето се беше разлепила от червяка задвижващ клапана и бръмчеше още при даване на контакт без да спира. При раздвижване на врътката спираше да бръмчи само на едно положение малко преди края на синия сектор {студеното}.Този мотор е точно пред радиатора за парното . След залепване на червяка парното заработи и спря да се чува бръмченето от към таблото.Достъпа до клапана е доста труден свързан с махане на централната конзола ,и радиатора на парното.


Дано съм бил полезен.
Отговори

batgat снимка batgat 06 юни 2009 - 12:30

Колеги моля за мнение!
Радиаторчето на парното как се сваля? колко трябва да разглобя за да стигна до него и да го сваля лесно и бързо?

астра Г, 1999, 1.6, 75 к.с.

Благодаря!
Отговори

Mrenki снимка Mrenki 06 юни 2009 - 13:18

 batgat, на 06 Jun 2009, 01:30 PM, каза:

Колеги моля за мнение!
Радиаторчето на парното как се сваля? колко трябва да разглобя за да стигна до него и да го сваля лесно и бързо?

астра Г, 1999, 1.6, 75 к.с.

Благодаря!


Кое точно???? На мен ми свалих цялоти табло за да стигнат до фреоновият радятор за климатика, но там е и радяторчето на парното.....
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 06 юни 2009 - 15:00

Системите са две Behr i Delphi но попринцип за да стигнеш до радиаторчето стъпките са едни и същи само начина на монтиране е различен в зависимост от типа.

1. Смакваш средната конзола между седалките тя се даржи само на видии(отдвете страни отпред и от зад, под капачето кадето е диагностичният куплунг, развиваш рамката на скоростният лост това пред рачната което е, от таблото кадето е пеплниека развиваш и другите два )

2. Смакваш една мека пласмаса която е като хармоника, която ще я видиш като смакнеш конзолата тя отвежда въздуха към краката на патниците отзад.

3. отиваш на канал и развиваш два дълги болта които държат пластмасовият капак, който е под радиатора и служи за дренаш както ако ти се спука радиатора така и на климатика да отвежда конденза на пътя.

4. След това на този капак махаш скобичките, които го придържат към пластмасата към горното тяло.

5. И това е вече си при радиаторчето смакването зависи от типа Behr или Delphi. Behr е закрепен към клапана със щивтове а Delphi със скоби. За коли без климатик не е клапан а просто преходен адаптер.

Успех колега с разглобяването
Отговори

vankis снимка vankis 06 юни 2009 - 15:18

Следвай указанията на колегата BiserRs :) Иначе ако си оставиш мейл мога да ти пратя указания за демонтаж при различните системи /Behr i Delphi/ заедно със снимки на английски.

Поздрави
Отговори

batgat снимка batgat 06 юни 2009 - 19:59

 BiserRs, на 06 Jun 2009, 04:00 PM, каза:

Системите са две Behr i Delphi но попринцип за да стигнеш до радиаторчето стъпките са едни и същи само начина на монтиране е различен в зависимост от типа.

1. Смакваш средната конзола между седалките тя се даржи само на видии(отдвете страни отпред и от зад, под капачето кадето е диагностичният куплунг, развиваш рамката на скоростният лост това пред рачната което е, от таблото кадето е пеплниека развиваш и другите два )

2. Смакваш една мека пласмаса която е като хармоника, която ще я видиш като смакнеш конзолата тя отвежда въздуха към краката на патниците отзад.

3. отиваш на канал и развиваш два дълги болта които държат пластмасовият капак, който е под радиатора и служи за дренаш както ако ти се спука радиатора така и на климатика да отвежда конденза на пътя.

4. След това на този капак махаш скобичките, които го придържат към пластмасата към горното тяло.

5. И това е вече си при радиаторчето смакването зависи от типа Behr или Delphi. Behr е закрепен към клапана със щивтове а Delphi със скоби. За коли без климатик не е клапан а просто преходен адаптер.

Успех колега с разглобяването





благодаря!
всичко е точно така, много точно обяснение.
моят тип е behr с клима и проблема е точно там във връзките където са щивтовете.
Отговори

ILKO_85 снимка ILKO_85 17 ноември 2009 - 20:31

Здравейте колеги!Днес като тръгвах на работа сутринта ми изникна нов проблем от колата!Пуснах си парното но се оказа че клапата за въздуха е блокирана в положение вътрешен въздух и няма оправия поне от копчето на таблото!Понеже нямах време да разглобявам днес а сега е вече тъмно някой има ли си идеея от какво може да се е получило това блокиране на клапата!Сигурен съм че работеше предишните дни но днес уви ме предаде :icon_wink2: Възможно ли е от изгоряло бушонче или боклуци стигнали до клапата по някакъв начин да са я блокирали.Лампичката на копчето свети като го натисна но промяна няма!Колата ми е Астра Г 1999г. Х18ХЕ1 !!!Благодаря ви предварително и ако има повторение на теми извинете но поне аз не намерих такава тема в раздел-итериор!Благодаря ви предварително :nau: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 17 ноември 2009 - 20:55

това е масов проблем при нашите астри!
аз си я купих с прецапана клапа-разви жабката пред теб е клапата-почукай малко по моторчето с една отверка,и натискай и изключвай копчето ще се отвори и така го остави отворено,да не ти поти стъклата!
проблемът е във в ел моторчето, разлепят се статорите:)))так е направен,в софия има едно момче ги прави,потърси тема,моя го поправи!
Отговори

ILKO_85 снимка ILKO_85 17 ноември 2009 - 21:26

Благодаря за отговора колега ако ми остане време утре ще се пробвам дано да стане!Ако ли не ще я отворя тая клапа на ръка и ще я зарежа отворена!Иначе до София да идвам за тва моторче малко ми е далечко!Благодаря и всичко добро! :icon_wink2: :mhihi:
Отговори

kristiqno снимка kristiqno 05 декември 2009 - 23:05

Здравейте колеги,
имам един въпрос относно парното в моята Astra G DTI Isuzu 2000 г. Не знам защо,не съм сигурен дали е така при другите астри обаче забелязах ,че когато е навън 0 градуса или по-малко стрелката на температурата много рядко се отмества.Трябва да съм карал много време за да мръдне,а и парното ми не е мн силно.Искам съвет от Вас това типично ли е за тази кола,защото тате има Комбо 2004г. DI Isuzu и си е мн яко там.
Отговори

oci снимка oci 05 декември 2009 - 23:09

Най-вероятно проблема е в термостата :mhihi:
Отговори

kristiqno снимка kristiqno 09 декември 2009 - 10:59

А как да разбера, че проблема е в термостата ,сигурно трябва да го сваля и тогава какво да гледам, че е повреден ?
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 09 декември 2009 - 11:14

Ами на всички коли , без значение марка и модел , радиатора трябва да остава студен , докато стрелката не стигне нормални стойности. Ако се стопля по рано- отвотен термостат,
Най лесно се установява по горния дебел маркуч към радаиатора
Отговори

bga1971 снимка bga1971 10 декември 2009 - 18:10

 kristiqno, на 05 Dec 2009, 23:05, каза:

Здравейте колеги,
имам един въпрос относно парното в моята Astra G DTI Isuzu 2000 г. Не знам защо,не съм сигурен дали е така при другите астри обаче забелязах ,че когато е навън 0 градуса или по-малко стрелката на температурата много рядко се отмества.Трябва да съм карал много време за да мръдне,а и парното ми не е мн силно.Искам съвет от Вас това типично ли е за тази кола,защото тате има Комбо 2004г. DI Isuzu и си е мн яко там.
Отговори

bga1971 снимка bga1971 10 декември 2009 - 18:22

Колега, със сигурност е термостата. Първо провери след като го свалиш дали отваря и затваря. Това се прави като го оставиш на котлона в тенджерка с вода и го наблюдавай преди завирането на водата дали се отваря.Ако се отваря изчакай до пълното му отваряне след което го извади гледай дали започва да затваря. Затварянето ства бързо. Ако работи правилно , провери дали термостата е оригинален за модела на колата.Аз имах такъв проблем.В един магазин ми бяха дали термостат за друг модел който нямаше долната капа която не затваряше малкия кръг.Отдох в Булвария и си взех оригинал и всичко се оправи. Желая ти Успех.
Отговори

ziposlav снимка ziposlav 04 януари 2010 - 19:41

Аз я отворих моята на ръка.. и няма проблем :) иначе май са към 50лв.
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 04 януари 2010 - 19:53

След като оправиш клапата,дрьпни буксата на моторчето и си карай и си свиркай.
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 05 януари 2010 - 11:59

 rhg_73, на 04 Jan 2010, 19:53, каза:

След като оправиш клапата,дрьпни буксата на моторчето и си карай и си свиркай.


Подкрепям колегата rhg_73,защото и във статора не е проблема!Аз се обаждах и на този майстор в София,но и той не ми помогна.Проблема най-вероятно е в блока за управление,но мисля,че не си заслужава.Така,че отвори я/клапата/ и карай!
Отговори

emo-73 снимка emo-73 09 януари 2010 - 15:11

 Rokisss, на 05 Jan 2010, 10:59, каза:

Подкрепям колегата rhg_73,защото и във статора не е проблема!Аз се обаждах и на този майстор в София,но и той не ми помогна.Проблема най-вероятно е в блока за управление,но мисля,че не си заслужава.Така,че отвори я/клапата/ и карай!



Моята клапа я направих с ръчно задвижване,като извадих лостчето от ябълката на моторчето.Удължих го с около 10см.,пробих малък отвор в кората под него и го прокорах от там.Тъй като удължението ми е с резба съм му завил малка декоративна дръжка за да е удобно за хващане.Сега при необходимост само се навеждам,пипам под жабката и променям положението на клапата.
Отговори

vekata снимка vekata 23 януари 2010 - 15:31

Здравейте колеги, абе забелязах отскоро че като е загряла колата и е в движение си духа топло, няма проблем, но спря ли на място (сфетофар примерно) и парното започва студено, хладничко да духа. Потегля ли, пак си е топло. На някой случвало ли му се е :pardon:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg