Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

CHUFI AUTO Дупница или от къде да не си купим кола

lubabel снимка lubabel 23 август 2016 - 15:35

Здравейте, колеги!

Двоумях се дали да пусна мнение по въпроса, но мисля, че е редно! Предварително се извинявам за дължината на поста, но няма как.

От 2009 година караме опели, аз Астра, с която, за съжаление ми предстои раздяла в следващите дни, а половинката ми мина през три. Не само свикнала с марката, но и доста понаучила покрай всички вас, реших, че отново искам Опел. Така започна голямото лутане и търсене. Таргет: Астра след 2007 или някоя Корса, която да ме "грабне" и така попадам на следното:

http://www.mobile.bg...70&slink=f87rvo

Продавач:

Телефон:

Chufi Auto


E-79
тел.: 0877800580; 0898789717
Регион: Дупница, гр. Дупница
chufiauto.mobile.bg

Корса 2010, но с "козметичен" удар, която се продава за 5000 лв, защото на търговеца "не му се занимава да я прави, а и сега по Дупница няма майстори"!
Три телефонни разговора цитати от които са:
"Колата е перфектна! Само на 76 000 км, какво искаш от градска кола на 6 години?!?, "Не, нищо и няма! Ударът е само козметичен".

ОК! ще дойдем да я видим в събота.

И взе, че дойде тази Събота! Яхваме се ние, тук-там из София, Драгичево и почти в Дупница звъня на посочения номер. Човекът вдига, "ДА, ДА, ЕЛА, КОЛАТА Е ТАМ И ТАМ". Стигаме ние, намираме паркинга, хоп и колата там! Нооооо, собственикът мистериозно изчезва и спира да отговаря на телефон. Услужлив „колегата“, който също има коли на дадения паркинг, решава да ни обърне внимание и намира ключа. Тук започна началото на края......

1. Че има удар, има, че не е само бронята, не е, до тук....!

2. Молим "колегата" да отвори колата и БУМ смрад и мръсотия до небесата (аз самата съм пушач и имам две хлапета, които правят каквото си искат в колата, но това надмина всичко). Ок, не са я лъснали! Но, за бога, кой/коя може да причини това на кола? Та тя е ........

3. Сядам и БАМ - дупка в пода! Да, дупка в пода пред педалите! Изказвам възмущение на глас и получавам :

- Вие жените като карате коли правите дупки с токчета! LoL
Ама, аз съм жена и карам една и съща кола 7 година, а тя е вече на 16 и нямам дупки по пода!
Ми, да, ти си висока и явно не носиш токчета!"

ТУК ИСКАМ ДА СЕ ГРЪМНА, НО, циркът тепърва започва.

4. - Може ли ключа да я да я запаля?
- Да! Заповядай.
- АМА, нали беше на 76 000 км?
- Е, да! Както е казал колегата.
- Ама на таблото пише 224 376?
- Еми не знам, нали ви казах, не е моя, на колегата е!

5. - Защо свети „Check”?
- Не знам. То на всички опели свети и им тече маслото. Дай малко напред - назад и ще изгасне.
- Оффф, стига вече!

Естествено не гасне!

6. - Искаш ли да я изкараме от плаца да я видим как върви и дали ще изгасне?
- Добре, хайде. (качваме се и хайде на возене)
- Тази кола влезе в авариен режим!?! Леле-леле вижте какво направихме зад нас!
Поглеждам и бяла стена! Нищо не се вижда!
- Май ще блокира двигателя?
Искаш ли кърпичка? - човечецът така плувна в пот, че ми стана жал.
Знаеш ли, тази кола не е твоята!
Ама на истина ли? Аз си мислех да я купя! ХАХХАХАХАХАХАХ
Ти имаш ли Астра или Корса? - нали тази е на „колегата“
Имам, ама на теб няма да ти я продам, не е за тебе!


Возенето беше около 100 метра, прекръстих се като слязох и поисках да си се прибера в София.
И да не остане някой в заблуда, бях с мъжа ми, не е като да е тръгнала сама жена да си търси кола.

И така търсенето продължава, но кола така и не се намира. Всеки ме погва е „Реални километри“ и си тръгвам със смях. Следващата е „като нова“ 2005 год., само на 70 000 км! И разбира се една след друга са „Уникат“, просто у нас са „уникат“ до „уникат“.
И не на последно място всички „Уникати“ са закупени от Официалното представителство на марката! Бре, колко са тези представителства на Опел в Италия?!?

Надявам се скоро да намеря новата, защото моята намери своя нов собственик и съвместните ни дни са преброени.

Пожелайте ми успех и дано не попадате на подобни търговци, а за конкретния вече всички знаете, колко е коректен и какви „Уникати“ продава.


Поздрави и безаварийно .....
Отговори

Коцето снимка Коцето 23 август 2016 - 16:35

Това си е нашата родна картинка, а за родните джамбази предполагам всеки съфорумник може да напише поне по 5 подобни историйки.
Преди 5 години попаднах на един в Стара Загора, почна човека едни лафове пък аз се заливам от смях, мина половин час и му викам: ето ти 10лв само за да млъкнеш и той се изниза и ни остави да гледаме колата. Отивам след три години точно там да търся пак кола и оня същия пак започва (не ме позна) същите лафове и майтапи, викам на сина ми пак ще се смеем (първия път пак бяхме заедно), викам му аз на джамбазина: давали ли са ти пари да млъкнеш а той с малко мислене каза да, един път един ми даде 20лв., тогава вече щях да падна и му припомних че не са били 20 и че не не съм му ги дал а той пак си 'подви опашката".
Кофти е когато те разкарват десетки а понякога стотици километри за да видиш един боклук, но кой не лъже в тая държава, като се почне от политиците да чак до долу, а за джамбазите определението лъжец си е най-точното.
Късмет със следващия избор! и да не изневеряваш на марката!!!
Отговори

CuMo снимка CuMo 23 август 2016 - 22:09

Първо искам да отбележа, че почти нищо не се разбира от "писанията" на авторката, изключително ясно си личи, че е жена и второ - доколкото успях да разбера написаното, това се случва във всяка втора автокъща, не разбирам какво му беше специалното.
Отговори

_shady снимка _shady 24 август 2016 - 07:10

Да, на мен също ми беше малко трудно да разбера пресъздадения разговор между нея и човека от паркинга, който и е дал да огледа колата, заради леко чатърския стил, но това не е важно.
Хубави коли в България има достатъчно, но не са в ниския ценови диапазон. Искаш хубава, сравнително нова кола, трябва да си подготвен да се заплати адекватна цена.
Успех на колежката с намирането на нейния автомобил.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 август 2016 - 08:14

Аз разбрах всичко от написаното, само едно не разбирам, как сте се надявали да е само броня, като от снимките се вижда, че и капака е крив, предполагам и радиатор. Как искате да купите кола 2010г за 4500лв и тя да е читава? Ако не се продаде месец два, ще я боядиса, ще я изпере, ще я върне на 142651км и ще я продаде за 6000лв...
Отговори

gerov снимка gerov 24 август 2016 - 08:49

Госпожата се дразни от това,че е лъжат още по телефона! И на всеки джамбаз трябва да му е ясно,че такива коли с видими проблеми не се продават на човек търсещ запазена кола!
А пък ако си блъскал километри за да я видиш и те лъже за елементарни неща,нормално е да му набиеш едно в канчето.
Мнението беше редактирано от gerov: 24 август 2016 - 08:53
Отговори

lubabel снимка lubabel 24 август 2016 - 09:18

Здравейте и извинявайте на тези, които ви е било трудно да разберете "писанията" ми. Исках само да споделя отвратителните си преживявания в търсене на нова кола от марката след като 8 години карах, пазих и се грижих повече от повечето "мъже" за своята Астра.
Дали съм жена е ясно и от профила ми, а и в текста е споменато. Не мисля, че има отношение по темата. Нима никой мъж, никога не е лъган безочливо от авто джамбазин?

Че колата е ударена го знаех прекалено добре. И да, грешно съм написала броня, вместо преден капак.

Въпросът е в това, че ламарините са най-малкият проблем на колата. Говорим за двигател, който щеше да блокира след 20 метра! Колкото и да съм "жена" това е прекалено.

За цената няма какво да коментирам, за ударена кола е нормална, все пак има поне 1000 лв., които трябва да се вложат за ремонт.

Намеренията ми бяха добри, да не се подлъгват колегите от конкретния джамбазин и да губат като мен време в пътуване и огледи на каруците, които продава.

Успех на всички.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 август 2016 - 10:04

Аз разбирам намеренията ти, ама дя ти кажа нещо за в бъдеще, от Дупница и Враца кола не се купува...

Това важи за автокъщи на още много места, но там е на 100%
Отговори

lubabel снимка lubabel 24 август 2016 - 10:28

 Жоро, на 24 август 2016 - 10:04, каза:

Аз разбирам намеренията ти, ама дя ти кажа нещо за в бъдеще, от Дупница и Враца кола не се купува...

Това важи за автокъщи на още много места, но там е на 100%


Да, прав си. И какво остана? Горубляне - същата работа. А сега на къде?
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 август 2016 - 11:37

Аз последните три коли (едната е на баща ми) ги купувам от първи собственик, хем са регистрирани, хем имат доказан произход и километри, хем са с добро качество. Не търсиш като гледам някаква невиждана кола. Като вземеш тея морги от автокъща и като и сложиш поне 1000лв за застраховки, данъци, екотакси, номера и ето ти една от първи собственик. Не, че не може и той да е лъжец, но шанса е една идея по-малък...
Отговори

_shady снимка _shady 24 август 2016 - 21:11

За описаните региони съм напълно съгласен - добавям и Монтана и Видин. Общо взето по "Западната тангента" като изключа Благоевград като област, всички останали не съществуват за мен като възможна дестинация за пазар на кола.
Към колежката - оценяваме и сме благодарни за дадения съвет и споделения опит, дано си ни разбрала правилно. За съжаление масата търговци са такива, явно хора с различен предмет на дейност като теб се впечатляват сериозно от случки като твоята. За съжаление има и много по тъжни, много по фрапантни...например описаната от теб дупка в пода (ако не е била само в мокета, а в ламарината на колата), се пълни с дънков плат и кит; сипва се боя за яйца и вода в казанчето за антифриз, изглеждат перфектно червени и ти казват как са сменили антифриз за 50 лв.; сменя се само видимия, пистовия ремък с нов - автомобилът ти е обслужен!Историите са толкова много и толкова лоши и престъпни, че ако имаше закони в тази сфера, то трябва да има хора тикнати до живот в затвора! А дали да споделя лични опити от фирмени, реномирани сервизи?! Айде да се чуе и това - избирате си, което и да е населено място, областен град, извън топ 3 на България, в случая се спираме примерно на Плевен. В Плевен има 1 официален представител на Пежо/примерно/. Някой си си е купил от Бойко в Троян (всеизвестен из страната джамбаз) ударено пежо модел 207, 2013 година. Колата с брутален удар, крива та крива. Автомобилът претърпява ремонт, възможно най-добрия...за областта...да речем... колкото и да са се старали хората, които са работили по колата, тя все пак си остава кола с несходства, както и да е, това не е важно. Същия автомобил е боядисан, нагласен и излиза на пазара на стойност 4 пъти над първоначално закупената - в това държа дебело да подчертая няма нищо лошо, собственика може да си я продава тази кола както си пожелае. Същата съборетина е с проблем в автомата, не може да се направи прецизен реглаж и т.н. и т.н. Идват клиенти, виждат лъскава кола, 40 К км пробег, автомобил на 3 години, ще я карат към местното Пежо. Докато въпросната кола пътува към сервиза собственика вече се е обадил там, говорил е с приемчика, договорили са се (лично пред мен). Автомобилът влиза в сервиза, излиза със становище, че трябва да му се сменят части от сорта на кормилен накрайник,тампончета и да се направи реглаж след това, последват подпис и печат от пежо, както и стойността на евентуалния ремонт. За автомобила се казва, че е технически перфектен, системно поддържан при тях... Купувача доволен, решава, че ще сменя тези дреболии като се прибере в София/Бургас/Майната си при неговия си майстор, плаща си някакви си хиляди пари на продавача, плаща 70 лв. на дилъра на Пежо и си отива с мисълта за перфектната кола. В случая за затвора са тези, които взимат 70 лв. и съзнателно подвеждат клиента/а после и 150 лв. за услугата от продавача/. Това трябва да е подсъдимо...
Стига толкова случки и примери за днес, че ми стана дълъг поста, пък и искам утре да си намеря астрата.
Отговори

lubabel снимка lubabel 25 август 2016 - 09:27

Много си прав. Възниква и друг въпрос. Доста от тези "технически изправни" коли са с такива тежки повреди. Кой носи отговорност за живота на купувача за следващите 300 км. или колкото и да са до неговия град? Това е наистина престъпно и жалко, че си позволяват такива действия напълно съзнателно.
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 август 2016 - 16:29

И в Плевен забравете, гнилочи са та дрънкат, ако ли не са превъртани поне на половин милион.

Но за Русе, съм много доволен, собственика ми даде да карам колкото си искам само да си сипя гориво(Астра Г х18хе1) - ми карах я близо 30 км с над 150 км/ч на околовръстното, и накрая ме пита е ще я взимаш ли?Абе сцепих я от натискане,залегах над нея , под нея...
Като се има предвид,че мога да си закарам в който искам сервиз преди да я купя за да се уверя. Такова нещо никаде не видях, в родната БГ.
Поздрави
P.S. ето линк с въпросната къща:
цък
Мнението беше редактирано от Silencer: 25 август 2016 - 16:34
Отговори

titan22 снимка titan22 25 август 2016 - 17:27

Да се включа и аз.Когато купувах Астра Ф комби-то,гледах на всякъде и накрая си купих от Горубляне.Уж беше лъскава,но се оказа добре замаскирана баракуда.Вектра Б комби,купена точно от дупнишка автокъща,след цял ден губене в София,колата се оказа стегната и повече от година и половина я карам и освен прословутия проблем с помпата,друго не съм пипал по колата.Няма и никъде изгнило,така че всичко е до късмет.Не е редно да се обвинява един или друг регион,защото в Петрич съм се нагледал на скъпи барутници,а и в целия окръг Благоевград.
Мнението беше редактирано от titan22: 25 август 2016 - 17:28
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 август 2016 - 17:32

Навсякъде в БГ има мошенници. Лошото е, че са повече от коректните търговци. Особено сега като се наводни пазара с таралясници.
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 25 август 2016 - 18:50

Не знам защо се учудвате толкова. В България хората просто си обичат да бъдат лъгани. Да си представим две абсолютно еднакви коли, еднакво състояние, цвят, екстри и т.н. но едната по километраж е на 100 000км, а другата е на 320 000км. Е всички знаем при коя ще отидат 90% от хората.
В другия опел форум имаше една тема как се продава пасат на 300 000 + км... който я е чел знае за какво говоря.
Отговори

titan22 снимка titan22 25 август 2016 - 19:19

Аз не гледам километражи защото не са реални и няма смисъл да се гледат.За мен по-важно е състоянието на колата в момента на огледа.
Отговори

lubabel снимка lubabel 26 август 2016 - 10:44

 titan22, на 25 август 2016 - 17:27, каза:

Да се включа и аз.Когато купувах Астра Ф комби-то,гледах на всякъде и накрая си купих от Горубляне.Уж беше лъскава,но се оказа добре замаскирана баракуда.Вектра Б комби,купена точно от дупнишка автокъща,след цял ден губене в София,колата се оказа стегната и повече от година и половина я карам и освен прословутия проблем с помпата,друго не съм пипал по колата.Няма и никъде изгнило,така че всичко е до късмет.Не е редно да се обвинява един или друг регион,защото в Петрич съм се нагледал на скъпи барутници,а и в целия окръг Благоевград.


Съгласна съм с теб. И моята Астра я купихме преди 8 години от Дупница, а по-вярна кола за мен няма и няма да има. Смених маслото, както каза майстора да си заслужава влизането в сервиза и нищо повече. Първите 3 години си карах с антифриза, с който дойде.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg