Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Некоректни търговци

Gomes снимка Gomes 11 март 2010 - 21:53

Купих си астероида от човек, но такъв който вкарва коли и ги продава,демек нещо като Горубляне... още първия ден ми се наложи да сменя лагер помпа на съединителя, в последствие смених акумулатор и бобина, но според мен това си е до късмет. Вкрайна сметка вече колата ми кара 11 година и на километража сигурно не ми се вижда последната нула за милионите, няма как да не се развалят колите ни при това полложение...скоро четох тема за Астра Х и фабричните и дефекти,според мен е много по-нормаално да ти се развали 10 годишна кола, отколкото чисто нова.
Отговори

ГостLarr_* 29 април 2012 - 09:52

Автокъща"AutoFresh"-Плевен На Гривишко шосе веднага след бензиностанцията и на Ул.Гренадерска също.
/давам адреса за да не стане объркване с друга автокъща или фирма със сходно име/

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ!!!

Внимавайте с тази автокъща. Некоректно отношение,променят цените на договорени автомобили 5 минути преди покупката. Предлаганите автомобили са със скрити сериозни дефекти, които до последно биват прикривани и замаскирани от служителите им.Ако искате да не си биете главата не ХОДЕТЕ там...!!
Отговори

nurim снимка nurim 17 април 2013 - 00:15

колеги в този ред на мисли аз да споделя за некоректна афто къща .Tака юли месец решавам да купя кола спирам се на една в Велинград от афто къща която казах отивам на оглед гледам колата бива на външен вид но до там викам на собственика (Вили так се казваше )да идем на диагностика и той ме води при един тип. Както се досещате аз не съм от този град и никой не познавам ,води ме той при един казва всичко е наред и аз купувам астра г 17 дти (исузу) доволен .Прибирам се в Ст загора и установявам масления топлообменик изолиран и др работи дребни , а забравих да ви кажа че след диагностиката баща му на този вили казва че са големи приятели с собственика на сервиза ,така аз не се набутах с много пари за ремонти и части 100 лева и малко изхабени нерви ,но лошото е че този човек лъже яко мами хората и дори се прави на набожен .Казвам го това на всички един ден някой да не се озове в тази измама а повечето работи написани по обявите му не отговарят на истината
салонът се намира в комплекс КАРИНА(Велинград ) !!!!!МОШЕНИК
Мнението беше редактирано от nurim: 09 декември 2013 - 20:24
Отговори

Marto_Andreev снимка Marto_Andreev 01 декември 2014 - 12:19

Аз си взех кола от Дупница от някаква малка автокъща и до момента само ядове ми създава. Става дума за Opel Signum 2,2 DTI. Двигателят си работи като по часовник, но всичко останало ... От както съм я взел съм вкарал в нея близо 3000. Като се почна, съединител и маховик, шарнири, втулки, носачи, задни амортисьори, и пак тресе гадината и вече не знам от какво е. Един майстор ми вика дай да сменяме и каретата пък да видим дали ще се орпави?!? 400 кинта за да видим дали ще се оправи още не ми се дават. Отделно онзи ден след, като един приятел си върза OP-com-а към колата, защото почна при палене на моменти да ми играе единият фар като се мърда на горе и на долу, установих, че е на 520 000 километра и че немските документи които показваха 260 000 са подправени. Страшно не коректна автокъща, ще потърся и в документите името на търговеца.

EDIT: къщата е АНЕВ-Р http://anev-r.mobile.bg/
Мнението беше редактирано от Marto_Andreev: 01 декември 2014 - 14:49
Отговори

bobby2005 снимка bobby2005 16 юни 2016 - 09:20

Здравейте, колеги,
Ще споделя моя опит при търсене на кола втора употреба, дано съм полезен на някой:
Значи търсех си нещо между 2010 - 2013 година до 20 хил лева, дизел, автоматик. Моят горещ съвет е ако гледате коли на 4-5 години преди да тествате каквото и да било, първо проверите колата по номер на рама в оторизиран сервиз - за Опел и в трите дилъра на Опел в София ( Булвария, Дженеръс и София Ауто) могат да ви дадат цялата история на колата от момента на нейното излизане на пазара. Казвам да е на 4-5 години, защото за по-старите коли има вероятност година две след гаранцията да нямат повече история в оторизираните сервизи и точно тук може да се е появил проблема - аз проверих два Опела Инсигния - единия по обява нововнос от Германия на 130 хил километра. След проверка на рамата - внос от Италия, последна смяна на масло в Италия на 253 хил. Другият имаше два гаранционни дефекта на турбина, а в България преди продажбата търговеца беше зачистил грешка на АБС и двигател без да иска причина за грешките или ремонт - явно е бил на ясно каква е причината. Ако имате познат в сервизите проверката ще ви е без пари - те само попълват номера на рамата и ..... красота. Иначе предполагам за 20-30лв също ще ви я проверят колата. Не знам за колко години назад имат информация, но за колидо 2008-2009 със сигурност имат - само, че както писах по-горе при тези години може да има голяма черна дупка в историята
Едва след като проверите историята на колата идва на ред проверка в доверен сервиз или майстор на място. Аз лично препоръчвам първото - колкото и да ви е добър майстора на място без инструменти и канал трудно ще разбере дори и основни неща по колата - това е все едно лекар да ви прегледа на улицата и да ви постави диагноза.
Ако от автокъщата или продавача ви откажат проверка в сервиз, бягайте колко и да ви се иска да купите колата - вероятно изглежда добре и е на изгодна цена. Продавачите използват заучени фрази ит типа на - аз в сервиз да ми човъркат колата не искам да ходя. Един път ми открадаха оригинали части...... Малоумие представяте ли как носите кола за проверка и от сервиза за половин - един час успяват да заменят важни части на колата - механиците във Формула 1 ряпа да ядат :)
А всъщност истината я знаем всички - няма безплатен обяд - замислете се защо в оказионите на оторизираните дилъри или върнати от лизинг колите са с по няколко хиляди лева по-скъпи от тези в автокъщите.
Много се надявах да си намеря луксозна кола на малко километри на изгодна цена, но за съжаление нямах този късмет. Накрая си купих нова кола с удължена гаранция 5 години - няма много екстри, но се надявам поне 5 години да я карам без сериозни ядове :) Има нови коли за 20-25 хил, разбира се с малки двигатели, ръчни скорости,но малко по-надеждни.
Мнението беше редактирано от bobby2005: 16 юни 2016 - 09:23
Отговори

lubabel снимка lubabel 23 август 2016 - 14:53

явно всички минавеме през едни и същи мъки
Мнението беше редактирано от lubabel: 24 август 2016 - 09:23
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg