Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Свързване на копчетата на волана

PokemonPower снимка PokemonPower 07 май 2020 - 11:05

Здравейте,
Наскоро закупих 2-дин мултимедиа EUNAVI.
Отидох в сервиз за монтаж, но от там казаха че не могат да свържат копчетата на волана с мултимедията.
Продавачът от алиекспрес обясни че кабелите Key1 и Key 2 трябва да се свържат както и canbus модула, който е в комплекта. Виждам че не са се опитвали да свържат кабелите.
Колата е Сигнум 2003 с 6 копчета на волата и следните букси:
https://pinoutguide....un_pinout.shtml

https://pinoutguide....so_pinout.shtml



Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как го е разрешил.

Поздрави :)
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 май 2020 - 17:58

Пробвай да ни "обогатиш" с малко повече инфо за мултимедията която си купил, някаква схема ако ти е изпратило китайчето или поне линк към стоката в АЛИ-то, пък белким там има някаква схема!
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 07 май 2020 - 18:12

 Коцето, на 07 май 2020 - 17:58, каза:

Пробвай да ни "обогатиш" с малко повече инфо за мултимедията която си купил, някаква схема ако ти е изпратило китайчето или поне линк към стоката в АЛИ-то, пък белким там има някаква схема!

Ето я мултимедията

https://www.aliexpre....4b434c4d6LxjxQ
Отговори

Bareto снимка Bareto 08 май 2020 - 07:25

Здравей колега, незнам защо не са ти свързали в сервиза модула за CAN комуникация, но без него няма как да ти работят бутоните на волана. Аз съм с подобна мултимедия на същата марка, но с вграден модул и след монтажа управлението от волана си работеше без проблеми.
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 08 май 2020 - 07:41

 Bareto, на 08 май 2020 - 07:25, каза:

Здравей колега, незнам защо не са ти свързали в сервиза модула за CAN комуникация, но без него няма как да ти работят бутоните на волана. Аз съм с подобна мултимедия на същата марка, но с вграден модул и след монтажа управлението от волана си работеше без проблеми.

Здравей,
При твоя монтаж после работеше ли борд компютъра и как се управлява?
Отговори

Bareto снимка Bareto 08 май 2020 - 08:27

Има няколко теми във форума, където е писано за китайските мултимедии, използвай търсачката. На повечето мултимедии е инсталирано приложение, което ти изкарва всички бутони от стоковите устройства - в това число и бутоните Settings и BC, от които пък си управляваш и допълнителните (скрити) менюта на борд компютъра. Всичко се визуализира на малкия дисплей както е било по-рано, без никакви различия, но за целта си свържи CAN модула.
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 10 юни 2020 - 11:48

 Bareto, на 08 май 2020 - 08:27, каза:

Има няколко теми във форума, където е писано за китайските мултимедии, използвай търсачката. На повечето мултимедии е инсталирано приложение, което ти изкарва всички бутони от стоковите устройства - в това число и бутоните Settings и BC, от които пък си управляваш и допълнителните (скрити) менюта на борд компютъра. Всичко се визуализира на малкия дисплей както е било по-рано, без никакви различия, но за целта си свържи CAN модула.


Колеги, разбра се къде е проблема - колата е с Half-CAN комуникация фабрично и няма как да стане.
Следва смяна на дисплея към от GID към CID, волана с копчетата и CIM модула.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg