Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за Astra K

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юли 2019 - 09:42

Естествено че има турбо, Дженеръс ако не знаят, това е мега тъпо.

100-те коня на 1.4 нямат турбо
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 юли 2019 - 09:47
Отговори

joro17 снимка joro17 11 юли 2019 - 10:48

 Д-и-м-о-в, на 11 юли 2019 - 09:42, каза:

Естествено че има турбо, Дженеръс ако не знаят, това е мега тъпо.

100-те коня на 1.4 нямат турбо


Според мен нещо не са се разбрали. Поне търговката, която ми продаде колата там беше светната с моторите и обясняваше подробно.
Отговори

lybrator снимка lybrator 21 август 2019 - 18:19

Здравейте, някой дали знае нещо за този автомобил - https://www.mobile.b...6&slink=c3fehm?

Като цяло ще се радвам на всякакви мнения за 1.4 турбо 150 коня от хора каращи колата от 2-3 години.

Благодаря :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 август 2019 - 19:03

Тя нова колко струва та и искат толкова пари? По-добре провери в представителството, че не е много повече.

https://opel.bulvari...obili/na-sklad/

даваш тия 25 000 и за 100 лв на месец макс ще караш новата. Даже ако има как да си вземеш ддс и с отстъпката дето ще ти направят ще дойдеш на тия пари и за нова.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 август 2019 - 19:12
Отговори

lybrator снимка lybrator 21 август 2019 - 20:05

Съгласен съм, но тази кола е с доста екстри, 2 комплекта гуми и с каско и ГО. Това струва пари, а и мисля, че мога да сваля цената.

Нова е била около 50000лв с този пакет екстри, т.е. първия собственик е платил поне 40 и то ако са му дали 20% дискаунт. Ако я сваля на около 22-23000 смятам е добра сделка. Все пак е на 3г и малко и няма 40000км.
Мнението беше редактирано от lybrator: 21 август 2019 - 20:47
Отговори

joro17 снимка joro17 27 август 2019 - 15:47

Със сигурност тая кола е струвала над 40к като нова и след отстъпка. Мойта е със същия мотор и скорости и по-малко екстри. Минах 5000км. за близо 3 месеца. За мен колата е ОК. Минуси си има някакви дребни, ама това е ясно за кола от тоя клас. Иначе върви напълно достатъчно, харчи около 6/100 магистрално със скорост 130-140, кротко извънградско съм я свалял на 5/100. В София в час пик сутрин и вечер е около 8,5/100 сега, предполагам ще се вдигне есента като се увеличи трафика. За подръжка, надеждност и т.н. все още не мога да дам мнение.
Отговори

kvn снимка kvn 10 януари 2020 - 16:17

За бензиновите турбомотори на Астра К, от ОПЕЛ са решили да сложат цветна маркировка, посредством табелката "TURBO", която е в десния край на капака на багажника, по следния начин:

1,4 - B14XFL - 125 к.с. - табелката е с метален цвят(хром)
1,4 - B14XFТ - 150 к.с. - табелката е с черен цвят
1,6 - А16SHT/B16SHT - 200 к.с. - табелката е с червен цвят
Отговори

Dimov снимка Dimov 24 януари 2020 - 17:18

Да вдигна малко темата, понеже и аз съм в процес на търсене на Астра К

1. Някой имал ли е проблеми с 1.4Т 150 коня бензин? Чета из чуждите форуми за Low Speed Pre-Ignition, дори за сменени гаранционно двигатели на абсурдно малко километри (под 20-30000км)
Ето тук примерно пишат за проблема: https://www.astrakfo...opic.php?t=5595
Май са го разрешили като са преминали от Dexos 2 към dexos 1 gen 2 масло и ъпдейт на софтуера.
Ето тук един човек от Литва прави доста подробно и полезно ревю след изминати 20 000км. Обяснява също че щяли да му сменят колата гаранционно, именно заради този проблем + още други.
https://www.youtube....h?v=pERnYEDZVkI

2. Дизеловите имат ли Adblue? Също така имат ли проблем с веригата? Ония ден оглеждах една на 75000км 1.6 136 коня и ми се стори че доста трака на студено. Не че съм карал "шептящ" дизел преди това де, но все пак ми се видя шумна :)

Като цяло доста ми допада модела, но понеже държа да е автоматик и да е на възможно най-малко километри, освен това предпочитам и да е комби и бензин, избора ми е доста ограничен за съжаление.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2020 - 18:38

за точка 2.

Да, имат. Както се казва "Край на азотните съединения".
Веригите вече не са това, което бяха и всичките навъртят ли едни километри, навън и друга. Тук няма значение бензин или дизел. Но вече и не са по "1500 лева" както бяха "ония"..
Ако искаш моето мнение, не вземай 136 коня. 110-ка или 95 пък после си я "пипни" на 110.
Аз знам една учебна Астра К тук , ако не бях видял надписа отзад CDTi, нямаше да позная че е дизел, въпреки че тръгна с повече газ(учебна все пак). Мисля че е 110 коня. Спрямо моята Y20DTH, си беше буквално "шептящ дизел".
От моя гледна точка 136 коня отиват вече към "изнасилване" за тия 1600 "кубикчета"... затова не се учудвай от повечето "тракане" в този случай. Ако е пържена яко.. Да не говорим че има и 160 коня от този двигател, но май на SUV-четата се слагаше само тая модификация.



За 1.4 не знаех че има такива работи, не мога да кажа за там.
Предполагам че и там заради "изнасилването" стават такива неща. Извинявай ама 1400 кубика да ги правиш на 150 коня, колко очакваш да изкарат и то ако си "я сега да стъпя, а тогаз да стъпя, я да пълня оборотомера, я пак , я пак...." и колко време така?
ма чак пък 20000 хиляди..това вече ме учудва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 януари 2020 - 18:55
Отговори

Dimov снимка Dimov 24 януари 2020 - 21:14

И на мен не ми се нравят тея малки мотори които масово се слагат но уви, вече при повечето е така. Обаче в крайна сметка май не вървят толкова зле - гледам на клипове из youtube 1.4 150 коня автомат със 190км/ч е на 3500 оборота, моята каручка при тея обороти е на 120 :D
Приятел наскоро си взе чисто нова Шкода Октавия 1.5 150 коня 7 степенен DSG - еми доста прилично си върви, не можеш каза че е малък миксер.
Ако трябва да съм честен, ако ми изскочи Астра J комби с 2.0 дизел на под 100 000км (доказани, заради прословутото уплътнение на маслената помпа) сигурно няма да го мисля много, но уви, вече все по-рядно се намират.
Затова се насочих към Астра К ама рядко излизат читави бройки из БГ.
Иначе за проблема за бензините - до колкото прочетох май отначало са ги пускали с dexos 2 масло, но се получавали детонации, дори имало сериозно повредени двигатели и по някое време са предписали да се мине към dexos 1 gen 2 масло.
Мнението беше редактирано от Dimov: 24 януари 2020 - 21:18
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2020 - 21:26

Аз не казвам нищо за вървенето, то ясно че върви - става дума за издръжливост на тия "даунсайзинг" майтапи и нафуканите коне.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 25 януари 2020 - 11:39

Колега модела е още нов и предлагането му втора употреба е ограничено, реално трябва да го търсиш по официални представителства, някоя върната, отказана или "артисала" бройка.
Искаш автомат ама повечето са дизел....Лично аз не бих си взел дизел, поради очакваните и бъдещи рестрикций, както и заради лошото качество на горивото в БГ.
1.4 турбо си е добър мотор, щом са завишили изискванията към смазването - спазвай ги! И действай
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 януари 2020 - 11:40

 bobobobi, на 25 януари 2020 - 11:39, каза:

Колега модела е още нов и предлагането му втора употреба е ограничено, реално трябва да го търсиш по официални представителства, някоя върната, отказана или "артисала" бройка.
Искаш автомат ама повечето са дизел....Лично аз не бих си взел дизел, поради очакваните и бъдещи рестрикций, както и заради лошото качество на горивото в БГ.
1.4 турбо си е добър мотор, щом са завишили изискванията към смазването - спазвай ги! И действай


Рестрикции за евро5 и 6 няма никъде. За 5 може и да има след много години, но за евро 6 няма да има никога рестрикции. Затова не се притеснявай за това и не робувай на "приказки от 1001 нощ". А на Астра К всичките дизели са евро 6. Даже всичките двигатели включително и бензиновите и модификациите на газ, без значение дали LPG или CNG.

Казвам ти го просто да го знаеш, не да се заяждам.

А ако мислиш че бензинът в БГ е цветущ, много си се объркал.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 януари 2020 - 11:47
Отговори

Latzi снимка Latzi 25 януари 2020 - 18:35

Здравейте

И аз съм се запътил да взимам К дизел автоматик. Интересно ми е тия автоматици от кой тип са. Въобще нищо не знам за опел и предавателните им кутии. За длигателя се надявам да е ок. Никога до сега не съм имал опел и чуденката ми е доста голема въобще дали да взимам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 януари 2020 - 19:54

 Latzi, на 25 януари 2020 - 18:35, каза:

Здравейте

И аз съм се запътил да взимам К дизел автоматик. Интересно ми е тия автоматици от кой тип са. Въобще нищо не знам за опел и предавателните им кутии. За длигателя се надявам да е ок. Никога до сега не съм имал опел и чуденката ми е доста голема въобще дали да взимам.


Отваряш тук https://www.opel-inf...etriebe/6t.html
Отговори

Latzi снимка Latzi 26 януари 2020 - 10:53

Благодаря за линка. Подробна информация има.
Само не мога да намера примерно астра К дали е с класически маслен съединител или със сухите. Тия дето PSA слагат дето се водят на така наречените роботизирани скоростни кутии.
А и некой с автоматик ако драсне две три думи как е като цяло тая кутия и съединител ще супер.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 януари 2020 - 11:04

Роботизираните кутии са най-обикновена ръчна кутия с най-обикновен съединител за ръчна скоростна кутия, на която са и присадили няколко ел. задвижвания и едно електронно управление.
Автоматиците са си другата история.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 януари 2020 - 11:33
Отговори

Latzi снимка Latzi 26 януари 2020 - 11:42

А при опел от кой тип са? Чист автоматик или от роботизирания?
Иначе актуатор е думата за превключвателите при пилотираната скоростна кутия.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 януари 2020 - 12:58

Има ги и двете- автоматична и роботизирана. Роботизираната се продава под наименованието Изитроник, автоматичната е ясна.

П.п. Аман от чуждици в прекрасния български език. Освен това това нещата, които са присадени на кутията си попадат точно в раздела задвижване, а не нещо друго.
Отговори

kvn снимка kvn 30 януари 2020 - 22:07

Дилър в шоурум на Опел ми сподели "на ухо" следното за гамата двигатели на Астра К:

1. Моторът 1,6CDTI във варианта с 110 к.с. е доста надежден, но когато е 136 к.с. му личи, че е твърде "надут" и тази мощност му идва в повече.
2. Вариантът 1,6 CDTI BiTurbo 160 к.с. е вече съвсем "изнасилване" на техниката.
3. Двата бензинови 1,4 - 125/150 к.с. се задържат на конвейра само две години: 2015-2016, а е било предвидено да се вграждат по-дълго. Официалната причина е проблеми с емисиите, но неофициалната гласи, че проблемите са били "не само с емисиите"!

По този начин, препоръчителните мотори се свеждат до 1,6CDTI със 110 к.с. и най слабия- 95 к.с.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg