Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Режим на дисплея на шофьора, как се сменя?

Vasil Popov снимка Vasil Popov 22 февруари 2015 - 15:21

Привет,

Някой има ли идея как се сменя режима на дисплея пред шофьора (trip info)?
В момента показва по единично данните за изминатото разстояние, средна и моментна скорост, среден и моментен разход:
Публикувано изображение

Искам да го направя да показва инфото смесено, както е на долната картинка, тъй като мисля че е доста по-полезно:
Публикувано изображение
Отговори

Icemann снимка Icemann 10 март 2015 - 13:06

2рата снимка е на дисплей на фейслифта. Само там може комбинирано. На тези преди фейслифта вади по един параметър на страница.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 14 март 2015 - 18:01

Ясно. Освен да пробвам в опел дали има опция за ъпгрейд на софтуера... ако няма промени по хардуера де. Иначе ако има разлики и в компонентите, едва ли ще стане. :sad:
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 14 март 2015 - 18:01
Отговори

gande снимка gande 03 април 2015 - 19:24

А при мен и първия вариант липсва..... :unsure:
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 03 април 2015 - 21:36

В Стефанов за съжаление ми казаха че не може да се смени режима на това (предполагам не и официално).

Аз се занимавам със софтуер и сле доста ровене в нета и как е организиран dashboard-a, мога да кажа че по прицип това си е чисто софтуерно решение - просто казано компютъра взима данните за разход, разстояние, скорост и тн, и ги извежда на екрана, а други ги запаметява (Trip 1, 2 тн...). Начина на извеждане на точно тези данни нямат общо с хардуера, по скоро с коя версия е софтуера на колата. Отделните системи в него отговарят за съответните датчици, борд комп и тн, и реално всичко е свързано. За всеки модел и шаси има отден тип (билд) софтуер, който във времето след това чат пат ъпдейтват. Но за да е по визуална разликата, често компаниите правят и задържат такива различия.

Но за съжаление се занимавам предимно с Web. Не се занимамвам с embedded системи, и не бих се навил да бъзикам ако нямам повече детайли.
Иначе гледам по разни форуми (insignia-enthusiast.org и подобни) качват разни custom софтуери, току виж излезнало скоро нещо ;)
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 03 април 2015 - 21:48
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 03 април 2015 - 21:48

 Vasil Popov, на 03 април 2015 - 21:36, каза:

В Стефанов за съжаление ми казаха че не може да се смени режима на това (предполагам не и официално).

Аз се занимавам със софтуер и сле доста ровене в нета и как е организиран dashboard-a, мога да кажа че по прицип това си е чисто софтуерно решение - просто казано компютъра взима данните за разход, разстояние, скорост и тн, и ги извежда на екрана, а други ги запаметява (Trip 1, 2 тн...). Начина на извеждане на точно тези данни нямат общо с хардуера, по скоро с коя версия е софтуера на колата. Отделните системи в него отговарят за съответните датчици, борд комп и тн, и реално всичко е свързано. За всеки модел и шаси има отден тип (билд) софтуер, който във времето след това чат пат ъпдейтват. Но за да е по визуална разликата, често компаниите правят и задържат такива различия.

Но за съжаление се занимавам предимно с Web. Не се занимамвам с embedded системи, и не бих се навил да бъзикам сериозно ако нямам повече детайли.
Иначе гледам по разни форуми (insignia-enthusiast.org и подобни) качват разни custom софтуери, току виж излезнало скоро нещо ;)
Отговори

BOz снимка BOz 20 май 2015 - 11:27

Дисплея не зависи от фейслифта, а има 3 вида дисплеи.
Казва се Driver Information Centre (DIC).
Разделя се на:
1. Средно ниво
2. Високо ниво - първата снимка
3. Високо комбинирано ниво - втората снимка

Зависи от оборудването на колата.
Мнението беше редактирано от BOz: 20 май 2015 - 11:27
Отговори

Icemann снимка Icemann 21 май 2015 - 10:37

Ми не съм съгласен. Въпросното комбинирано ниво го няма на коли 2009-2010 и това е.
Отговори

BOz снимка BOz 21 май 2015 - 15:32

Не знам точно за 2009-та, но го има преди фейслифта. Фейслифта визирам, когато променят малко визията през 2013-та.
Отговори

KEM снимка KEM 21 май 2015 - 22:36

Съгласен съм с колегата. Моята е 2008 и в книжката има дисплея като опция.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 22 май 2015 - 20:30

И в моята книжка в картинките го показват смесения режим на дисплея, но заедно с и моя режим който е поотделен. И пише при вариант това, става еди какво си... Но уви го показват като вариант/режим, а не че се сменя.

След доста търсене, установих че има лека модификация в края на 2011 и през 2012, което е точно преди фейслифта от 2013. Предполагам са сменяли нещо по софтуера и/или хардуера и за това има разлика...
Ако е само софтуер, не виждам никакъв проблем да се програмира с новия.

Ще проверя в Днежеръсауто и в Булвария, да видим и там какво ще кажат.
От Стефанов ми казаха че не можело. Но пък видях в разни полски форуми че си сменят какво ли не по инфотейнмънта... та винаги има начин според мен ;) Ако разполагах със сорс кода и малко ноу-хау за датчиците, какви хубавнинки бих направил само... :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 22 май 2015 - 20:30
Отговори

Icemann снимка Icemann 23 май 2015 - 20:55

С последната версия на ОП-КОМ, може да се препрограмира всичко до преди фейслифт коли. Дори може и ОРС меню да се извади.
Отговори

BOz снимка BOz 26 май 2015 - 08:16

Може ли линк с това коя е последната версия?
Примерно от ОЛХ или нещо подобно.
Защото гледам и чета и навсякъде пишат - това не е истинска версия, само ние предлагаме такава. След това отварям следващата обява и отново - всички други предлагат менте, само ребрандирана последна версия, обаче само нашата е истинска.
И за това още не съм си избрал последната, истинска версия, ако мога така да се изразя.
Мерси.
Мнението беше редактирано от BOz: 26 май 2015 - 08:16
Отговори

Icemann снимка Icemann 30 май 2015 - 22:00

Аз от ибей гледах. Версия 1.45 е. Има един сайт op-com.co.uk или нещо такова, като напишеш в гугъл op-com 1.45 Ти излиза.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 02 юни 2015 - 12:55

На мен Гугъл ми показа като първи резултат тема от форума - http://www.opelclub....howtopic=120100 :icon_wink2: ... която btw е доста полезна.

Иначе за този сайт става дума предполагам - http://www.op-com.co.uk/ ? Кабела с EU пратка е 39 паунда. И даунлоуд на софтуера после.

Мисля да се пробвам скоро, ще го видим...
Отговори

Icemann снимка Icemann 02 юни 2015 - 19:46

този е точно.
Отговори

BOz снимка BOz 11 юни 2015 - 21:34

 Icemann, на 30 май 2015 - 22:00, каза:

Аз от ибей гледах. Версия 1.45 е. Има един сайт op-com.co.uk или нещо такова, като напишеш в гугъл op-com 1.45 Ти излиза.

С коя версия на ОП-КОМ софтуера може да направиш това?
Защото вързах Инсигнията точно с 1.45 и версия на софтуера от 2010-та година и не може да направиш нищо с него.
Моята диагностична апаратура може повече неща от този ОП-КОМ.
Може би с по-нова версия на софтуера, който обаче уж изисква фърмуер на кабела 1.60.
Предполагам със сигурност говориш за Инсигния, а не по принцип?
Мнението беше редактирано от BOz: 11 юни 2015 - 21:34
Отговори

Icemann снимка Icemann 14 юни 2015 - 09:54

В един английски форум пишат че с 1.45 ставало. Лично не съм пробвал, защото не се знае дали дори 1.60 програмира фейслифт.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

BOz снимка BOz 16 юни 2015 - 21:29

Да споделя, че вече разполагам с последната версия към днешна дата на ОП-КОМ - 15О4О6b.
И съответно да кажа, че не става препрограмиране на таблото за различните модели/нива.

Изкарах си да кажем да може да ми показва температурата на антифриза, зареждането на акумулатора, навигацията и разни такива неща, но цялостна смяна на дисплея, каквото иска колегата, не може да стане.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от BOz: 16 юни 2015 - 21:34
Отговори

Icemann снимка Icemann 25 юни 2015 - 11:19

Това версията 1.60 ли трябва да се води? Като се прибера в България ако нямаш нищо против искам да пробвам при фейслифта дали някое заключено меню може да се отвори.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg