Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Въпрос за Emergency Brake Light Function

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 15 януари 2018 - 18:18

Здравейте,

Откакто имам колата - отпреди 3 години, се опитвам да активирам функцията Emergency Brake Light Function - Мигане на стоп-светлините при аварийно спиране, когато ABS системата се задейства при скорост над 40 км/ч.

За съжаление опцията е показана като "Not available" във вариант конфигурацията на REC.

Публикувано изображение

Ето начина на активиране:

Body > REC > Programming > Program Variant Configuration > Секюрити код > Emergency Brake Light Function > Present > Program

Ето какъв е и ефекта:

линк

Моля да споделите активирали ли сте тази функция и кои години са колите ви. Някъде четох, че уж имало значение годината на производство.

Моята е произведена 06.2004.

Поздрави,
Мнението беше редактирано от Nikolai Manev: 16 януари 2018 - 10:42
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 15 януари 2018 - 22:36

И при мен е същото положение. И аз направих опит да активирам въпросната функция, но без успех.
По-доволен съм обаче, че успях да активирам темпомата и дневните светлини. Но нямам индикация за темпомат на таблото. В същото време имам лампа за тракшън контрол, а колата го няма.
Астрата ми е 2004г.
Интересно ще ми е какво ще споделят колегите.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 януари 2018 - 08:51

Vectra C 2008 г. Имам го и си беше активирано, незная дали е по години, или по оборудване.

До скоро имах и Astra H 2008, при нея не съм забелязал да светят така, обаче не съм го търсил в менюто.
Отговори

Dtm снимка Dtm 16 януари 2018 - 10:08

Полезна функция е това. И за съм се интересувал, но изобщо нямам REC, т.е. нямам възможност да я активирам. Според руските и английски форуми, след 2007 на всички е активирана от завода. Дали е така?Моята е производство 08г. Вече две години я карам , така и не съм тествал. Самоуспокоявам се, че я имам. Условията за задействане са- спиране от скорост над 40 км/ч и задействане на ABS
И един въпрос извън темата. Колега Манев, да си виждал в опкома възможност за активиране на зумера, при оставен ключ за запалването в гнездото и отваряне на шофьорската врата?Сигнализация за забравен ключ или нещо такова се води?
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 16 януари 2018 - 10:48

@ Ник.опел - при мен беше същото. След активиране на темпомата на оригиналното табло нямаше индикация, когато е включен. Но си работеше без проблем. А лампа за ESP имаше - тествал съм я с Vaux-Com. Ако таблото не поддържа темпомат дори запояване на LED на липсващото място на платката няма да го накара да тръгне. Има и други елементи които отговарят за темпомата. Ако знаеш какъв е кодовия индекс на таблото ти може да погледнеш какво поддържа от темата ми за добавяне на ESP. Там има снимка на списък с табла и описано кое какво поддържа.

Виж 5. Километраж (IPC модул)

@ Жоро - в един английски сайт прочетох следното:

Цитат

I have seen it where a early vin number has stopped autolights being an option, but change it to a later vin number and then it appears at available so I do believe its worth a go

Та се чудя дали да го пробвам това. Астрата на мой приятел е края на 2005-та и опцията можеше да се активира. Имам неговия VIN обаче за да го програмирам в REC-a това става само в "Immobiliser programming" секцията. И сега незнам дали промяна на VIN ще иска наново обучение на имобилайзера и дали изобщо ще мога да запаля след промяната на VIN номера в REC-a. Не съм много запознат с програмирането на този имобилайзер. Ако има някой който знае правилния начин може да се разберем да направим един тест и да видим. Ако нещо се обърка поне да можем да го оправим после та да мога да запаля :biggrin:

@ Dtm - отново да ти благодаря за уточнението - пропуснах да напиша че се задейства при скорост над 40 км/ч. :beer: (много станаха бирите вече). Твоята кола има ли ESP? Цитата горе е точно това. Че по-късните модели вече си го имат пуснато заводски. Относно зумера. Има я опцията само че при Tech-2. Като ми обучаваха новия CIM модул ме питаха да я пускат ли. За всеки случай пак ще погледна с Vaux-Com-a и ще пиша. На стария ми CIM модул зумера или по-точно пистите на платката до него нещо се бяха окислили и откакто имам колата не съм имал никакви звуци - мигачи, забравени фарове, ключ. При теб зумера работи ли нормално?
Мнението беше редактирано от Nikolai Manev: 16 януари 2018 - 11:45
Отговори

Dtm снимка Dtm 30 януари 2018 - 10:42

Колега Манев, тества ли дали мигат стоповете? Щом е полето е сиво not available, може пък да е активирано заводски? При мен например, Quiescent Current Optimization в UEC ми е дадено not available, но я гледам, че гаси консуматорите след време, значи е активирано
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 30 януари 2018 - 14:56

Ей сега ме хвърли в размисъл колега. Това което спомена за Quiescent Current Optimization, при мен е Inactive, но си работи и наистина изключва консуматорите след известно време (плафони, мултимедия).

Лошо че леда се стопи, по-трудно ще тествам :biggrin: Но все си мисля, че няма да работи. Искам да провам с промяна на VIN номера в REC, но не съм пипал по имобилайзера досега и нещо не ми се рискува.
Мнението беше редактирано от Nikolai Manev: 30 януари 2018 - 16:19
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg