Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Няколко въпроса за пробан бутан

astra18nz снимка astra18nz 22 юни 2006 - 20:20

Много ще се радвам ако споделиш какъв е резултата с 470ома за 98 бензин дали има разлика от за 95... аз съм си мислел да експериментирам но все отлагам защото чувам различни мнения едни казват става други НЕ щом бил коректора за 91-95 екуто нямало таблици за 98 и неставало...

Ти си с същия мотор като моя c18nz и ще се радвам ако експериментираш преди мен. :flag:
Отговори

stefanvarna снимка stefanvarna 28 юни 2006 - 09:53

Никакав резултат засега от резистора .Опитите в Анадола продължават :).
Отговори

astra18nz снимка astra18nz 28 юни 2006 - 14:21

stefanvarna, на Jun 28 2006, 09:53 AM, каза:

Никакав резултат засега от резистора .Опитите в Анадола продължават :).
 


Е как няма на ЛС ми писа че загрявала повече или това се дължи на страничен фактор?
Отговори

stefanvarna снимка stefanvarna 29 юни 2006 - 14:12

Ами да загрява повече(или аз така си мисля)но ефект с разхода няма в смисал не е намалял.Ще карам известно време така и ще го сваля да видя с оригиналния резистор как е но искам поне още малко да покарам така за да мога да усетя разликата после по лесно.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 юни 2006 - 15:22

Разликата не е толкова очевадна това е като да обърнеш октан коректора от 92 на 95 но все пак я има.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 30 юни 2006 - 10:41

При мене врътката е 95/98 :)
Та как е най добре да процедирам:
Да търся наква каталог информация за октан коректора за да видя колко трябва да е ресистора или да премеря колко е 95 и 98 и да сметна :
стойност98-стойност95 разделено на 3 и да си добавя 5 по Резултата към съпротивлението на 98 примерно?
Отговори

tena снимка tena 30 юни 2006 - 11:57

Juvigy, на Jun 30 2006, 11:41 AM, каза:

При мене врътката е 95/98 :)
Та как е най добре да процедирам:
Да търся наква каталог информация за октан  коректора за да видя колко трябва да е ресистора или да премеря колко е 95 и 98 и да сметна :
стойност98-стойност95 разделено на 3 и да си добавя 5 по Резултата към съпротивлението на 98 примерно?
 


Може да се изкажа неподготвен, ама за мен корекцията на октана изглежда така: коректор на 92 (примерно), резистора е със съпротивление отново примерно 220 ома->напрежението което отчита ЕКУ- то е Х волта -> четем таблиците, които е записано да чете ЕКУ- то при съответния ъгъл на изпреварване; коректор на 95 -> съпротивление 0, напрежение отчетено то ЕКУ-> Y волта ->четем таблиците валидни при 0 волта. Ами ако сменим съпротивлението на ХХХ ома и напрежението стане YYY волта ква таблица ще четем?

Лека и безаварийна!!!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 03 юли 2006 - 01:08

tena, на Jun 30 2006, 12:57 PM, каза:

Juvigy, на Jun 30 2006, 11:41 AM, каза:

При мене врътката е 95/98 :)
Та как е най добре да процедирам:
Да търся наква каталог информация за октан  коректора за да видя колко трябва да е ресистора или да премеря колко е 95 и 98 и да сметна :
стойност98-стойност95 разделено на 3 и да си добавя 5 по Резултата към съпротивлението на 98 примерно?
 


Може да се изкажа неподготвен, ама за мен корекцията на октана изглежда така: коректор на 92 (примерно), резистора е със съпротивление отново примерно 220 ома->напрежението което отчита ЕКУ- то е Х волта -> четем таблиците, които е записано да чете ЕКУ- то при съответния ъгъл на изпреварване; коректор на 95 -> съпротивление 0, напрежение отчетено то ЕКУ-> Y волта ->четем таблиците валидни при 0 волта. Ами ако сменим съпротивлението на ХХХ ома и напрежението стане YYY волта ква таблица ще четем?

Лека и безаварийна!!!
 



Имаш малка грешка в интерпретацията на измерването защото 0 ома е при 92 220 ома е при 95 и 470 ома при 98 от което се вижда че нарастването на съпротивлението със около 250 ома качва за около 3 октана предварение
Дали на пректика това се получава или само на мен така ми се струва казах и в началото може лесно да се докаже със стробоскоп
Отговори

tena снимка tena 03 юли 2006 - 10:20

Цитат

Имаш малка грешка в интерпретацията на измерването защото 0 ома е при 92 220 ома е при 95 и 470 ома при 98 от което се вижда че нарастването на съпротивлението със около 250 ома качва за около 3 октана предварение


Колега, не съм мерил съпротивленията ня октан-коректора и за това съм написал

Цитат

примерно 220 ома
. Но това не е толкова важно, аз говорех по принцип. По-важното за мен е, че АКО компа чете предварително създадени таблици просто на различно съпротивление от това на октан-коректора по дефолт няма да съществува съответната таблица и от там няма да получим нужния ефект-корекция на предварението при работа на друго гориво. Не знам дали съм прав в тези си разсъждения! Владо е специалиста по чиповете-може би той знае. Изкарай от някъде един стробоскоп и дай да видим имат ли твоите идеи почва тук или...
Отговори

espero2000 снимка espero2000 05 юли 2006 - 21:26

Имам в предвид че имаш грешка в интерпретацията защото както си ги написал примерните съпротивления за овеличаването на аванса трябва да се намали съпротивлението и съответно ако както казваш ти при 92 220ома а при 95 0ома то за да отидеме на 98 трябва да сложиме отрицетелно съпротивление което е невъзможно - но това не е важно предполагам че просто не си обърнал внимание и е техническа грешка по важното е че според мен компа работи с всякъкви съпротивления в диапазона 0 до 1000 ома а не с точно определени.
Ще видя да намеря стробоскоп ще се пробвам да го докажа опитно :mhihi:
Отговори

tena снимка tena 06 юли 2006 - 09:17

espero2000, на Jul 5 2006, 10:26 PM, каза:

Ще видя да намеря стробоскоп ще се пробвам да го докажа опитно  :mhihi:
 



:gosh: Е т'ва се иска, иначе тук може да си теоретизираме до безкрай!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

batigogo снимка batigogo 12 юли 2006 - 20:53

:cen:
Мнението беше редактирано от batigogo: 05 май 2010 - 21:44
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 юли 2006 - 06:53

И аз съм любопитен да разбера .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg