Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Ламда-сонда емулатор

Shmortz снимка Shmortz 14 май 2006 - 09:49

imitev, на May 10 2006, 05:12 PM, каза:

Tehni4oR, на Mar 12 2006, 02:38 PM, каза:

Въртиш PR1 докато на изхода излязат импулси с напрежение 0,2 до 0,9V. По-добре се измерва със стрелкови уред, защото дигиталните са инертни и малко лъжат!
 



Колега на тази схема както и да завъртиш тримера все импулси 0,1 до 0,9 волта ще излязат. Тримера регулира коефициента на запълване на сигнала - дали да дава бедна или богата смес на изхода на емулатора.
 


Така е колега аз лично си поиграх малко със резисторите R4, R5 и R6 и го докарах, задължително сложи червен светодиод иначе ще си играеш повече. R4 играе роля само при долната граница.

Успех

:opel_forever:
Отговори

ostavime снимка ostavime 20 май 2006 - 13:07

Може ли натрупването на грешки да доведе до проблем. На мен тази оранжева лампа ми свети само от време на време. Градско почти никога, но извън градско свети по-често, но пак гасне чат-пат. Та може ли от многото грешни сигнали, които отчита да стане нещо?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 май 2006 - 16:43

ostavime, на May 20 2006, 02:07 PM, каза:

Може ли натрупването на грешки да доведе до проблем. На мен тази оранжева лампа ми свети само от време на време. Градско почти никога, но извън градско свети по-често, но пак гасне чат-пат. Та може ли от многото грешни сигнали, които отчита да стане нещо?
 


В най-лошия случай ЕКУ да натрупа много грешки което да пречи на правилната му работа, което се оправя като се откачи акумулатора поне за 1 минута за да може да се нулира паметта на ЕКУ и после пак ГАЗ до дупка. :helpsmilie:
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 05 юни 2006 - 00:12

ЧЕРВЕНИЯ ДИОД ТРЯБВА ЛИ ДА МИГА ЗАЩОТО АЗ НАПРАВИХ СХЕМАТА И МИГА И ТОГАВА ПУСКА ТОКА
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 06 юни 2006 - 08:14

YAMAHA88, на Jun 5 2006, 01:12 AM, каза:

ЧЕРВЕНИЯ ДИОД ТРЯБВА ЛИ ДА МИГА ЗАЩОТО АЗ НАПРАВИХ СХЕМАТА И МИГА И ТОГАВА ПУСКА ТОКА
 

Да колега иначе няма да работи, обаче измери напрежението което излиза на изхода, когато диода свети трябва да е 0.8В а когато не свети 0.2В ако не е така си поиграй с резисторите, по-горе бях писал как.
Аз го направих да мига на около 1 херц честота и нямам никакви проблеми, нито със работата на двигателя нито с лампата защото вече не свети.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg