Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Уникална промяна на арматурното табло на Астра Г!

AstraBertone1.8V16 снимка AstraBertone1.8V16 18 април 2013 - 20:17

Здравейте колеги! Дойде ми УНИКАЛНА идея за "тунинг" в Астра-та ми! Но тъй като съм начинаещ в техниката DIY(Do it yourself) ще ви помоля да ми помагате с мнения и и съвети за осъществяването на идеята :). Вижте това видео . Загледайте се в този малък светодиод който се простира от часовникът горе на таблото ДО долу в краката, както и около ръчната спирачка. Много ми харесва как стой и как изглежда, но за разлика от него не мога да си позволя такива светодиоди, а и не ми се занимава това са допълнително окабеляване сигурно ще трябва и да разглабям нещо... За това на мен ми дойде малко по практична и икономична идея. Вместо този дълъг светодиод или каквото се води, да сложа нещо като бяла пластмаса или кабел( естесвено не първият трифазен кабел от практикер) а нещо по оригинално което да стой добре на дневна светлина, а може и гума( но това е лесната част) Въпросът е друг! Защото този кабел няма да свети от самосебе си, искам да сложа на плафона ултравиолетова светлина( и тук идва голямата дилема или по скоро големият въпрос). Не искам от онези ултравиолетови светлини в дискотеките където като влезнеш и почват да ти сълзят очите от силната светлина и там е проблема АКО има (не знам дали вообще има) такава ултравиолетова лампчика(светодиод) но със по слаба светлина и дори ако има дали ефекта ще се запази( дали ще свети силно) или едвам едвам ще се забелязва в тъмното, че нещо има там измежду таблото :D

АКО гореспоменатата част от плана е възможна за изпълнение със ПОЧТИ същата оригиналност с която е изпълнена онази на клипчето, идва 2рата дилема. Как точно да закрепа това бяло(все още не съм/сме решил/и какво точно ще бъде ТО)нещичко което ще се простира по цялото табло от горе до долу и на ръчната спирачка?

Ясни са ми рисковете и минусите(или поне някои от тях) от сорта на това, че вече ако искам да търся нещо в колата вечерно време няма да е толкова лесно, защото тази ултравиолетова светлина няма да има същият ефект като крушчицата, но мисля че си струва риска.

Готов съм да чуя всякакви мнения- отрицателни,положителни. Искам да знам какво мислите вие. Все пак това е само идея и общо взето хорското мнение е в сила да ме откаже, защото някой може да го сметне за селяния, но на мен ми звучи яко и искам да чуя вашето мнение и ако имате подобрения на идеята ми съм готов да чуя :)

Благодаря ви за отделеното време :)

П.П. Преди да почнете да ме хулите защо темата е тук а не в раздел DIY. Прочетете това: Преди седмици писах в онзи раздел с доста идеи който търсеха одобрение и никой не писа там, за това сега си позволявам да наруша правата на форума и да пиша в друг раздел който е НЕ ТОЧНО за това което съм писал, надявам се простено ми е :D
Отговори

лъки снимка лъки 18 април 2013 - 20:56

Колега ,имах едно време такъв светещ кабел около централната конзола,самият кабел свети не отражение на други диоди или светлинки и се вклучва в запалката(на снимката).
Потърси и си купи не е скъп ,защото незнам как ще го докараш.
Публикувано изображение
Отговори

AstraBertone1.8V16 снимка AstraBertone1.8V16 18 април 2013 - 21:06

 лъки, на 18 април 2013 - 20:56, каза:

Колега ,имах едно време такъв светещ кабел около централната конзола,самият кабел свети не отражение на други диоди или светлинки и се вклучва в запалката(на снимката).
Потърси и си купи не е скъп ,защото незнам как ще го докараш.
Публикувано изображение



Викаш по голяма ще е занимавката ако почна да го правя едно по едно ... Ама идеята ми е да светва само като се отвори( демек като светне плафона) защото иначе много така ще стой и ще му се кефа месец-2 после ще ми стане безинтересно и ще си седи така :D. Друго е като е отваряш и светва.

А иначе ако си го взема тоя кабел, мога ли да регулирам яркостта и примерно докато съм в движение да свети едвам едвам (ако естествено не ми пречи да карам :D

П.П Въпреки че като се загледам пак добре стой и не пречи много много .. поне от това което виждам. Имаш ли дневна снимка, да видя как изглежда, ако ми хареса директно ме запращай към магазина (ако помниш де :D)
Мнението беше редактирано от AstraBertone1.8V16: 18 април 2013 - 21:08
Отговори

лъки снимка лъки 18 април 2013 - 21:21

Можеш да си го вържеш както искаш,да ти свети постоянно или със плафоните или като светнеш фаровете ,абе както искаш.Не може да се регулира яркоста.Кабела е прозрачен и ако не знаеш за него няма да го забележиш(нямам снимка),но може да ти го снимам в някои магазин.
Отговори

AstraBertone1.8V16 снимка AstraBertone1.8V16 18 април 2013 - 21:25

 лъки, на 18 април 2013 - 21:21, каза:

Можеш да си го вържеш както искаш,да ти свети постоянно или със плафоните или като светнеш фаровете ,абе както искаш.Не може да се регулира яркоста.Кабела е прозрачен и ако не знаеш за него няма да го забележиш(нямам снимка),но може да ти го снимам в някои магазин.


Това е много яко, че можеш да си го вържа с каквото искам, но има един проблем може би за първи път ще пипна кабел с цел да го свържа с електроника и нямам никаква идея как точно да го направя :/ . Ако можеш само да ме упътиш как точно да го свържа с кое по точно или да ми намериш някакъв източник (видео или снимки) как точно да го свържа, че да се включва с отварянето на вратите ще съм ти изключително благодарен!!! Ако не можеш или нямаш време няма проблеми :) Ще любопитствам малко повече ще питам насам натам и все някак си ще го направя :)
Отговори

DevilsDJ1990 снимка DevilsDJ1990 19 юни 2013 - 01:08

Аз съм с вектра б , отскоро и аз реших да почвам да пипап тук таме по външния вид . та колега ако си сложил този кабел дай ми малко инфо че и на мен мнго ми хареса
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg