Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Датчик за налягане на масло

Тази тема е заключена

Silencer снимка Silencer 26 май 2012 - 17:37

Привет.
Закупих си уреди за налягане на масло и волтаж,които стоят под музиката при Калибра турбо и ц20хе след 95 година.

Снимка уреди

Монтира на блока,на мястото на обикновения датчик(този за лампата на маслото),който е такъв:

обикновен

Новият ми датчик за блока не работеше(замерихме),след това купих 2ри от Фронтера,и той за мое нещастие на работеше.

снимка на новият датчик

vdo датчик

И в този момент искам да попитам може ли да калибрирам и използвам датчик от Лада 1600,който има само едно краче за моя уред за масло - имам предвид според съпротивлението?
Ако някой има данни и му удобно да ми каже на какво съпротивление работят двата датчика-Опелов и руски.
Предполагам,че разлика няма да е огромна.
Ето снимка на ладов датчик:

датчик от лада 1600

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от Silencer: 26 май 2012 - 17:44
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 26 май 2012 - 17:50

Ако съпротивленията им са еднакви ще стане,иначе ще лъже в показанията..
Отговори

hristotr снимка hristotr 26 май 2012 - 18:57

Здрашей колега. Преди време бях пуснал такава тема със снимки. На моя кадет поставих датчик от лада с прибор от лада и оригиналния датчик за лампата на кадета. Сега ми показва при движение 4 бара, а при загрял двигател на празни обороти 1,5 бара както е по книгите. И двете лампи за маслото, оригиналната и на прибора от лада загасват едновременно. Препоръчвам на всеки такъв прибор. Показва действителното налягане на маслото в системата.
Отговори

Silencer снимка Silencer 26 май 2012 - 19:58

но има проблем, при мен,дългата полуоска опира при движение,така че не става тройника от лада.Само манометъра директно към блока,без датчика за лампата на таблото.
Аз се интересувам колко ома е съпротивлението при ладовият датчик при 2 бара(да кажем) и същото за Опеловия,за да ги калибрирам.

http://silencer.snim...les/lada.616004

освен това аз съм показатели от Опел(под музиката),те не еднакави с тези на руската кола.
Кажете ми колко ома прави този ладовия и опеловия
Мнението беше редактирано от Silencer: 26 май 2012 - 20:01
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 27 май 2012 - 10:19

Датчикът от лада не става , пробвал съм го , не си губи времето. При повишаване на налягането ладовият намалява съпротивлението , а VDO-to го увеличава , т.е. като си свържеш уредчето , при повишаване на налягането стрелката ще се връща към нулата. Не случайно и за ауди и за опел цената им е около 50-60 лв , ако бяха взаимозаменяеми никой нямаше да си купи VDO .
Отговори

hristotr снимка hristotr 27 май 2012 - 12:48

Колегата е прав. Датчика върви с прибора. Ето изменението на съпротивлението на датчик от лада ММ393А
о....290-320 ома;
4....103-133 ома;
6....55-80 ома;
8....0-15 ома.
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 май 2012 - 13:43

ясно,темата е приключена!
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 май 2012 - 17:40

Монтаж на датчик за налягане на масло при полеви условия. :col01cop:

Целият процес може и да е още по-лесен ако имате канал!Но аз нямам и се наложи да правя изброеното по долу!
Ето процеса :
1:Активираш ръчната спирачка и включваш на 1ва или задна предавка
2:Дигаш на крик предно дясно колело(при ц16нз от там има достъп до датчика за масло)
3:махаш колелото
4::Подпираш с дървено трупче за да не падне колата от този крик(на носача отдолу)
5:вижда се датчика на блока,до коляновия вал,датчика и той е ето този:
обикновен датчик за масло
6:Развиваш датчика от снимката - с ключ н19 гайчен,като внимаваш(обезопасил си колата),знай че ще изтече малко масло
7:На негово място:

Вариант 1:Директно гъбата(манометъра) от лада и пускаш едно кабелче до аналоговия уред(на лада е 0 до 8 бара,има го албума ми по-горе)
като преди това вързеш + и "-" и подсветка на самото уредче,но оставаш без лампа за масло на таблото

ладов датчик(по средата)

Вариант 2:Използваш тройник - представлява разклонение(Т-образно разклонение)-кух болт(кух за да минава в него маслото)и удължение,ето снимка:
Тройник

В ляво е кухият болт,по средата две медни дифтунги,в дясно е удължението.
На удължението се завива манометъра(гъбата),и стои изправено,удължението се нанизва на кухият болт и той самият се стяга на блока на мотора(гаечен ключ н22 или 24,не помня).На задната страна на кухият болт има резба на която пък се завинтва оригиналния датчик за масло(лампата за маслото на таблото).
Накратко на Т-образното разклонение се завиват:манометъра и датчика за табло(за лампата).

НО има уловка - при моя ц16нз,ако използвате тройник,той се издължава назад и заема пространство,и опасността идва от дългата полуоска,която е чупеща и при движение,при повдигане нагоре,полуоската опира в датика .
Така че,директно само гъбата и едно кабелче.

Вариант 3:Оригинални уреди от Калибра турбо или ц20хе след 95 година(под музиката),оригинален датчик директно на блока с две крачета - едното за лампата(по-широкото) и едно(обикновено на винт с гайка)за уреда.

:biggrin:
Мнението беше редактирано от Silencer: 27 май 2012 - 17:46
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg