Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за покупка на АСТРА К 1.6 CDTI ( 95 HP )

ulieliadi снимка ulieliadi 07 февруари 2021 - 22:09

И аз това мислех да му пиша, ама да не съм пръв :newsm05_41:
20к е психологическа граница за мен, след която нещата са на кантар. За нова с подобно оборудване ще минеш 40к със сигурност. Предложените от колегата са бедно оборудвани и затова цената е такава, примамлива.
За 22к бих гледал вече други марки, а не Опел ,дори и по-стари на години.
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 07 февруари 2021 - 22:18

 ulieliadi, на 07 февруари 2021 - 22:09, каза:

И аз това мислех да му пиша, ама да не съм пръв :newsm05_41:
20к е психологическа граница за мен, след която нещата са на кантар. За нова с подобно оборудване ще минеш 40к със сигурност. Предложените от колегата са бедно оборудвани и затова цената е такава, примамлива.
За 22к бих гледал вече други марки, а не Опел ,дори и по-стари на години.

Абсолютно, за това се придържам към по -ранно споменатите автомобили, като ценови клас. Просто този провокира интереса, заради описанието :D
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 18:22

За тия пари само нова!!! Гаранцията и изтича тази година, а пожарогасителя и залъгалката за предният колан разцепват мрака...Сигурно е бил бременен :) Даже не е и първи собственик, според мен грам не струва! Аз вместо да минавам към друг производител бих разгледал и Инсигния-за по-малко от тези пари ще е много по-кола, а екстрите определено ще подминават и най-богатото обурудване на Астра.
Успех :icon_wink2:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 18:56

 niki4bg, на 07 февруари 2021 - 16:17, каза:

Колеги, днес попаднах на тази обява. Изглежда примамлива, от 1-ви собственик е, километрите са малко, нивото на оборудване доста наситено с екстри. https://www.auto.bg/...cdti-innovation

Тая обява за мен е ташак или продавача си прави такъв. Ще се опитам да обясня защо.
През 2008-ма си купих Астра Х комби с най- високото ниво на оборудване, с най- мощния дизел и с още доста скъпи екстри. Чаках си колата 4 месеца докато дойде. Както и да е, дойде, а от Булвария ми направиха много готина изненада- предадоха ми я на рожденния ми ден :love_opel:
Тая астра по ценова листа беще 47900 лева с ДДС. Отстъпката ми беше дебела, няма да казвам колко точно и защо, ако някой има интерес ще му снимам и документи. Две години и осем месеца след това тая кола я продадох на 48000 километра за 27500 лева и това беше много, много добра цена за мен. И това е по мнение на поне трима независими един от друг и от купувача лица, които добре знаят за какво иде реч.
Та в тоя ред на мисли, тая астра в обявата е твърде стара (над 6 годишна) за да се продаде на цифра от над 20 хиляди лева, след като нова НЕ е купена за повече от 37-38 хиляди лева. Пазара много добре потвърждава това, което съм написал.
Още нещо. Има една граница на покупна цена за автомобил на старо, която не е редно да се прекрачва и след нея е доста по- разумно да се вземе кола от магазина. Тази граница е строго индивидуална и там не искам да се меся- всеки вероятно я определя по свой собствен механизъм. Само ще спомена, че мойта граница е 15 до 16 хиляди и при всяка стотинка отгоре просто отивам в магазина, отново.
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 19:31

Цената на споменаваната кола като нова е 56500 лв - продава се за 40% от стойността си
Само AGR седалките са опция за 3 бона, и ако е вярно писаното от човека е гледана кола.
Освен това толкова наблъскана с ектри Астра, рядко се появява на пазара.

Колкото и да е хубава новата кола всъщност за нея плащаш не друго а презастраховане за повреда, повреда, която на вторичния пазар би отстранил (ако въобще възникне) за много по-малко от надценката платена за новата.
Нова Астра с няколко екстри ще подмине 35 000 лв (и я получаваш с кофти френски двигател 1.5). Не че не се случва, но трябва да имаш ужасно лош късмет на тази няма и 5 годишна кола да се скапе до ниво ремонти за 15тина хиляди... цял двигател да и присадиш воглаве със скоростите ще е половината от тази сума ...

Ще кажете, ама то не се плаща на куп - да, но никой не е казал, че тази конкретно кола, която коментираме, също не може да се вземе на лизинг с двойно и тройно по-ниски месечни вноски и двойно по-евтино каско. Само за каското на новата през периода на лизинга като нищо ще платиш 7 бона, а след 5 години плащане колата пак няма да е твоя и ще се бръкнеш с остатъчна стойност.

Лично аз смятам, че офертата си е много добра даже
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 20:00

Ми седалките на мойта бяха 3700 по ценова листа и са много по-добри от тия, така че се сещай какво ти написах ей горе.
Тая астра не е продадена за над 40 бона в лева в никакъв случай. 40% от 40 бимберици са точно 16 хиляди лева. Тая астра струва толкова. Всяка стотинка отгоре води към магазина, а не към нея.
И още нещо. В тия седалки с оня сертификат съм седял още през 2010, ама след като станах от мойте и после пак седнах в мойте. Ами освен впечатленията на други личности и мойте са в полза не на тия със сертификата. Да, те са по- добри от дървените стандартни пейки на тия астри, ама са далеч след поне три други решения.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 февруари 2021 - 20:05
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 20:19

Да но от магазина е 47900 :)
От магазина плащаш цялата сума и към тия 47 при 4% от стойността ще додадеш 9 хилки за каско
И какво по-различно получаваш за тези над 30 000 лева?

Ето какво казват "специалистите":
After two years, your car's value decreases to 69% of the initial value.
After three years, your car's value decreases to 58% of the initial value.
After four years, your car's value decreases to 49% of the initial value.
After five years, your car's value decreases to 40% of the initial value

И спряхме пак на 40% - обявената цена...
Не ме разбирай погрешно, сигурен съм, че няма по-хубаво от нова кола, но съотношението цена качество не пада пропорционално.
Ако за 50те бона получаваш 100% кола - за 25 не е 50% а бих казал 60% даже 70% според как я намериш.

И най-важното алтернативата на тези 25 хил при нова нова е значително по-лоша.
За 22700 мисля че може да вземеш нещо като базова версия на Кия Пиканто. Симпатичен мъник е ама наистина ли ще я избереш пред топова Астра, на която съвсем спокойно ще и завъртиш още 100 хил км и тя няма да ги усети...

П.С. кажи сега за 3те други опции за по-добри седалки, че седалките са ми важни :)
Мнението беше редактирано от benzy: 08 февруари 2021 - 20:22
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 20:29

Бенз, на тая кола каско няма ли да и плащаш? Аз не бих рискувал!
Миналата година застрахователя оцени колата ми на 14к, тази е на 11к, еми обезценяват се. Като идеш при застрахователя ще ти кажат: Оценяваме е на 18к и ти ще се пулиш: Ама как тъй: Еми тъй, имаме си програми и те казват колко струва вашата кола! За мен пазарната оценка е много точна, за това, кое колко струва. После имаш прехвърляне и нотариус, хоп 1к и в крайна сметка вземаш нещо без гаранция, може и без гуми да е. Това е реалността! На продавача ли да вярвам или на пазара? Като е такава убавица, защо не му я изкупи някой официален представител?


Искаш много екстри-скачаш на по-висок клас автомобил, в Инсигния половината ще са на аванта. Корса с такова оборудване знаеш ли колко ще струва?
Неоценима ще е!
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 20:39

Каското на 50 хил не е като на 20, а и честно аз лично от определен момент нататък бих направил частично каско.
Поправете ме, но при лизинга имаш даже 2 прехвърляния - първи път към лизинговата компания и втори път някога си, като я изплатиш лизинговата компания ти е прехвърля на твое име...

Да без гаранция е, но кажете какво толкова ти гарантират 30те бона (или айде 25), платени за новата, което не можеш да поемеш като разход купувайки втора употреба без гаранция? За тези пари купуваш точно 2 такива. Да не говорим, че тука повечето пищите колко дерат официалните сервизи, и там няма не искам да сменям - като кажат сменяме - плащаш и сменяш ;)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 20:44

Пишете, ама всички пропускате най-важното, а то е обезценката спрямо фактурната стойност, а не листовата цена. Фактурната стойност на тая астра не надхвърля 40 бинки. И почваме оттам:
При излизане от магазина стойността пада с 30%. До навършване на третата година годишната обезценка е по 10%за всяка навършена година. Айде сега си смятайте на воля и си гледайте цените на пазара на тия астри по 23 хиляди на шестата им година!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 20:48

Бенз, успешната политика на един от официалните представители на марката е да купува от голяма компания в Германия, големите компании ползват големи отстъпки и тая Астра в обявата за тях е дошла на не повече от 40к. На вторичният пазар колко да струва и каква ти е гаранцията, че не е купил и той от такава фирма? На мен в представителството ми споделиха, че рядко изкупували коли от Бг собственици: Заради състоянието им и цената която търсели. А са представител, който втората употреба му върви, та пушек се вдига. Имаше един колега в форума с история подобна на Тишо- Инсигния форума прегледай, Bgfrayman му беше ника.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 20:59

Понеже много обичам реалността и истинските неща ще напиша още нещо и повече няма да пиша тук. Предстои ми да купувам кола скоро и от месеци гледам няколко марки и модели, които са все със седем места, щото това ми трябва. Едно от нещата е Х5 на десетина години. Е, тая астра е на същите пари. А дали това е реално? И дали десетгодишно Х5 не е по-добра покупка?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 21:32

Ако 12-15 разход не те плаши, това при лежерно шофиране! Моя шеф едвам се оттърва от него. Парата за гориво не го съсипа, ама ремонтите ли, поддръжката ли го разплакаха. Та отиде да вземе две нови Х5 на него и на жена му . Старата и тя му беше от магазина 2011/2
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 21:40

Хора спрете се, говорим за двойно повече пари ако тръгнеш да купуваш нова от магазина.
Пак казвам алтернативата на тази за 22 хил е нова за 50 - Те не са виртуални! Реално ще платиш 50 хилки - просто плащането им е отложено във времето.
Пак питам - какво ще и стане на тази за 22 за следващите 5 години и 100 хил км, което да струва 25-30 хиляди горник? Дори да е надценена с 2-3 хил лева това не променя разликите съществено.

А това Х5 може да е по-добро по всички показатели като комфорт вървеж и т.н, ама ще ти реже главата с поддръжката. Факт е, че обезценяването при луксозните е много по-голямо отколкото при среден клас. Не случайно колата с най-малка загуба на стойност е Дачия.
Айде ти си в състояние да я поддържаш сам, ама познавам много богати хора, на които им побеля главата от премиуми и си ги "вардят", а карат пежа и опели за бръмчене на близко :) За тия пари може да си вземеш и Мерцедес S клас, дали не е по-добър от Х5цата? Ама даже и на перфектно подготвен в техническо отношение човек като тебе ти пожелавам успех с такав Мечок :)

Всеки си прави сметката, но аз си ценя парите и не бих вкарал пари в нещо, което и Тишо признава, че се обезценява с 30% още докато го изкарвам през витрината на дилъра... може, но трябва да съм задоволил абсолютно всички други желания и пак ще се замисля...
Мнението беше редактирано от benzy: 08 февруари 2021 - 21:44
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 21:50

Ето една налична на 44600. Тая ако отидеш в магазина ще подпишеш договора на 40.
https://sklad.opel.b...k/6212?ph=false
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 февруари 2021 - 21:50
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 22:08

 benzy, на 08 февруари 2021 - 21:40, каза:

Хора спрете се, говорим за двойно повече пари ако тръгнеш да купуваш нова от магазина.
Пак казвам алтернативата на тази за 22 хил е нова за 50 - Те не са виртуални!


Алтернативата на тази е 16к в немско, даже дали не са и много. Провери ли раздела който ти посочих, ако не си кола за 68к се продава за около 25к. на петата година, по спомен беше на 50к км. В Германия гледат километрите, ама и годините-за тия пари швабата ще кара напомпана Инсигния, Пасат или Октавия. Тъпо е да гледаш топ оборудване в кола среден клас, там ми беше и сравнението с Корса. Във Вектрата която карах (CD-среден клас оборудване) имаше гъдели дето и най-високото ниво на Астра го нямаше и всеки невярващ ползвател на Астра само дзяпаше: Ей, как са го измислили!
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 22:09

 tisho.74, на 08 февруари 2021 - 21:50, каза:

С 3 цилиндров двигател и CVT, и липсващи екстри - аз лично ще взема дъртата каляска пред тази
... и ако толкова искам да потроша още 18 бона ще си взема Mazda MX-5 NC :)
...или ще ида офроуд и сафари в Танзания, ще хвана гадже да помърсуваме на Бали и накрая пак ще ми хартисат пари да и навъртя стотина хил км :)

 Rosen Popov, на 08 февруари 2021 - 22:08, каза:


За кои пари, че се обърках? А тази напомпана инсигния кой ще я поддържа? За 100 хил км пробег разликите колко ще са? Само от гумите ще над хилядакра, ако не и 2, данъци? Гориво?

Ако човек има 15 хил лева за кола може и да се напъне до 20 за нещо по-ново и по-добро, но със сигурност ще трябва да си направи сметката каква му е поддръжката и разходите за напред. Аз лично от както се помня искам Мерцедес, ама пак няма да си купя, защото за парите на J ще взема 5-6 години по-дърт с неустановен произход и ще плача всеки път в който ми се наложи да вляза в сервиз...
Мнението беше редактирано от benzy: 08 февруари 2021 - 22:19
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 22:15

Обещах да не пиша, ама няма как.
Ей сега изгубих петнайсет минути и конфигурирах едно К с май-мощния дизел 1.5 на 122 коня. Ми листовата цена е 45900 с ония сертифицирани седалки за 1100 лева отгоре! Не ми разказвайте, че фактурната стойност на тая количка е повече от 36900!
Другите екстри са вътре като пакети.
И да, в Германия има такива астри на 8-9 хиляди евро преди пазарлъка. Та нека купувача да се замисли сериозно, защото парите са си негови.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 февруари 2021 - 22:18
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 22:43

Не не и не :)
Не вярвам, че ще направят отстъпка от 9 бона, дай боже в сряда ще се видя с човек от Опел ще питам от първо лице възможно ли е, особено за кола, която не е на склад, такива отстъпки само при смяна на модела и застояли от стария модел може да се направят.
Дори и 36900 да е с разликата в каското и фирменото обслужване за периода на лизинга пак ще стъпи на 40+ - докарахме ги до тия 17-18 хиляди горник, дето не знам за какво са...

А много малко са хората, които се навиват да идат в чужбина за кола. И да иде, с всички разправии пак на 20 ще стъпи - разликата почти никаква за доста голям риск.

Няма да му стигнем до съгласие не казуса, то е малко като бензин/дизел спора, но аз ако имах парите и от официалния сервиз като изкарат поменика и няма проблеми бих и скочил на тази дори и да е леко надценена
Мнението беше редактирано от benzy: 08 февруари 2021 - 22:44
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 22:46

Не те познавам и ми е все едно. Аз лично съм изкарал 9 автомобила от трима дилъри у нас, единия от тях лично мой. Дреме ми дали си съгласен или не. И да, знам какво пиша.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 февруари 2021 - 22:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg