Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

аларма

saso снимка saso 16 май 2006 - 09:50

Публикувано изображение

Публикувано изображение



Така. Кое за кво ся?

SIR
SIR
+12V
GND
1N
+ACC

L1
L2
NO
N
NC
OUT
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 16 май 2006 - 12:02

браво браво - изби рибата с меч!

значи като за начало пробвай - gnd - минуса на акумулатора или по купето някъде =)
+12V - постоянно + от акумулатора - през бушон най-добре - ако няма вътрешен бушон!
ACC - ти е пак напрежение - ама когато си на контакт!

NC
N
NO

това ти е реле - NC - нормално затворен контакт, N - ти е средата, a NO - нормално отворен! - ама за какво точно е това реле - не знам =)

А другите - не знам =)
Отговори

saso снимка saso 16 май 2006 - 12:23

тия са ясни. и тва дето пише SIR на него, и него го знам, то е да вържеш капана със сиренцето на него.
По алармата трябва да има още.
имобилайзер , изход за свето диод, мигачи , и центрлно.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 16 май 2006 - 22:56

L1 и L2 - трябва да са за левите и за десните мигачи!

Значи - отвори вътре виж дали има диоди на тия изводи - трябва да са големи диоди! - ако не знаеш как изглеждат - едни черни цилиндърчета трябва да са - като от едната страна са маркирани с бяла лента - бялата лента трябва да е към изводите L1 и L2 - ако са такива - това е!
а ако снимаш от вътре платката от 2те страни - може и още неща да измислим =)

Обаче все пак не виждам да стигат изводите за тия всичките неща - ако самата аларма има управление за централно - трябва да има 2 релета вътре - а тази няма! - поне по тия изводи дето си дал - има едно реле - което най-вероятно е имобилайзера - него ти го обясних вече!

остават 1N и OUT!

ако имаш мултицет можеш да премериш какво са - ама... =) ..сложи снимки =)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 май 2006 - 06:57

На SIR трябва да е сирената, а там до буксите има един тример дето се върти това трябва да е за чувствителността на шока. Другите са ми малко неясни NC, N , NO е някакво реле ама за кво е ,OUT е изход може би светодиод, L1 и L2 може да са за мигачите може и да са за управление на централно с външни релета. Друго не се сещам сега.
Ако ми падне в ръчичките ще ти кажа всичко ама така нямам точна идея.

Успех
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 май 2006 - 08:05

Малката буксичка най в ляво на първата снимка е диода!!!
Снощи като мина що не пита да ти покажа кое как е свързано? :dancin:
Отговори

saso снимка saso 17 май 2006 - 10:39

Значи L1 и L2 със сигурност са за мигачи , да имат си големи диоди.
Наистина има доста малко изводи за да има и централно. Релетата са две ама едното е за мигачите, другото цъка като подам плюс на ACC+ и обръща изводите NO N NC.

Вчера като и подадох захранване установих , че се включва постоянно през 30 сек. и дори да я изключа след 30сек. пак се включва. Също така постоянно има 12 В на изхода за сиренцето.

Тре ми нещо дето да ми отключва и заключва вратите ама май нема да е таз аларма.
Отговори

saso снимка saso 17 май 2006 - 10:41

Жоро, на May 17 2006, 08:05 AM, каза:

Малката буксичка най в ляво на първата снимка е диода!!!
Снощи като мина що не пита да ти покажа кое как е свързано? :dancin:
 


Вчера малко бързах а и не се сетих, пък ти си имаше работа пък аз си имах биричка.
Отговори

saso снимка saso 17 май 2006 - 11:22

От телефон толкоз.
Публикувано изображение
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 май 2006 - 22:43

saso, на May 17 2006, 12:22 PM, каза:

От телефон толкоз.
Публикувано изображение

 

Ами смени си телефона тогава. :)

Според мен щом на SIR има 12В има изгорял(окъсил) транзистор в веригата на сирената, а 1N остава да е веригата за бутоните на вратите, багажника и предния капак. Само не ми идва идея за какво е този OUT. Също така ако подадеш маса за малко във веригата за бутоните не трябва повече да се включва сама.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 май 2006 - 12:57

това със включването през 30 сек на някои от алармите си е специален режим - пробвай със задържане на бутона за пускане или спиране на алармата.
Блокировката на запалването се реализира точно с това реле с отворени и затворени контакти , но можеш и да го използваш за централното .
притеснява ме, че нямя СИР + и СИР-, което според мен е защото ти трябва сирена без вграден тонгенератор Т.Е. такава дето като ч вържеш на 12 волта не вие а се чува само едно "пук" - пробвай да вържеш някой стар говорител там с по-голямо съпротивление - например от стара слушалка за телефон ( не пробвай с нов че ако има нонстоп 12 волта ще пукне ) .
а да не би ОУТ да ти "+" е за сирена ??
и що за марка е тая аларма ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg