Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra F 1.7 TD при ускорение започва да се сеца

NSO снимка NSO 21 февруари 2014 - 19:34

Здравейте!
Първо да отбележа че прерових форума но не открих решение на проблема!
Проблема с колата е че когато започна да ускорявам примерно от 2-ра за 3-та
скорост и колата започва да се сеца здраво докато не стигне до около 2800 оборота или докато не натисна съединителя и да го пусна плавно.За оборотите не съм сигурен защото и оборотомера не ми работи не знам по каква причина.
Ако може някой да помогне ще съм му много благодарен.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 21 февруари 2014 - 19:59

Не бъди скрънза даи още малко инфо кога го прави топла студена други условия и предпостявки така няма да получиш отговор трябва да се гадае.
Отговори

Stancho_drifta снимка Stancho_drifta 21 февруари 2014 - 20:02

Да не е съединител или недостиг на гориво
Отговори

swetla777 снимка swetla777 21 февруари 2014 - 21:09

смени горивния филтър първо
Отговори

NSO снимка NSO 22 февруари 2014 - 00:09

 swetla777, на 21 февруари 2014 - 21:09, каза:

смени горивния филтър първо

Сменен е преди 2500-3000 километра

еми огледах всички маркучи на горивото дори помпата оглеждах никъде не открих теч или нещо подобно
Отговори

swetla777 снимка swetla777 22 февруари 2014 - 12:14

Горивен филтър и за много по малко се запушва.
Отговори

NSO снимка NSO 22 февруари 2014 - 12:46

 swetla777, на 22 февруари 2014 - 12:14, каза:

Горивен филтър и за много по малко се запушва.

ще пробвам и с него! Сутринта ми направи впечатление че много черен пушек излиза от аспуха
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 февруари 2014 - 13:04

Черният пушек е признак за много нафта и малко въздух насочи се към въз.филтър турбината как се държи или някои си е играл с помпата като е пуснал повече гориво за да бяга повече.
Отговори

NSO снимка NSO 22 февруари 2014 - 22:21

 mrsch66, на 22 февруари 2014 - 13:04, каза:

Черният пушек е признак за много нафта и малко въздух насочи се към въз.филтър турбината как се държи или някои си е играл с помпата като е пуснал повече гориво за да бяга повече.

на идея си нямам какво е пипано по колата така си е откакто е купена имаше един разхлабен маркуч който е хванат в гофрирания за въздуха, свалих го и го намазах с силикон и мисля че има малка промяна но проблема си остана
Отговори

NSO снимка NSO 24 февруари 2014 - 19:49

вчера забелязах че колата проявява проблема само на 2-ра и 3-та предавка
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 февруари 2014 - 22:33

Колега да не те плаша, но моята се оправи след ремонт на помпата. Има едни клапанчета в нея на всяка тръбичка към дюзите, които като се прецакат и изпускат налягане. Вследствие на което се подава неравномерни порции гориво на различните цилиндри, някои имат по-малко и се получава това гадно придърпване на 2-3 скорост. Провери преди това дали някоя дюза не е прецакана. Аз преди ремонта на помпата проверих и съединител и дюзи и въздух, но по закона на Мърфи излезе най-скъпото. На мен ми излезе 250лв. Поздрави.
Отговори

NSO снимка NSO 25 февруари 2014 - 23:06

 dimitarmark, на 25 февруари 2014 - 22:33, каза:

Колега да не те плаша, но моята се оправи след ремонт на помпата. Има едни клапанчета в нея на всяка тръбичка към дюзите, които като се прецакат и изпускат налягане. Вследствие на което се подава неравномерни порции гориво на различните цилиндри, някои имат по-малко и се получава това гадно придърпване на 2-3 скорост. Провери преди това дали някоя дюза не е прецакана. Аз преди ремонта на помпата проверих и съединител и дюзи и въздух, но по закона на Мърфи излезе най-скъпото. На мен ми излезе 250лв. Поздрави.

благодаря за инфото ще проверя преди да се гмурам! Но с моя късмет и при мен ще е най-скъпото
Отговори

FGRC снимка FGRC 02 март 2014 - 18:39

Колега имах същия проблем с Астра Ф 17ТД М/У 1800 И 2200 об. и щом само чукнех педала на съединителя лашкането изчезваше.То е точно сецане а не прекъсване или тресене.Какво ли не проверих и когато смених съединителя всичко се оправи.При мен беше на всички скорости обаче.
Отговори

NSO снимка NSO 03 март 2014 - 13:09

 FGRC, на 02 март 2014 - 18:39, каза:

Колега имах същия проблем с Астра Ф 17ТД М/У 1800 И 2200 об. и щом само чукнех педала на съединителя лашкането изчезваше.То е точно сецане а не прекъсване или тресене.Какво ли не проверих и когато смених съединителя всичко се оправи.При мен беше на всички скорости обаче.

При мен го прави само на втора и трета пробвах колата с 60км/h на 5-та и си набира без проблем
Отговори

swetla777 снимка swetla777 04 март 2014 - 07:48

От разбити пружини ми е правило такова нещо все едно ме рита някой отзад и е на тласъци, пробвай на полусъединител задръж и ще си покаже според мен, ако е съединител. Виж и дюзите както те посъветваха колеги. По тия бараки трябва човек който разбира и последователно да провери причините от които може да е защото дизела е финна работа и не всеки го разбира, а разбирачи много.
Мнението беше редактирано от swetla777: 04 март 2014 - 07:51
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 05 март 2014 - 00:25

Съветвам те ако се окаже съединителя да слагаш оригинален,а и задължително да се провери и маховика ако се сваля съединител,защото при мен се беше изкривил маховика и като сложихме новия съединител менте,изъдржа няколко стотин километра и когато съединителя се истри по кривината на маховика пак започна да сеца...Причината беше че от кривия маховик не прилягаше диска равномерно и приплъзваше от там идваше това невероятно изнервящо сецане напред/назад докато набере до към 2200 оборота...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg