Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

странен проблем с оборотите

kiro88 снимка kiro88 22 януари 2007 - 13:40

Здравейте колеги,след като потърсих в търсачката и не открих някои с подобен проблем реших да пусна тази тема.значи става въпрос за Астра 1,6 92 година моноинжекция,когато сутрин запаля колата докато е студена държи към 1300/1400 оборота след около 5 минути всичко се нормализира и започва да си работи на 9000/1000 оборота,и когато ускоря да речем до 50/60 километра и изключа от скорост колата държи към 1200 оборота,понякога в същата ситуация падат до 9000/1000 в повечето случаи обаче след като държи 1200 докато карам по енерция и трябва да спра на място и след около 10 секунди вичко се нормализира.ако някой може да ми помогне ще бъда безкрайно благодарен,не съм много сигурен но си мисля че като изключа от скорост и се движа по енерция би трябвало да са под 1000 оборота.проверих и моторчето за празен ход и ми казаха че си е било наред.незнам къде да търся решение за проблема,моля за помощ.
Отговори

John снимка John 22 януари 2007 - 19:39

Двигателя какъв е? C16NZ?
Отговори

mita4ka снимка mita4ka 22 януари 2007 - 20:04

здравей колега!
съвсем нормално е колата да има обороти 1200 при движениеа след като спреш да падат до нормалното 900
колата има датчик които отчита когато колата е в движение и компа вдига оборотите заради хидравлека и други консуматори на мощност
между другото мисля че сам го чел и някаде по форума :fire:
Отговори

John снимка John 23 януари 2007 - 00:09

mita4ka, на Jan 22 2007, 07:04 PM, каза:

здравей колега!
съвсем нормално е колата да има обороти  1200 при движениеа след като спреш да падат до нормалното 900
колата има датчик които отчита когато колата е в движение и компа вдига оборотите заради хидравлека и други консуматори на мощност
между другото мисля че сам го чел и някаде по форума :fire:
 

Колега, това което пишеш е напълно погрешно.
На мен ми изглежда като че ли е нарушена херметичността на горивната или всмукателната система. Погледни всички маркучета да не е паднало някое. Ако ти е двигателя какъвто съм те питал, най-вероятно нещо подобно е проблема. Нещо друго - свети ли лапмата на инжекциона?
Отговори

Skip снимка Skip 23 януари 2007 - 03:35

И при мен е така.
Като карам и изключа от скорост - оборорите веднага падат до 850-900 и след това отиват до около 1400 и така си стоят постоянно.

Но ако спра - падат до 850-900. Ускорявам и ако пак изключа от скорост - вече падат до 850-900 и така си стоят.

Почистване на МПХ (моторчето за празен ход) не даде резултат.
На МПХ има едно гумено уплътнение, което не съм сменял, защото ми се видя читаво, а и нямах време да търся да купувам ново. Но не вярвам от там да дърпа въздух.
Иначе всички маркучи са проверени и са ОК.
Отворите за вакуума на моноинжекцията са почистени.

Компютъра не пали лампата.

ПП/
Правил съм еклсперимент - изключвам МПХ и карам.
Компютъра не пали жълтата лампа.

Изключвам датчика за скоростта - компютъра пак не се оплаква.

Иначе, ако изключа някой друг датчик - веднага пали лампата. И кода на грешката правилно определя кой датчик съм изключил.

Сменял съм компютъра с друг - няма разлика.
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 23 януари 2007 - 09:32

Нормално като запали колата стъдена да държи 1500 об и 1200 прио движение .
900 на спряла и загряла кола . :fire:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 януари 2007 - 09:51

колега как изкара 9000 оборота от тоя двигател ? :fire:

а сега по темата при мен поонякога го прави но само на бензин но при мен в движение оборотите играят 1500 (понякога до 2000) - 900 ит така циклично като спра и се заковават на 900. някакви предположения ?
Отговори

kiro88 снимка kiro88 23 януари 2007 - 13:47

благодаря ви за мненията колеги!така като гледам това май си е проблем на всички опели така че се успокойх доста.проверявал съм МПХ и е наред, чек лампата не свети,при самодиагностика ми дава че няма грешки.ще проверя и всички маркучи за да няма спукан и ще видя кво ще стане.
Отговори

kiro88 снимка kiro88 23 януари 2007 - 14:10

колега skip, дай инфо за това къде се намират тези отвори за вакума на моноинжекцията за да ги погледна мойте как са :fire:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 23 януари 2007 - 17:41

:fire:
@Skip - къде точно се намира датчика за скоростта? Нали за VSS става въпрос?
Отговори

Skip снимка Skip 23 януари 2007 - 19:00

kiro88, на Jan 23 2007, 02:10 PM, каза:

колега skip,  дай инфо за това къде се намират тези отвори за вакума на моноинжекцията за да ги погледна мойте как са :fire:
 

Огледай къде отиват тънките маркучета към моноинжекцията.
Вадиш всяко маркуче от там и нядяваш на негово място друго ... надваш с уста и ако е запушено - трябва да го отпушиш.
Аз го правя със стоманена тел, но да не е повече от 1.5-2 мм в диаметър ... Ако не иска да се отпуши - пръсваш в отвора WD40 (или със спрей за почистване на карбуратори ... и с корселин става) и след десетина минути пробваш пак да отпушиш ...
Отговори

Skip снимка Skip 23 януари 2007 - 19:16

stepo3, на Jan 23 2007, 05:41 PM, каза:

:fire:
@Skip - къде точно се намира датчика за скоростта? Нали за VSS става въпрос?
 

Датчикът е монтиран на скоростната кутия ... и от него тръгват кабели с дължина около 30 см и после продължават чрез един куплунг към инсталацията на колата ... куплунга е с 3 контакта ...

Други датчици на скоростната кутия няма ... освен контакта за включване на светлините за задния ход де ...
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 24 януари 2007 - 13:35

Skip, на Jan 23 2007, 07:16 PM, каза:

stepo3, на Jan 23 2007, 05:41 PM, каза:

:angry:
@Skip - къде точно се намира датчика за скоростта? Нали за VSS става въпрос?
 

Датчикът е монтиран на скоростната кутия ... и от него тръгват кабели с дължина около 30 см и после продължават чрез един куплунг към инсталацията на колата ... куплунга е с 3 контакта ...

Други датчици на скоростната кутия няма ... освен контакта за включване на светлините за задния ход де ...
 


при по-новите коли е там но при по-старичките е в километража
Отговори

djanfezov снимка djanfezov 24 януари 2007 - 14:09

ami taz astra ima li gazova ili ne 4e mi e interesno :angry:
Отговори

kiro88 снимка kiro88 24 януари 2007 - 15:15

без газова е.2005 лично си я докарах от Мюнхен и досега си я карам само на бенз :angry:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg