Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra G 1.7 DTI

robber_wrc снимка robber_wrc 14 март 2011 - 18:20

Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но имам подобен проблем. Моята кола е Астра Г 1.7 ДТИ (исузо мотора) и направо гарнитурата ми тече, сменях я с нова но същата работа. Въпроса ми е има ли някакъв "фокус" който мога да направя, че да си реша проблема. Проблема е в гарнитурата, сигурен съм. Благодаря предварително.

И понеже не видях предното мнение сега очаквам санкция.
Мнението беше редактирано от robber_wrc: 14 март 2011 - 18:21
Отговори

Shades снимка Shades 14 март 2011 - 18:24

Мнението е преместено в отделна тема :bravoo:
Отговори

Гено снимка Гено 14 март 2011 - 19:04

аз навремето имах проблем, заради който отваряхме двигателя, та и тогава при мен се получи същата история - доста сериозен теч на масло от гарнитурата на капака. Отидох отново в сервиза, собственика реши, че майстора не си е свършил работата и се зае лично. Оказа се обаче, че и втората нова гарнитура не ляга добре и не уплътнява, въпреки, че беше оригинална, от производителя, който ги доставя и на завода, просто още нямаше алтернативни части(това преди 5-6 години)
Та срязаха на едно място гарнитурата, запълниха с черен силикон, като на стъклопакетите и дотам с проблема
Отговори

robber_wrc снимка robber_wrc 14 март 2011 - 22:12

Благодаря на Shades, за това, че ми е преместил поста в нова тема, което следваше да направя аз, а не да ползвам на готово. Относно коментара на Гено, мога да кажа, че при мен се получава точно така. Вземам нова гарнитура и тя не ляга както трябва. Не се бях сетил за срязването. Ако можеш да обясниш по-подробно ще съм благодарен, а и ако имаш и някоя снимка няма да имаш равен.
Мнението беше редактирано от robber_wrc: 14 март 2011 - 22:13
Отговори

Гено снимка Гено 14 март 2011 - 22:22

за съжаление не съм присъствал, просто ми обясниха, какво са направили. Мисля че е срязано на високата част, тя нали е с особена форма, не в една плоскост, доколкото си го представям, откъм ремъците е издадена нагоре(предполагам, че там има лагери на разпределителните валове) и мисля, че там е срязано
Отговори

bili4652 снимка bili4652 14 март 2011 - 23:05

Може и без да се срязва гарнитурата намазва се със термо/маслоустойчив силикон(черен или червен) гнездото на самия капак и по главата и се затяга. Аз така направих преди година когато сменях гарнитура на главата и сега няма никакви течове от капака.
Отговори

danymish снимка danymish 12 юли 2011 - 18:54

Здравейте, отскоро и при мен се появи лек теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните.Омасляването е само върху единия болт който държи капака. Решил съм сам да сменя гарнитурата та се интересувам трябва ли да се разглобяват дюзите и каква е точната процедура.Също така бих ви помолил да ми препоръчате каква марка или производител да купя.Автомобила е Астра G с двигател Y17DT (Исузу)-2002год.Благодаря.
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 12 юли 2011 - 19:32

Като сменявате гарнитурите, огледайте и дали капака е здрав и най-вече около болтовете.На старото Исузу доста често се пука точно там, при новоти незнам дали е така.
Отговори

danymish снимка danymish 12 юли 2011 - 20:39

Възможно е пропуска де е и от спукан капак тъй като омасляването е само върху главата на един болт само , а доколкото видях няма стичане на масло надолу
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg