Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Добавяне на табло с оборотомер

siegfrid снимка siegfrid 05 август 2007 - 15:36

Ами честно казано - за таблото ще го смъкна някак си...
Модификацията на моето зверче е Viva , така че много ме позабърка с това по-горе кои имат инсталация и кои нямат :icon_biggrin:
Иначе за километража не съм се заравял да видя дали е със жило или с датчик :newsm05_41: ама ще трябва да се направи - няма начин ...
А между другото не съм се и замислял за лампата за бензина, че нещо последно време си позволявам да държа по повечко горивце и гледам да не приближава червенкото :devil-smiley-019: ама ще си е полезно :icon_eek:
Отговори

Swing снимка Swing 05 август 2007 - 16:03

Има и Viva с оборотомер. Пропуснал съм я без да искам. А по въпроса с жилото или датчика можеш да се ориентираш лесно - колите с обикновено табло (без оборотомер) са с жило до началото на '97 година. След това са с датчик. И все пак отвори капака и хвърли един поглед, за да си убеден.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 август 2007 - 16:43

 Swing, на Aug 5 2007, 04:03 PM, каза:

Има и Viva с оборотомер. Пропуснал съм я без да искам. А по въпроса с жилото или датчика можеш да се ориентираш лесно - колите с обикновено табло (без оборотомер) са с жило до началото на '97 година. След това са с датчик. И все пак отвори капака и хвърли един поглед, за да си убеден.


Ми моя картинг е '96, така че диагнозата е поставена вече... Ама като се прибера ще взема да погледна..
А може да звучи тъпо, ама като е с жило - ще я бъде ли манипулацията или не??
Отговори

Swing снимка Swing 05 август 2007 - 18:23

 siegfrid, на Aug 5 2007, 05:43 PM, каза:

А може да звучи тъпо, ама като е с жило - ще я бъде ли манипулацията или не??

Ще я бъде :devil-smiley-019: По-старите табла с оборотомер (до началото на '96 година) също са с километраж с жило. Търсиш такова и го слагаш.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 август 2007 - 16:58

 Swing, на Aug 5 2007, 06:23 PM, каза:

Ще я бъде :icon_biggrin: По-старите табла с оборотомер (до началото на '96 година) също са с километраж с жило. Търсиш такова и го слагаш.



Като се върна от морето ако останат кинти :devil-smiley-019: :bandito: ще почна да се занимавам с въпроса
Отговори

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 09 август 2007 - 14:02

Колеги въпросът ми е мога ли да намеря табло за корсата си с оборотомер и дали ще работи защото не знам дали има предвиден кабел за динамото, моят модел е CITY И Е с най-бедната откъм екстрички...
Харесах си едно табло от корса 1,4SI и се чудя дали ще тръгне и колко ще ми струва евентуално
Отговори

Swing снимка Swing 09 август 2007 - 18:20

Виж тази тема - click. С две думи - на ниво оборудване City няма да стане лесно.
Отговори

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 10 август 2007 - 10:22

Да кажеш за колко парички си намерил такова табло

Колега аз съм със City и е 94г. да ми кажеш моята ще я бъде ли или да си карам без оборотомерче и лампа за бензина :sad-smiley-050:
Отговори

vesko снимка vesko 10 август 2007 - 12:52

писано е и преди - като свалиш таблото и погледнеш съединитела, който стои откъм купето и контактува със самото табло - на него трябва да има светло зелена жица (цялата зелена, без ивици) - имаш ли я - слагаш и караш, но дори да я нямаш - пак може да се дръпне или от ECU-то или от средния зелен извод на датчика на Хол отпред.
най-важното е дали старото е със жило или без и да се гледа скоростния индекс W=XXXX
Отговори

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 10 август 2007 - 15:27

колега а знае6 ли дали има зависимост между година на производство и разновидност на ECU
Отговори

Swing снимка Swing 10 август 2007 - 18:37

Има няколко различни ECU-та на 8-клапановия 1.2. За C12NZ или X12SZ питаш и какво по-конкретно те интересува? При тези мотори всяко ECU има 4 буквен код на него, който го идентифицира какво е. Ако те интересува конкретно за сигнала за оборотомера, то на всички ECU-та е на един и същ пин на буксата.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 10 август 2007 - 19:59

Да ти обясня на по-по-прост език . Значи на твоето табло без оборотомер на циферблата там където ти е километража долу в левия ъгъл пише 4-ри цифри тези цифри се наричат индекс . така на таблото с оборотомера трябва да пише същите цифри иначе ще ти показва грешно . Доколкото виждам ти си намерил табло от 1.4 пълна игла принципно ако е 8-клапана може и да съвпаднат индексите, защото и 1.2 и 1.4 са с f-10 скоростна кутия ,но гледай си пак цифрите на твоето табло мисля .че цифрите бяха 1150
Мнението беше редактирано от aan_astra: 12 февруари 2009 - 19:43
Отговори

Swing снимка Swing 10 август 2007 - 20:37

 aan_astra, на Aug 10 2007, 08:59 PM, каза:

1.2 и 1.4 са с f-10 скоростна кутия

Да ти го обясня и аз на прост език - това изобщо не е вярно.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 10 август 2007 - 20:43

е добре де на АСТТРА 1.4 МОНО и на 1.4 8 клапана пълна игла са еднакви f-10 и на корса 1.2 моно е f-10 поне с очите си съм го видял не ти говоря за 16V
Отговори

Swing снимка Swing 10 август 2007 - 21:05

С това мнение съм изцяло съгласен. Но Corsa 1.2 може да бъде както с F10, така и с F13 кутия. Corsa 1.4 са само с F13. Друг е въпроса, че двете кутии са слагани и с къси, и с дълги скорости. За да е по-интересно има и различни главни предавания. Така че вероятността таблата на 1.2i и на 1.4Si да са с различни индекси е твърде голяма.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 11 август 2007 - 19:59

 Swing, на Aug 10 2007, 10:05 PM, каза:

С това мнение съм изцяло съгласен. Но Corsa 1.2 може да бъде както с F10, така и с F13 кутия. Corsa 1.4 са само с F13. Друг е въпроса, че двете кутии са слагани и с къси, и с дълги скорости. За да е по-интересно има и различни главни предавания. Така че вероятността таблата на 1.2i и на 1.4Si да са с различни индекси е твърде голяма.



мерси за информацията колега и аз да науча нещо полезно :devil-smiley-019: а за това къси или дълги са скоростите на F13 има ли някакъв знак ?
Отговори

Swing снимка Swing 11 август 2007 - 20:35

Да, записано е в номера на кутията. В него винаги присъства буква C или W, като това е валидно за всички 4 и 5 степенни F-кутии. Буквата C означава, че кутията е с къси скорости, W - че е с дълги. След буквата има трицифрено число, което пък показва предавателното отношение на главното предаване. Например 394 означава главно предаване с предавателно отношение 3,94. Това е накратко :devil-smiley-019:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 11 август 2007 - 21:47

@Swing-златен човек си ве!!!мноо компетенто инфо даваш
Мойта кутия е с F13 -1,2monoC12NZ
само тряя да вида с къси ли съм или с дълги скорости.
И кое е по-добре според теб с къси или с дълги.????
Отговори

Swing снимка Swing 11 август 2007 - 22:16

Дали къси или дълги скорости... ами, зависи къде най-често се кара колата. Моето мнение е, че късите скорости са по-подходящи за градско каране, докато дългите пък са по-добри за извънградско.
И хайде стига сме писали за скоростни кутии, че се отклоняваме от темата. За такива неща спокойно може да ме питате на ЛС.
Отговори

zmiori снимка zmiori 12 август 2007 - 00:04

аз си смених таблото на Ц12НЗ с индекс 1150 с такова на ГСИ с индекс 1134 колегата ДИМИ не сиспомням точно как се изписваше ника му, ми го прати по куриер. процедурата беше следната 1. свалих волана -доста трудно. 2. развих съответните винтове и извадих таблото. монтирах новото табло запалих колата и о КЪСМЕТ обортомера заработи като чели сие от нея. 3. монтирах жилото за километража мноооого трудно за щото ръцете ми са "малко" едрички. И така обратно всичко скоростната ми кутия е Ф10. чудих се доста дълго как да разбера каквае грешката на новото табло даже бях решил да търса познат катаджия даме "стрелне" срадар номисеналожи да тръгна на море и попътя ме осени идеята за ТИД-а нали и тои си има "километраж" до 53 км. и го ползвах при скорост от 50 км/ч той ми показа 46. реших че това ме задоволява като грешка. на всеки 100 км. 8 назад. не е толкова фатално. както казва колегата SWING сега иам и лампа на бензиномера старото я нямаше тази екстра.


и между другото старото го продавам за 30 лв.

е то така се спами тема :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :devil-smiley-019: :devil-smiley-019:

ако някои го интересуват подробнисти нека пише ще помага скаквото мога.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg