Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Как ми измиха колата в автомивка Бош Пазарджик

Тази тема е заключена « Prev

StunyGT снимка StunyGT 22 август 2007 - 09:05

Случката е следната:
Събота 18.08.07г. отидох до Бош и колата ми беше доста мръсна а в неделя трябваше да пътувам до южна България и за да нямам проблеми и да неме е срам реших да я измият в Бош. Защото откакто я боядиса бояджията само там ходя да я мият че и един УЖ приятел работи на автомивката там та ми е по-спокойно. Вкарвам я колата в клетката за миене и отивам в кафето спокоен пък и те да могат на спокойствие да я измият и изчистят. След като я бяха измили и изчистили мифкаджията се казва Лазар ми я ностави пред кафето и аз без да гледам много много защото след като е приятел му имам доверие че си е свършил работата както трябва (и да е имало някакви малки забележки несъм се правил на интересен все пак случва се хора сме както и никога не ми е бил избърсвал ръба на прозореца) отидох платих си занесох му бележката че съм си платил и си тръгнах без да подозирам какво се е случило с боята ми на 5м. В неделя след като пристигнах в южна българия по работа на родителите ми и нямаше какво да правя докато ги чаках започнах да си продерявам и оглеждам колата и какво да видя на предният капак най-отпред липсва гланца на боята и е станала матова боята с лек розов оттенък започнах да оглеждам цялата кола и тя седеше на избеляли стичания от водата почти навсякъде отдясната страна по задният капак където е фабричното крило първо си помислих че не е била подсъшена както трябва и пробвах на едно местенце за изплакна с вода за да изчезне но :wall:Brick wal нестана.

В понеделника след работа отивам в Бош всички почти си бяха тръгнали и ми казаха да дойда на другият ден да питаме мифкаджията и бояджията от какво така и как ще се оправи колата.

Вторник отивам още през работно време (освободих се по-рано от работа) и веднага при мифкаджията "Лазар" и го питам да ми каже с какво е мил колата та ми е изчезнал гланца на боята и тои започва да ми обяснява че незнае и че от години работили с едни и същи препарати (а въпросният Лазар работи там от 5-6 месеца егати и човека) след което започна да ми обяснява че тя така си била като съм я закарал а колата беше достатъчно мръсна че данесе вижда а и както съм написал по-горе откакто е боядисана колата не е мита никъде другаде освен там. Вдига раменете мофкаджията и започва мен да ме изкарва виновен все едно аз съм виновен и тнт.
Идва бояджията нему помня името гледа капака ми ми казва да това ще излезе с паста или вакса няма да има проблем но ние неизвършваме такива услуги а и това е изгоряла боя от температурата на мотора(предната час на капака говорим) и от слънцето при което му казвам че тази боя е на 5м. тои започва да ми разпъва локумените теории дали съм знаел колко се нагрява от темп. на мотора и слънцето и че ако имало отдолу кит било нормално направо побеснях тоя се опитва да ми обяснява някакви теории дето няма как да станат съгурно мотора напича и задният капак и дясната страна на колата на линийки (стичания) и ме прати да ми пастирали колата и щяла да се оправи но за моя сметка.

Кажете ми как да не се ядоса човек като вместо да си признаят и да се вземе компромисен варянт на случката те започват да лъжат и говорят врели некипели та внимавайте ако ви мият колата там ако стане нещо надали те да са виновни.
Направете си вие извод и внимаваите с автомивката там.

Адски много се разочаровах от автомивка Бош Пазарджик и бояджията който ми обяснява врели некипели и си мисли че съм някав идиот и ще му повярвам на абсурдните теорий
довечера ще пусна снимките да видите нагледно
:opel_forever:

ПП. извинявам се на админите и ще ги помоля да преместят темата в черният списък за сервизни и други автоуслуги
Отговори

Оги снимка Оги 22 август 2007 - 09:23

Аман от приятели :crazy:
Отговори

villain снимка villain 22 август 2007 - 09:26

Според мен получилото се с гланца не е от автомивката. Или колата е боядисана не както трябва или качеството на лака е било зле. Ако предположим, че твоя "приятел" от автомивката е объркал препаратите и вместо шампоан е сложил примерно "АМБ" което не ми се вярва, би трябвало навсякъде по боята да е така и да си личат надрасквания по посока на движение на гъбата или парцала. Най-вероятно пароструйката е свалила лака, което не е нормално. Търси сметка на бояджията който е боядисал колата. С него трябва да се разправяш да си оправи нещата. Дано да успееш да я оправиш бързо, че идва есен и зима!
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 22 август 2007 - 09:34

 villain, на Aug 22 2007, 10:26 AM, каза:

Според мен получилото се с гланца не е от автомивката. Или колата е боядисана не както трябва или качеството на лака е било зле. Ако предположим, че твоя "приятел" от автомивката е объркал препаратите и вместо шампоан е сложил примерно "АМБ" което не ми се вярва, би трябвало навсякъде по боята да е така и да си личат надрасквания по посока на движение на гъбата или парцала. Най-вероятно пароструйката е свалила лака, което не е нормално. Търси сметка на бояджията който е боядисал колата. С него трябва да се разправяш да си оправи нещата. Дано да успееш да я оправиш бързо, че идва есен и зима!

боята няма лак просто са ми измили гланца до матово и вместо да си признаят грешката и да се намери компромис се опитват да ме правят на балък не са я мили и с Безконтактно защото досега поне 6-пъти я мият с безконтактно и намаше проблем те си знаят как се мият коли нали затова работят там и взимат на хората парите пък и УЖ приятел ми е мие :opel_forever:
Отговори

sauber снимка sauber 22 август 2007 - 09:40

А така....Аз както по принцип обичам мърлячите от автомивките, тая история абсЕлютно тотално ми потвърждава теорията - САМОСТРУЙКА ! ! !
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 август 2007 - 09:41

Аз за това никога не съм си вкарвал колата на четки но за пръв път чувам, че и на ръчно може да се махне гланца...
Може би за това винаги им вися на главата и искам безконтактно или ги карам първо да я измият със струя вода и после с гъба.
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 22 август 2007 - 09:44

най-лошото е че на въпросният мифкаджия кара Астра и съм му вършил услуги и консултаций :opel_forever:
Отговори

tazmanieco снимка tazmanieco 22 август 2007 - 09:49

Колега,спокойно и мойта кола беше леко чукната в задния калник и ми я направиха,пластираха и колата беше като от магазина.След 3-4 миенета на автомивка в момента колата цялата е от следи как са търкали с габите и боята седи мазна мазна.Попитах ги и казаха че колата имала нужда от пластиране,обясних им че колата ми е била пластирана но отговора беше че който я е пластирал нищо не отбирал,а момчето само с това се занимава и при него все идват от коли на горе.Така че няма смисъл да се нервиш!!! Претръпваш и никакви автомивки вече.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 август 2007 - 10:13

 StunyGT, на Aug 22 2007, 10:44 AM, каза:

най-лошото е че на въпросният мифкаджия кара Астра и съм му вършил услуги и консултаций :opel_forever:

Както каза Оги "аман от приятели"

 tazmanieco, на Aug 22 2007, 10:49 AM, каза:

Претръпваш и никакви автомивки вече.

Нали то след 1 месец само по-чиста става по-мръсна не може... Или както беше казал Сасо "аз преди N на брой години я измих веднъж ама не почувствах нещо усобенно и..."
Отговори

Иво снимка Иво 22 август 2007 - 10:24

Ами аз вече видях няколко нови коли, на които боята беше съсипана от безконтактно миене. Предполагам, че не са разредили препарата както трябва или са го оставили много дълго време върху боята
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 август 2007 - 14:26

Съжалявам за неприятната случка, колега. Аз затова откакто имам коли никога не съм ходил на автомивка. Всъщност ходя, но на автомивка с двете ми ръце пред блока. И не плащам, и ако нещо стане, знам кого да псувам. :opel_forever:
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 22 август 2007 - 16:01

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

тук се вижда как от температурата на мотора и слънцето както каза бояджията им е прегоряла боята


Публикувано изображение

Ето и снимки на част от пораженията

ПС. от препарат за миене на двг-та ставало същото
Отговори

Totogada снимка Totogada 22 август 2007 - 16:06

Ейй направо да ги утрепеш такива по автомивките.Какво са я правили колата... :opel_forever:
Много ме е яд на такива работи,като няма начин тея които са ти направили така колата да я оправят.

П.П. Тоя цитат не го бях аз слагал.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 август 2007 - 18:37

 Totogada, на Aug 22 2007, 05:06 PM, каза:

 elvaka, на Aug 22 2007, 03:46 PM, каза:

ако още не си ги продал, дай някакъв номер, на който мога да ти се обадя за фаровете или ми се обади на 0887 133 855. аз съм иво.
Ейй направо да ги утрепеш такива по автомивките.Какво са я правили колата... :opel_forever:
Много ме е яд на такива работи,като няма начин тея които са ти направили така колата да я оправят.

Колега, какъв е тоя цитат? Няма ищо общо с темата. А иначе жалко за хубавото кадетче. Съсипали са го свинете мръсни. :wave:
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 22 август 2007 - 19:21

Този ефект може да се получи само от безконтактно,обезмслител или някои видове препарати за джанти.Аз на автомивката където работя съм преебавал не една или две коли така и то все червени и въпреки предупрежденията ми някои клиенти продължават да си искат безконтактно.На повечето марки препаратит за безконтактно на тубите си им пише че не се препоръчват за акрилни бои ама никой не чете и като добавиш пресилване на препарата дори и с 10 грама на литър и по-топло време и резултата е на лице.Хубавото е че може да се оправи боята с пастиране и преебаните от мен коли съм ги пастирал безплатно след това,за това ходи при тия и се разправяй.
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 22 август 2007 - 20:52

на мен мишоците от една автомивка до нас 3 пъти ми пукаха предното стъкло с пароструйката
и сега всеки път като ходя им обяснявам като идиот как и от какво разстояние да пръскат щото следващия път ще ми падне стъклото
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 22 август 2007 - 22:49

 lisi4oka, на Aug 22 2007, 08:21 PM, каза:

Този ефект може да се получи само от безконтактно,обезмслител или някои видове препарати за джанти.Аз на автомивката където работя съм преебавал не една или две коли така и то все червени и въпреки предупрежденията ми някои клиенти продължават да си искат безконтактно.На повечето марки препаратит за безконтактно на тубите си им пише че не се препоръчват за акрилни бои ама никой не чете и като добавиш пресилване на препарата дори и с 10 грама на литър и по-топло време и резултата е на лице.Хубавото е че може да се оправи боята с пастиране и преебаните от мен коли съм ги пастирал безплатно след това,за това ходи при тия и се разправяй.

а дали изобщо тези тъпанари могат да четат че да разберат а за това да се разправям с тях е равносилно да се разправям с варени тикви просто няма да си признаят грешката защото ще трябва да си я оправят
Аз не съм им първият случай и не съм им казвал че искам безконтактно аз искам да ми измият колата и изчистят те трябва да преценят с какво и как така че да няма последици но явно са малоумни и неграмотни.
Честно казано се надявам че с паста или с вакса или там каквото и да е то едно приятелче доста време(годинки) работи бояджия и досега каквото е барнал по колата съм бил винаги доволен та тои ще каже с какво и как.
Е поне има надежда :opel_forever:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 19 септември 2007 - 13:41

Много неприятна случка :sad-smiley-050:
Ако на моята стане така 8)

Аз досега съм я водил два, три пъти на автомивка- ръчно миене.
Лекичко ми я одраска момчето на единия калник, почти не си личи.
От тогава сам си я мия 8) ( и ми доставя удоволствие ) когато се прибирам на селото на приятелката ми ( моето е на 400км. от София и рядко си ходя) или на ОМВ с 1лв. 4мин.
Отговори

sauber снимка sauber 19 септември 2007 - 17:34

 BOBSI, на Sep 19 2007, 02:41 PM, каза:

Много неприятна случка :sad-smiley-050:
Ако на моята стане така 8)

Аз досега съм я водил два, три пъти на автомивка- ръчно миене.
Лекичко ми я одраска момчето на единия калник, почти не си личи.
От тогава сам си я мия 8) ( и ми доставя удоволствие ) когато се прибирам на селото на приятелката ми ( моето е на 400км. от София и рядко си ходя) или на ОМВ с 1лв. 4мин.


Объркал си се...1 лев- 100 секунди. 4 минути е прахосмокачката. Аз съм най големия абонат на OMV top wash 8)
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 септември 2007 - 20:22

Аз заради такива идиоти не ходя по автомивки!Ще ми преебе така боята,ама ще му направя главата осмоъгълник 8) 8)
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg