Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Corsa C Z12XE - грешка P0335

easytronic снимка easytronic 24 октомври 2013 - 12:21

Искам да споделя опита си при появяване на грешка P0335 - Неизправност във веригата на датчика на коляновия вал.

Около три седмици на бях палил колата и при запалването стартерът върти, но дава тази въпросната грешка. Няколко пъти я чистя и все същото - Р0335. Свалихме датчика и го премерихме даваше около 900 ома, което е в нормата - според TIS2000 нормата е 600-1000 ома. Пръснахме със спрей за контакти и колата запали. На другата сутрин при опит за запалване даде същата грешка. Реших докато дойде новия датчик BOSCH да заредя акумулатора. След зареждането колата запали без проблем . Ще следя как ще се държи и ще пиша отново.

Преди 2 години имах проблем с този датчик, но тогава го измерихме и наистина беше изгорял. Тогава обаче грешката беше Р0725 - Сигналът за оборотите на коляновия вал липсва или е извън нормалното.
Отговори

easytronic снимка easytronic 21 ноември 2013 - 21:30

Накрая се оказа, че датчикът е повреден въпреки, че съпротивлението на бобината е в нормата. След като го замених с оригинален всичко се оправи.
Както казах в предния коментар този датчик съм го сменял веднаж и не е оригинален.

Според мен извода е, че не трябва да се използват неоригинални части.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg